» Poradna » Počítačové sítě

Mohu si jako nezletilý pořídit svou vlastní Wi-fi domů?

Ahoj. Je mi 16 let a máme doma pomalou Wi-Fi od Fdlnetu. -,- Mí rodiče jsou do něho zakomplexovaný a nechtějí ho měnit. Na hraní online her a sledování seriálů tahle Wi-Fi opravdu není. Je možné si jako nezletilý pořídit sem domů nějaké to neomezené bezdrátové připojení a být za něho sám zodpovědný? Mám stálý a i velký příjem z brigády, tak peníze nejsou problém, ale oni to nechtějí vzít na sebe i s tím, že bych to platil. Mohu si tedy jako nezletilý Wi-Fi sám pořídit?

Odpovědi na otázku

Bez souhlasu majitele nemovitosti těžko.

Právní úprava účinná od 1. ledna 2014 přinesla změnu. Dle § 30 odst. 1 občanského zákoníku se zletilosti nabývá bez výjimek dosažením 18 let věku. Svéprávnosti lze ale nabýt dříve a to buď uzavřením manželství, nebo emancipací, tedy přiznáním svéprávnosti dle § 37 občanského zákoníku. Dítětem je tedy, dle současné právní úpravy, člověk do dne, kdy nabude plnou svéprávnost.[4]

Tvoji rodiče jsou zakomplexovaní DO poskytovatele..??? Nebo jsou zakomplexovaní z nesprávné funkčnosti internetových služeb.. ??? Měli byste se doma pořádně domluvit a řešit jen jednoho poskytovatele internetu. Buď tedy připlatit stávajícímu poskytovateli internetu za lepší tarif, čili změnu k lepšímu, nebo odstoupit od smlouvy a najít si jiného poskytovatele internetu. Před tímto rozhodnutím řádně prostudovat podmínky a nabízené tarify služeb u nového poskytovatele. Případně sjednat osobní konzultaci.. Mít doma dva poskytovatele internetových služeb není zrovna nejlepší řešení.

Kdybys nebyl zakomplexovaný do Google, prošel by sis všechny nabídky připojení na Frýdlantsku. Nejspíš ve všech najdeš odstavec s textem 'služby mohou být poskytovány pouze osobám starším 18 let.'

... i když vůbec netuším, co má znamenat 'být zakomplexovaný do něčeho'.

Tak to jsi asi momentálně zaostalý. Ale to já podle všeho taky.

No já pak asi taky

Čistě teoreticky ano, ale smlouvu za tebe musí podepsat zákonný zástupce, obvykle někdo z rodičů.V praxi to ale operátoři nechtějí dělat a současná soudní praxe jim dává za pravdu, když přehrává zodpovědnost za dluhy na rodiče. Případné dluhy se tak jen velmi těžko vymáhají.Tak nejspíš bude třeba přemluvit rodiče nebo 2 roky počkat. Tuhle radu jsi asi ale číst nechtěl.

Jestli ti blbne wífí, ověř si správné nastavení pomocí cdéčka s názvem KaliLinux, umí odhalit kdejaký problém nejenom u tebe doma, ale i v okolí. Stačí k tomu bezdrátová wífí.