Molex to 8-pin

AhojDoufám že jste si všichni užili vánoce.Kamarád si udělal radost a koupil 1060 od msi a nemá ve zdroji 8-pin tak mě napadlo jak to vyřešit, má tam volný dvakrát molex a satu.... https://www.tsbohemia.cz/redukce-napajeci-2x5-25-m... tohle to vyřeší? nebo máte něco lepšího?.. Děkujem za rady a přejem i krásnýho a užitýho silvestra!!

Odpovědi na otázku

Měl by mu stačit 6-pin. Ale jestli ho jeho zdroj nemá, jedná se asi o stařičkou šunku, od které je nejrozumnější napájení nové GK s trochu vyšší spotřebou nechtít. Aby ten zdroj v zatížení neshořel a nevzal novou grafiku s sebou. Jaký konkrétně má teď zdroj? Výrobce, model, cca rok výroby? Jaký procesor a kolik disků má napájet?

6-pin stačí pre 120 W na GTX 1060. Pokiaľ má taktovanú 150 W OC verziu, tak ju buď podtaktuje na normál alebo mu ju cez 6-pin nezapne.

je to i5-4*** nenataktovatelná a jeden hdd 1Tb a je to 500W. Už spí tak zítra ale všem děkuji za ochotu o vánocích :D

"Zdroj 500W" je údaj asi jako "auto 2.0". Také to o jeho reálných vlastnostech a výkonech vůbec nic neříká. Uveď přesný typ. Ale rovnou upozorňuji, že 500W zdroj, který nemá alespoň dva přídavné konektory pro grafiky (ideálně 2x 6+2, případně alespoň 1x 6 + 1x 6+2), se jako 500W jen tváří a je to prakticky určitě pěkný křáp.

Zdroj, který nemá kabel pro grafiku, s ní ve většině případů nepočítá a chrání se tím proti tomu, aby po něm náhodou někdo nechtěl vyšší výkony. Takže nejdříve se podívej, zda to má vůbec smysl zkoušet a zda nebude lepší ten šmejd rovnou vyměnit.

dobře díky.

Opravdu tam nemá ani 6ti pin PCIe? V tom případě doporučuji nový zdroj. Pokud tam má 6ti pin, tak doporučuji ještě tohle: https://www.czc.cz/akasa-ak-cb052-6pin-pcie-... už několikrát sem se setkal s tím že má grafika ochranu a dokud není opravdu připojeno všech 8 pinů tak se nerozjede.