» Poradna » Ostatní

Mohu pracovat na počítači při spuštěném antiviru?

Ahoj v poradně-provádím celkovou kontrolu počítače po zasažení virusem rasonware-antivirovým programem Kaspersky Total Security free( některé soubory(docx,jpg tib atd) na ostatních oddílech mimo systémového disku v počítači jsou zašifrované-nejdou otevřít a u hodně mi za názvem přibyla koncovka .mbed) je tato kontrola dostačující? A co bych měl podniknout dale protože odvirování za cenu výkupného provádět nebudu-co mi doporučujete? Postačí obnova systémováho disku C ze zálohy kterou mám vytvořenou v Acronis a toto vyčištění programem Kaspersky Total Security- jak tento šmejd pracuje-kam se usadí v počítači? Jak se rozšířuje ? Nemuže moje připojení na jiný počítač přes Team Viewer poslat tento virus dál? Asi jo??!!! ....Díky

Odpovědi na otázku

omlouvám se zapoměl jsem ještě to hlavní :když provádím tuto kontrolu který bude trvat hodně dlouho protože provádím kontrolu celého,počítače-při této kontrole používat normálně počítač? díky

Ja ano. Tak ty snad taky.

Raději ne. Prodloužíš tím dobu kontroly, počítač bude ,,líný" některé aplikace nepůjdou spustit vůbec a výsledek kontroly nemusí být kvalitní.

Asi mas pravdu. Na mem 2 r novem ntb nemuzu byt v Chrome kdyz se mi na pozadi stahuji a instaluji aktualizace. Pak je hlaska. Akt.se nezdarila. Mudim opakovat kdyz je v klidu. Vubec divny ci slaby. Kdyz vlezu na stranky Blesku zacne mi blyskat na strankach tak musim honem pryc. Paradoxne na zive mo to nedela a to je smula

Úplně normálně to funguje, jen tam musíš mít normální antivirus, legální systém a adekvátní sestavu. V práci mi to nedělá problém na 2jádrovém Pentiu se 4GB paměti a legálními Windows 10.

Nebylo by lepsi kdyby jsi zdelil tu hlasku o vykupnem. Nebo ti to prislo emailem. Mas problem s pocitacem nebo jsi jen naletel vyderaci?Pokud to mas v emailu tak spam.

Pardon necetl jsem telo dorazu nahore, jen nadpis a a prvni tvuj dodatek ve vlaknuNechapu jak je mozne zavirovat Windows 10 kdyz maji v sobe neprústřelny Defender

Jako všechny Windows. velice snadno, jde o systém, který má víc děr, než je hvězd ve viditelném vesmíru.

Za to ty máš v palici víc děr jak v ementálu. Ten tvůj Linux taky není bezchybný a kradené W7 jsou také děravé jak cedník.

Windows a nezodpovědný uživatel s admin účtem = dřív nebo později katastrofa Žádná novinka. Někteří "nadaní" jedinci dokážou celkem obstojně rychle "zbořit" systém i bez admin práv.

Malware typu cryptolocker nejde o to zbořit systém, ale zašifrovat soubory a ty může zašifrovat i s právy uživatele. Rozdíl oproti právům správce by byl akorát ten, že může zašifrovat všechny přístupné soubory na všech discích a soubory uživatele v profilové složce, s výjimkou souborů jiných uživatelů v profilových složkách. No a jelikož je dnes naprosto běžné, že má každej svůj hardware, tak ten rozdíl nemusí být žádný...

O chvíľu sa ms spýta "s akými právami....?" Ak je admin a všetko odklikáva... potom mu nepomôže žiadny AV.

v každém takto zakodovaném souboru je přiložen takovýto textový soubor : ATTENTION!Don't worry, you can return all your files!All your files like photos, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.This software will decrypt all your encrypted files.What guarantees you have?You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.You can get and look video overview decrypt tool:https://we.tl/t-wj1fybU0FyPrice of private key and decrypt software is $980.Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.Please note that you'll never restore your data without payment.Check your e-mail "Spam" or "Junk" folder if you don't get answer more than 6 hours.To get this software you need write on our e-mail:restorealldata@firemail.ccReserve e-mail address to contact us:gorentos@bitmessage.chYour personal ID:0184Asd374y5rvtkCRhokBmhimdaMzZ7bw3KN2MCVkC2pEG2qHaMco Ty na to co mi poradíš? a bude stačit takovéto ošetření jak jsem psal?

