» Poradna » Počítačové sítě

Mohou mit dva uzivatele zijici v jinem state stejnou ip adresu?

Dobry den, chtela bych se zeptat ,zda je mozne,aby uzivatel pisici email ze seznam.cz z Velke Britanie mel stejnou IP adresu jako uzivatel pisici z CR. Popr.jestli je mozne ip adresu prepsat na stejnou jako ma druhy uzivatel. Moc dekuji za odpoved.

Odpovědi na otázku

Stejnou IP adresu mít nemůžou. Ale můžou se jevit, že mají stejnou adresu, pokud jsou připojeni přes stejnou proxy či VPN.

Já bych jen doplnil, že pokud adresu odesílá přes webové rozhraní Seznamu, tak může být adresa stále stejná - a to toho odesílajícího serveru.(Adresa serveru, na který požadavek inicializoval nemusí nikde externě figurovat).

Ptá se ale na IP uživatele a né nějakýho servru... TO pochopí i dutohlav

Muzete mi to prosim vice vysvetlit? To znamena ,ze uzivatel se nekomu naboura na sit aby si napr.chranil svoji ip?

Nabourání je sice taky možnost, ale obvykle to není potřeba.

Je to podobne tomu, ked odosielas email "v zastupeni" kolegyne na materskej z jej pocitaca. Adresa odosielatela tam nebude tvoja, ale hadaj koho.

Ano. A proto v mnoha chybových indexech jsou hlášky, které tento stav velmi dobře precizují, na dvě věci.