Môj Prvý PC :D

Dobry den.Skladám si prvý krát v živote herný PC :D pretože poskytuje väčší výkon na dlhšiu dobu, a mám už čiastočne jasno v tom čo v ňom chcem mať ale chcem si nechať poradiť niekým (aj menej) skúseným s tým či je to vhodná kombináciaPC nebude taktovaný ani nič podobne preto som vyberal daný typ Procesoru kedže ponúka dobrý takt.Veľmi pekne vopred ďakujem za Vaše názory a rady.OS : Windows Pro w/update 8.1 SKCPU : Intel Core i7-4790KMB : Asus Maximus VII RangerHDD : Western Digital 1TB WD1003FZEX BlackSSD : Crucial M550 256GB SATA III 6GB/sGPU : Asus GeForce GTX 970 DirectCU II OC Strix 4096MB GDDR5Water Cooler : Zalman Reserator 3 MAX alebo Corsair Hydro H100iCase : Zalman Z11 Neo - Zatial čakám na začiatok predaja :DMouse Surface (Pad) : Razer Goliathus Control 2013 Soft Gaming Mouse Mat MediumMice : ASUS Republic of Gamers (ROG) GladiusKeyboard : Logitech G910 ORION SPARK RGBPower supply : SuperFlower Leadex GOLD 750W Fully Modular "80 Plus Gold" - Neviem či to nieje veľa, každopadne si necham poradiť Monitor : Asus VS278Q 27

Odpovědi na otázku

načo Ti W8 PRO? Zdroj asi veľa. Vodné chladenie?? Nudíš sa, alebo nemáš kam dávať peniaze?

Asi nevis, co s penezmi

Bral by som neake odbornejšie názory :D

veľmi sa nesmej, lebo Ti to zamknem

Nevyhrožuj.

používaš smajlikov, tak neviem či nevieš na čo sú, alebo si robíš srandu. Ak chceš herný PC, tak http://www.alfacomp.cz/basket.php alebo popr. vymeň R9 270X za R9 280X Ak si vyhral jackpot, tak http://www.alfacomp.cz/basket.php

Grafiku ma Asus GeForce GTX 970, tak nevim,co mu cpete R9 270X za R9 280X

Súhlasím, do AMD sa mi ani nechce.

Jseš trochu mimo mísu.

duvod?

Zkus na to přijít sám.Máš na to dva pokusy.

Aj mna to zaujima.

Nebudu tie pamete s takým nizkim takto brzdit ?

rozdiel nempoznáš. Alebo ako radí Misqo, ber Haswell-E a DDR4. Som zvedavý aký máš rozpočet

Aslan, nie misqo

Nejde o rozpočet ale o to či to má zmysel.

nemyslím rozpočet na DDR4, ale celkovo: chceš PC, tak ako prvé napíš rozpočet

Rozpočet je porovnatelný s cenami komponentov ktore su uvedené.

dik za odpoveď. Idem spočitávať

cez 1500€/42000 Kč

Mňa zaujima či je to dobrý výber komponentov.

Tak třeba ten procesor. Oproti i5-4590K o 3 tisíce drazší, výkon cca 10 % navíc. Totéž deska. Ja osobně nechápu nikoho, kdo si kupuje desky dražší než, dejme tomu, 2500 Kč.

Dost možná jsi nějak snadno přišel k většímu balíku peněz, dost možná si prostě chceš udělat na Vánoce radost... ale radim ti dobře, nedělej stejnou chybu jako já a nestav ZBYTEČNĚ drahou mašinu... protože za pět let bude mít cenu 5,- Kč/kg.Zdroj určitě vyměnit: do takovéhle sestavy patří jenom Enermax, volil bych typ Platimax 600W

Ten procesor s toho dôvodu aby ponukol výkon na pár rokov.Ramky tieto : Vengeance® Pro Series - 16GB (2 x 8GB) DDR3 DRAM 2400MHz C11 Memory Kit (CMY16GX3M2A2400C11R)

Dneska ti i procesor za 4 tisice poskytne vice nez dostatek vykonu na nekolik let.