Nikomu nic neplať.Šance, že ti přijde dešifrovací klíč je minimální.Kaspersky vydal několik nástrojů, které mohou a také nemusejí zašifrovaný obsah dešifrovat.Šifrovací algoritmus se mění, takže nezbývá než doufat.https://noransom.kaspersky.com/Každopádně buď připraven na to, že jsi o ta data již přišel.Nepochybně ta, co měla nějakou hodnotu (ať už finanční, tak citovou) byla zálohována.Pokud nebyla zálohována, pak nebyla důležitá.

Pokud nepomůže Kaspersky, tak zbývá jediné a sice totální vymazání celého HDD, včetně skrytých partition a nová instalace O. S.

A tu zálohu, pro jistotu, zkontroluj také.

Co to jsou "skryté partition"? Windows nic takového nemají, všechny partitiony jsou vždycky normálně viditelné v každém partition manageru.

Ale boot oddiel v Exploreri nezvykne byť vidieť. Alebo UEFI oddiel.

V jakém exploreri myslíš?

tipuju explorer.exe = průzkumník souborů

Zřejmě správce souborů.Pokud jednotka nemá přiřazené písmeno, tak ji tam neuvidíš, což nepochybně ty víš, ale běžný uživatel o tom nemá páru.Ano, správce disku, Diskpart, či jakýkoliv jiný partition/disk manažer je samozřejmě uvidí.

Jo, tak to je jasné, však já jsem psal o partition managerech

On ti na to neodpoví, oponuješ mu, snažíš se vyvrátit jeho jediný správný názor, tak tě bude ignorovat a nazve tě blbcem. I když mu to tady budu vysvětlovat milionkrát, tak on to stejně bude psát dalších 20 let, dokud ho nevynesou nohama napřed nebo dokud ho nezavřou.

A ty se musí mazat zásadně a pouze přes libovolnou Linuxovou distribuci! Jinak to nebude fungovat! Do kdy tady tenhle nesmysl budeš opakovat?

Tak hlavně bys neměl vůbec spouštět systém infikovaný ransomwarem, protože nemáš jistotu, že je už zlikvidovaný a nemůže se znovu aktivovat a šifrovat další data. Takže základem v takové situaci je, počítač vůbec nezapínat a pouze s pomocí jiného počítače (popř. nabootovaného nějakého Live Linuxu) vytáhnout nezasažená uživatelská data a následně disk kompletně vyčistit a provést novou instalaci Windows.

Distribution methods:Infected email attachments (macros), torrent websites, malicious ads, unofficial activation and updating tools.No jo no, blbeček.V prvé řadě zjisti a napiš tu jak došlo k nakažení, jinak nemá cenu dál něco řešit, protože když dojde k nakažení to nejdůležitější co by měl každý udělat je zjistit jak došlo k nakažení a vyvarovat se.Jen poznámka, nevím jak tento, ale podobní malware se můžou šířit i přes síť pokud nejsou Windows aktualizované.Jo a ještě reakce na narážku na Defender, kterou tu někdo psal, Defender ten malware detekuje:https://www.microsoft.com/en-us/wdsi/threats/malwar... !MTB&threatId=-2147223395

www.microsoft.com/en-us/wdsi/threats/malware-encyclopedia-description?Name=Ransom:Win32/STOP.BS!MTB&threatId=-2147223395

A ještě poznámka, na tento malware na ty zašifrované soubory existuje decryptor.

prosímtě Krakaoto jak píšeš že na tento malware na ty zašifrované soubory existuje decryptor-moc Tě prosím pomoz mi -jaký je název tohoto decryptoru?????? a kde si ho stáhnu pokud nebude mezi uvedenými v Kasperském antiviru????

Napsal jsem abys zjistil jak došlo k nákaze a abys to sem napsal, neučinil si tak.Co se týče decryptoru, tu se o něm píše:https://www.pcrisk.com/removal-guides/16365-kodg... je tam ale uvedeno, že je zatím jen na starší varianty (před srpnem 2019), pokud máš novější, tak to asi fungovat nebude, buď to tam ještě není přidáno nebo prostě malware už funguje tak nějak správně, protože pokud uděláš cryptolockera správně, tak dešifrovat soubory prostě nejde.

citace z jiného webu:"STOP/Djvu je nejaktivnější Ransomware se stovkami mutací.Zajímavé na něm je, že se prakticky výhradně šíří přes cracky, pochybné weby, kradené software a ve spojitosti s adware."😁😁😁🐌👳‍♂️Takže warezák - amatér, jo?

Format a cista instalace

Ransomware= formát disku a reinstalace systému.

+ obnova zo zalohy