Moje sestava - vase rady. Diky

Zdravím,tady je moje předběžná sestava:Sapphire Radeon PULSE RX 580 OC, 8GB GDDR5AMD Ryzen 5 1600MSI B350M GAMING PRO - AMD B350Crucial Ballistix Tactical 8GB DDR4 2666Corsair TX550M, 550WFractal Design Define Mini C, černácena 17800 bez dph na nejmenované dvojce na trhu.ssd disk mám a časem dokoupim dasli ssd m2 a ještě 8gb ramkybudu rad za vase rady cim si nejsem jisty je hlavne deska, ramky a zdroj jinak chci stopro ryzen a rx580.

Odpovědi na otázku

zapomel jsem dodat ze to je 99% na hry a nebudu taktovat atd.

1) Rozmyslel bych se zda opravdu Ryzen nebo Intel, když nebudete taktovat. Intel dává ve hrách trochu lepší výsledky, ale bude dražší. Takže AMD vůbec nezatracuji R5 1600 je výborná volba i tak.2) Pokud časem plánujete m2, tak bych vybral jinou desku. Nějakou, která nemá M2 pod grafikou, čímž ho bude grafika smažit. Zvláště pokud by jste zabrousil do vod PCIe M2 disků, je to nevhodné.3) Ačkoli AMD zapracovalo na box chladičích, přesto bych doporučoval nějaký alternativní. Podporu má celkem rozumně naceněný Arctic freezer 33.https://www.czc.cz/arctic-freezer-33/209495/... 4) Obecně tu desku bych vyměnil. Ono dva sloty pro ram není nic moc. Za podobné peníze lze mít 4 a v budoucnu to oceníte.Co se RX 580 týče je to na vás. Dále počítač potřebuje windows 10. To ale asi víte. A monitor musí mít digitální vstup. Nové grafiky už nepoužívají analog (VGA).

dikyjj ta deska tou si nejsem vůbec jisty. Problém je ze chci microatx a tam ten vyber není takovy. Ještě jsem koukal na asus prime.Problém intelu je ze to jsou nenazrany ***ky a nechci jim dat ani korunu a to i přes to ze tedka mam legendu jmenem i52500k. 7700k sice dava lepsi vykon ve hrach ale taky je drahej a ja setrim relativne. A kvůli 5-10 fps nebudu ty zmetky podporovat.580ka za stejnou cenu jako 1060 6g dava asi o 10% lepsi vykon. Akorát vždycky me radeony dost topily a byli hlucne takze jsem premyslel o te 1060 ale zase za ty prachy me to prijde malo.co ty ramky bezi to v pohode s ryzenem?

Zajímavá deska:https://www.czc.cz/asrock-ab350m-pro4-amd-b3... Vyzkoušeno nemám, ale má dobré napájení, celé chlazené. 4sloty pro ram. M2 nad grafikou nebo dole za druhým slotem pro grafiku a cena je také příznivá. Vyzkoušeno samozřejmě nemám. Až se mě tomu nechce věřit, nějak nemůžu najít žádný háček, kromě toho že má jen dva sys-fan konektory a jen jeden z nich je 4pin.580.... Topí pořád více než 1060. Tenhle model nemám momentálně nastudovaný, takže nevím. Je to na vás. Jen bych si pohlídal (nevím zda to tahle umí), aby uměla vypnout větráky. Někdo to kritizuje, ale když jste ve windows a máte v PC slušný chladič procesoru + jen ssd, tak nepotřebujete slyšet větrák grafiky. Byť regulovat to lze vždy. Je to na vás. 580 jsou levnější než 1060, to je pravda a výkon je slušný.Ramky těžko říci. Crucial je v našich e-shopech asi nejlepší u ceny/výkon. Vždy měl slušnou kompatibilitu. Jak to bude s Ryzenem těžko říci. Každou chvíli vydají nový bios co to upravuje atd... Platformu pořád dolaďují. Takže to je skoro jedno, co vyberete. Hledal bych prostě DDR4 nízké paměti (myslím nízký chladič), za co nejlepší cenu, při co největší frekvenci. To je vše.

bohužel lidi na netu píšou, že rozjedou ramky pouze na 2100mhz ale to snad brzy opraví. Asrock moc neznám a nemám k ní tako´vou důvěru. Radši byc hasi asus prime ale ještě pokoukám.

Když si nekoupí RAM dle QVL, tak se nemohou moc divit. ALe i to se zlepší nvou AGESAou

RX 580 není zas tak silná, aby se herní rozdíl CPU projevil, nehledě za to, že za cenu R 5 jsou Intely, kde to opravdu není tak znát, narozdíl např. u 1700 7700K

A otázke je kde? Ta se pozná takovým tím znáčkem na konci věty. Myslím, že vypadal nějak takhle: ?

"budu rad za vase rady cim si nejsem jisty je hlavne deska, ramky a zdroj jinak chci stopro ryzen a rx580."co na tom nechapes? Prestan si honit triko na internetu a když nechce poradit tak vysmahni :-p

A ty se nauč psát česky chlapče. Pokud jsi dospělý, tak už je to i smutné...

Nedávno jsem vybíral mezi RX 580 a GTX 1060. Podle testů má RX jen pár % navrch, ale za cenu výrazně vyšší spotřeby. No a co hodně žere, to taky hodně topí. Vzhledem k tomu, že mám FD nano a karta musí být dvouslotová, vyhrála MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G. Sice dražší, ale ten Sapphire nemá zrovna dobrý chladič. Tam si jedině Sapphire RX 580 Nitro+