» Poradna » Ostatní

Modré zrnění

Zdravím, včera se mi objevil jeden problém. Při hraní hry mi najednou začal zrnit obraz.. zrnění bylo modré a na různých místech monitoru. Pomohlo jenom vypnutí a při zapnutí bylo vše zase v pořádku. Při prohlížení webu jsem tento problém neměl. Neví někdo, čím by to mohlo být ? Ještě jedna věc, zkusil jsem udělat benchmark a při testování grafiky to hodilo error a neudělalo to žádný výsledek ohledně grafiky. Ovladače jsem také zkoušel přeinstalovat a nic. Tak proto se obracím sem. Za všechny rady budu rád...Jestli to pomůže, tak mám gtx 1080, i7 8700K, MSI Z370, hyperX 2x8 3200Mhz, seasonic 650w.

Odpovědi na otázku

Nesdělil jsi teploty VRAM a GPU při max. zátěži.Spusť zátěžové testy VGA a sleduj průběžně teploty.Dostanou se teploty VRAM|GPU > 100 °C?A/ ANO:Vyřeš chlazení VGA a celé skříně.B/ NE:Vadná VRAM.Vyměň VGA.

Teploty GPU mám v zátěži kolem 75°C. Víc toho momentálně neřeknu, protože jsem v práci

=> vadná VRAM.VGA na bázi gtx 1080 by mohl být ještě v záruce -> reklamace?

No popravdě kabel mě nenapadlo zkusím vyhodit DP a dat Hdmi.

S kabelem to nemá nic společného.

Jo, je v záruce ještě víc než rok. Tak to mě docela štve, jestli je opravdu v háji. Jiná možnost asi není že?