» Poradna » Web a internet

Moje fotky v google obrázkách,jak je odstanit?

Dneska mi jedna holka napsala že našla moje fotky na google obrázkách,mám jich tam hodně,jsou z instagramu a jsou na cizích stránkách,takže někdo z instagramu ukradl moje fotky,nebo já nevím,moc se v tom nevyznám,jen to chci nějak vyřešit a pokusit se to odstranit. Někdo nějakou radu prosím?

Odpovědi na otázku

Smím malý dotaz? Proč si dáváte na internet fotky, když nechcete, aby je někdo viděl?K Vašemu problému - napište provozovateli stránek, kde se Vaše fotky vyskytují a požádejte jej o stažení. Zda to zabere, nevím...

Já je nedal na internet. A bohužel na těch asi 10 cizích stránkách kde jsou ty fotky nemohu kontakt najít.

dal jsi je k sdílení, takže dobrovolněNejčastěji se tak děje na fejcbuku

Opravdu ne? A neposílal jsme je nějaké neznámé za vidinou pěkně prožitého večera?Pokud se jedná o civilní fotky a nikoliv "koukni na mého kašpárka", tak bych se na ukradené fotky vykašlal, když tedy nemůžete provozovatele stránek najít.

pokud jsi to sám nacpal na web, tak šíření nezabráníš. Na Instagram se obvykle dávají fotky proto, aby je viděli lidi na netu.

Trochu jste se v tom zamotal.1) co to je "google obrázky" ? to je dost neurčitý pojem... Pokud to má být vyhledávání obrázků na googlu tak tam pravděpodobně bude téměř jakákoliv fotka která se někdy na webu objevila včetně těch co jsou už dávno smazány.2) Kde ty fotky teda jsou? Na google obrázkách? Na instagramu? Na cizích stránkách?3) Na ten instagram se dostaly jak? Nahrál jste je tam vy nebo někdo jiný?To že se nevyznáte v počítačích ještě neznamená, že nebudete schopný splodit smysluplný dotaz.

Tak ještě jednou: Ty fotky jsou na google obrázkach,jak vyhledává,všechny fotky co tam jsou tak jsou z instagramu,ale každá fotka je na jiné cizí stránce když na ní kliknu. Instagram mám dlouho a kolikrát sem dával mé jméno do vyhledávače a nenašel se a teď tam jsem. Nevěděl sem že fotky z instagramu se mohou objevovat na internetu když je tam nedam já.

podívej se do nastavení té aplikace - pokud je tam nějaké sdílení na net, je to tvoje blbost, že sis to neohlídal.Předpokládám, že Instagram má na webu nějaký účet kam se můžeš přihlásit z PC a podívat se, zda ty fotky jsou vidět z netu.

Já vím,že to je moje blbost,ale nikdy sem si toho nevšiml. Těch fotek je fakt moc. Jen nevím co teď,jestli s tim jde něco dělat nebo se budu muset smířit že tam budou fůrt

No jistě že se s tím smíříte. Nic jiného vám nezbývá. Podle toho co popisujete jste to prostě nahrál a nechal veřejně přístupné. V takovém případě mohl kdokoliv ty fotky vidět a stáhnout (pokud byly zajímavé). Samozřejmě je mohl stáhnout i automat, který se snaží instagram "vytěžit" (takových je spousta) a který to vše prochází automaticky a stahuje a stahuje...Pošlete odkaz, třeba tu někdo vymyslí, jak správce webu kontaktovat.

když povolím v G+ sdílení můžu si být jist , že si někdo zobne legálně co bude chtít, nebo oskenuje, žádný kradení, stejně tak jinde

Mam stejny problem. Mohu vedet zda jste to nejak vyřešili?

Já scháním fotky a obrázky pod názvem vsehochut

nahladit to na admini že ti byli odcizene fotografie