» Poradna » Programy

Mohu používat krabicovou licenci Windows celý život ?

Ahoj, Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, pokud bych si koupil plnou krabicovou verzi Windows 7, která je přenositelná na jakýkoliv počítač, znamená to, že si takovýto Windows můžu ponechat celý život (kupř. 50 až 70 let) ? Pokud Windows 7 si nainstaluji na počítač a za 10 let si koupím nový, můžu ponechat původní Windows na domácí účely a naistalovat z té krabicovky na další nový komp ? Můžu mít teoreticky z té krabicovky třeba 3 instalací na 3 počítače najednou ?

Odpovědi na otázku

Je možný mít pouze 1 instalaci ale je možné to dát do novýho počítače, neni to svázané s hw.

Mužeš mit max 1 instalaci na jednom PC.Nejsem si jistý jak se přechod ze starého pc na nový řeší.Za deset let ti to bude uplně šumák a jim taky, nějaká licence na win 7.

za 15 let budeš mít nejpravděpodobněji smůlu, protože pro nový HW nebudou existovat ovladače. Stejný trend lze pozorovat již u ovladačů pro XP. Každopádně krabicovou licenci můžeš přenášet na libovolné PC, pokud předchozí instalaci na starém PC odstraníš.

Pavelko ty nic neinstaluješ, tobě tam furt smrděj ty XPčka, a stále se jen dokola ptáš. Koho zajímají staré W7, všechny nové PC i další stroje budou mít a mají primárně ovladače pro W8 (následně W9 > W10 z cloudu pouze). Laskavě se přestaň ptát, kup si je nebo to nech bejt.

Přesně jak píše doplh, Pavelko jdi už s těma "co by kdyby" někam. Řešíš to tady půl roku. Nech tam smrdět xpéčka, mně tady smrděj taky. A až budu mít SKUTEČNÝ důvod je něčím nahradit, bude to otázka hodiny. Tohle fakt není potřeba troubit do světa. Řešíme zásadní věci: Když si teď půjdu koupit housky, nebude na nich víc kmínu, než odpoledne? Neměl bych s nákupem počkat?

Nechapu že živě.cz stim magorem něco neuděla už mě sereou tyjeho ruzný keci