Mohu dát do kamery SD kartu s větší kapacitou?

Vybíral jsem kameru a v jejích vlastnostech jsem zjistil, že ta kamera podporuje SD karty jen do 32 GB. A proč? Co se stane, když tam dám kartu o kapacitě 128 GB?

Odpovědi na otázku

Vyrobce uvadi 32GB jako maximum - viz http://sjcamcz.cz/produkty/sj5000-wifi .Klidne muzete vyzkouset, co to udela s vetsi kartou. V nejhorsim se zaznam zastavi na tech 32GB. Nektera zarizeni vetsi karty zvladaji, jina ne. Jde o ruzne SW i HW limity zarizeni.. (Je to levna sunka, holt to muze mit ruzna omezeni.)

SJ5000X mi bere bez problému 128gb, ale nic neslibuju :D

Protože kamera patrně umí pouze SDHC a ta vaše 128GB karta je SDXC.https://cs.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital(SD_2.0)

Kamera s ní odmítne spolupracovat. Nebo neodmítne, ale uložená data nemusí být použitelná.

zničit asi nic nemůžeš, ale nemusí to fungovat vůbec, nebo to může fungovat nějak "napůl" a dělat to roztodivné věci

Můžeš to vyzkoušet, ale počítej s tím, že to nemusí fungovat. A pozor, je potřeba vyzkoušet, jestli tam ten záznam skutečně je a dá se potom zkopírovat do PC. Ono se to může tvářit, že to nahrává, ale po překročení těch 32GB to nemusí správně ukončovat soubory a ty můžou být poškozené. Osobně to moc nedoporučuju, mám starší foťák s podporou 512MB karet, ale tak malou SD jsem měl, tak jsem tam dal 1GB a ze začátku se to tvářilo, že vše funguje, ale jak jsem překročil těch 512MB, tak to fotky přestalo ukládat a prostě tam nebyly. Takže ano, fungovat to může, ale nemusí. A osobně bych tipoval, že to spíš fungovat správně nebude, protože karty do 32GB jsou standardu SDHC, kdežto 64GB a výše už jsou jiný standard, SDXC, takže pokud s tím výrobce při vývoji nepočítal, nemusí si to rozumět.

Další možné omezení může být, pokud kamera podporuje jenom FAT32.