Moje předfinální sestava za 32 000. Je to rozumně sestaveno?

Zdravíčko,budu kupovat stolní počítač. Potřebuji ho na nové hry, 3D konstrukční programy, multitasking (stahuji, u toho sleduji stream, rozbaluji RAR a třeba něco instaluji) a občasný střih videa v HD. Je to už několikátá verze a rád si nechám poradit, co změnit, pokud není sestava ideální. SSD bude především na běh systému a na občas na 3D konstrukci (120 GB mi zatím stačí, v budoucnu, až budou nižší ceny třeba koupím lepší). Rád bych nějaké peníze ušetřil na základní desce, ale nevím, kterou alternativu tam poslat, protože procesor, grafiku i RAMky DDR4 bych chtěl zachovat. Děkuji za Vaše kvalifikované názory a tipy. SESTAVA:skříň : CoolerMaster N600, bez zdroje, černáZákladní deska: GIGABYTE Z170-D3H - Intel Z170procesor: Intel Core i5-6600chladič: SilentiumPC Fera 2 HE1224grafická karta: MSI GTX 970 GAMING 4GRAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133SSD: Samsung SSD 850 EVO - 120GB, BasicZDROJ: Seasonic S12II-620 620WHDD: WD Caviar Blue EX - 1TB georgin

Odpovědi na otázku

využiješ Z170? Ak nechceš taktovať, môže stačiť B150 aj keď Z170 má 10x USB 3.0 a 20 liniek, B150 "len" 6 a len 8 liniek. Ak by si chcel viac zariadení do PCIe, mohlo by to byť mierne obmedzujúce, ak pridáš len niečo nenáročné, grafika pôjde na x4 a zbytok stačí

Základní deska je pro mě největší neznámou. Pokud m na ní pojedou ostatní komponenty na plný výkon, bude spolehlivá, tak menší počet USB mi určitě nevadí.

Pokud nemáš K procesor, je Z deska uplně zbytečná...

ak by chcel čo najviac USB 3.0 a SSD do PCIe možno ani nie. Ale pochybujem, že to niekto súdny kupuje

Díky za názor. A jinak vám to přijde ok?