Mohu dát Viper Steel 3200 MHz CL16 do ASUS PRIME B450M-A ?

Dobrý den,mohu základní desku ASUS Prime B450-A osadit pamětí Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz?Děkuji https://www.alza.cz/patriot-viper-steel-serie... https://www.alza.cz/asus-prime-b450m-a-d53630... //Titulek doplněn.//

Odpovědi na otázku

Paměti jsou spojeny s CPU, takže záleží na tom, jaký tam bude.

Procesor Ryzen 5 2600.Mě zmátlo, že je u desky napsáno, že podporuje 3200 MhZ/o.c. tak si nejsem jistá, zda tam mohu tuto paměť dát nebo mám raději koupit 2666 MhZ.

CPU má v sebe MCH a ten podporuje nejakú frekv. RAM. Doska môže podporovať OC frekvenciu. Preto sú akoby 2 rôzne frekvencie. Prvá je istá (ak použiješ RAM, ktoré tú frek. zvládajú), druhá nie.

Procesor AMD Ryzen 5 2600 podporuje max. 2933MHz, co jsem nasla na google. Takže nemá cenu kupovat RAM 3200 MhZ, ale bude stačit i pomalejší? Nebo mohu koupit tu jak jsem psala výše a max se stane to, že pojede na nižší frekvenci? Jde mi o to, aby se nestalo, že počítač se prostě nespustí, protože RAM nebude kompatibilní.

Klidně ji kup. Ono to bude běhat i na 3200, když to tak nastavíš. Rozhodně k tomu nekupuj horší.

Dobře, děkuji, to jsem potřebovala vědět.

normalne ich kup, strc to tam a pojde to. Ak sa obavas, ze nie, tak to 1. kup na eshope, kde to mozes vratit, 2. nechaj si to osadit v kamennej predajni, kde ked to nepojde, tak to nekupis. Vybavene.