Anebo tak víš co... když opravdu chceš investovat nějakou seriózní částku, tak nevyhazuj peníze za out-of-production DDR3, postav to celý na Haswell-E + DDR4... chlazení předělej na vzduchové, RAM ti bude bohatě stačit 8 GB (později až ceny klesnou, můžeš dokoupit dalších osm), zdroj dej ten jak jsem ti radil a jinak je to cajk...

Ten Haswell-E+DDR4+GPU+MB...To by ma vyšlo na veľa.A ten pc čo skladam ja je na občasný gaming ale denne použivanie a miltitasking.Preto sa mi neoplati investovať do Next Generation, skor neskor ked budu ceny lepšie.

"...PC nebude taktovaný ani nič podobne preto som vyberal daný typ Procesoru kedže ponúka dobrý takt..." Jistě, nebude se taktovat, a proto CPU s ODEMČENÝM násobičem, že?! A k tomu vodní hovadina(sic!)Hošánek si tady z lidí činí opravdu debilní bžundu!

Ako som spominal stock takt 4.0. A v nadpise mas Prvy PC, preco je vodne chladenie nespravnou volbou pre tuto zostavu ?

buď chceš netaktovateľný CPU a tam stačí chladič do 1000e s prehľadom (ak chceš tichý), alebo chceš taktovať, ale normálne a aj tam stačí vzduchový. Vodný sa používa na extrémne taktovanie, typickým príkladom je FX-9000 rada s 220W CPU

Ide mi hlavne o to, mat tam dostatocny vykon aj bez taktovania.A co sa tyka tej zostavy tak aku zivotnost by si jej dal ?

nemám vešteckú guľu a ja tvrdím, že kto chce hrať, nemusí mať týždeň po vydaní novšej verzie ďalšiu. X ľudí tu chce PC na GTA V, ale mať vždy to najnovšie je mánia (nemajú kam dávať peniaze?). Nevidím problém mať staršiu verziu hry. Ak by si uvažoval takto, s GTX 970 a Core i7-4790K môžeš mať pokoj 5rokov. Kto bral i7 870 v 2009 s Radeon HD 5870, môže s ním fungovať dodnes (netvrdím, že u všetkých hier), alebo grafiku vymení (staršia sa dá predať). Mohol by Ti stačiť aj i5 4690 a R9 280 - na väčšinu stačí

V prvom rade mi islo pri zakladany tohto topicu o to z zistit ci je vyber kompoentov spravny, ci nieco nemoze sposobit chybu kopmatibility.

pozri sa do rád kineczek-a a zistíš. Nejde o nekompatibilitu, lebo môžeš vybrať Celeron G1840 a R9 290X, lebo to spolu pôjde, ale grafika nebude môcť byť využitá na 100%. Alebo s i5 4670 dáš R7 240 - zbytočnosť, lebo nie je popri HD 4600 využiteľná. Ale mať ju môžeš. Chladič je často s CPU, ak nechceš mať tichú zostavu, stačí. Doska stačí s H85 ak nechceš taktovať, zdroj si vieš cca vybrať podľa toho čo žerie grafika a CPU - niečo nad to musí dať zdroj na 12V plus do 100W zbytok (realne do 60W), s certifikáciou 85 máš slušný zdroj. A inak si všímaj rady vo vláknach s výberom PC a zistíš čo k čomu pasuje

Premišľam teraz nad i5-4690K - Len neviem ako by to bolo napríklad s Hrou AC Unity lebo to ma asi podobne požiadavky ako bude mať GTA V a o tu hru mi ide, a chcem mat dostatočný výkon na dennodennú prácu s PC.

dáš k tomu R9 280X a malo by to zvládať. Aký má zmysel mať najnajnovšiu hru aj keď staršia je podobne dobrá? A BTW, čo stojí?

Predovsetkym sa zameriavam na GTA V. AC Unity je len taky rozcestnik vykonu do buducna

ja to nepochopím. Ešte, že majitelia aut nekupujú húfne nový model týždeň po uvedení do predaja