» Poradna » Notebooky

Modra ve W10 - Zvolte rozlozeni klavesnice

Dobry vecer vsem. Preji hezky vikend a moc prosim o radu. Asi tusim pricinu, ale nevim jak opravit... Mam asi 6 let HP 625, koupeny uz s orig. OS Win7. Branil jsem se do podzimu 2016 upgradu, nicmene udolali mne, tzn. nyni uz asi pul roku na Win 10, ale slo to docela dobre az dosud. Nyni, po asi tydenni pauze, jsem ho pred asi 4mi dny normalne zapnul a opet si PC sam udelal aktualizaci. Pak mi sam vypnul AVG a nutil mi zapnout Win Defender, coz jsem neudelal. Zapnul jsem zase AVG, vcera se dokonce zaktualizovalo a opravilo i to AVG, tak hned vcera jsem s AVG udelal kontrolu PC. Trvalo to dlouho, nahlasil ze nasel dva zavadne soubory a pry je hned opravil. Dnes normalne nabehl, AVG slo. Po mekkym restartu nacetl modrou obr. s hlaskou Zvolte rozlozeni klavesnice a nevim co s tim dal. Vytazeni z portu USB a opakovane zapinani jsem zkousel, ale k nicemu. Otevre se hlaska, ze provadi opravu a pak hned skoci zase ta modra hlaska o klavesnici. A vybrat z moznosti nejde nic... Moc dekuji za pochopeni a pripadnou pomoc. Pavel

Odpovědi na otázku

Aku radu chces? Kupil si si pred 6. rokmi hardwer, ktory bol vyladeny na dany OS, ktory bol aktualne na trhu.Ze pani Ingeniri v HP v roku pana vzniku Tvojho HW netusili ze MS kedysi v buducnosti vyhodi novy OS asi tazko reklamovat.Na sranke vyrobcu (HP) je podpora len pre : Win7, Vista, XPhttp://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndexCo chces reklamovat, vyrobca Ta nepodviedol (neuvadza podporu Win10), Microsoft Ti nijaky OS nepredal (Upgrade si si nainstaloval sam a dobrovolne).Ze neodladena verzia Win10 Spicly, nefunguje na vyrobkoch, ktore boli vyrobene davno pred prichodom Win10, je pochopitelne.Vrat sa k odladenemu systemu na Tvoj HW (Win7) a spokojne si ho uzivaj.P.S. ani do starej Skodovky nepasuju diely z novych modelov a nikto s toho nerobi problem.

1. Velice dekuji za odpoved.2. Nikdy mne nenapadlo chtit nekde neco reklamovat, ani u HP, ani u MS. V mem dotazu jsi nemohl nic takoveho vycist.3. Ze je HW stary, to vim i bez techto rad, kvuli tomu jsem sem nepsal.4. O spehovani Win 10 se taky nechci soudit ani plane pokecat, nemam na to cas. 5. Dotaz znovu a zjednodusene, aby pochopili skolaci i inzenyri: a) HW evidentne kupodivu jeste neumrel, b) SW jsem to evidentne zamotal sam - viz popis nahore v dotazu, c) pri vysvicene modre obrazovce pise hlasku "Zvolte rozlozeni klavesnice" avsak nedovoli pouzit ani pismenko ani sipky ani mysku...ani tvrdou klavesnici ani mysku primo na notasu...6. Moc prosim - uz se s tim nekdo setkal? Tusi nekdo aspon trosku, jak se da stav aspon kratkodobe napravit, rozjet pocitac a zachranit nejaky data.

...pisu z mobilu a odeslalo se mi to omylem driv, nez jsem stacil na konci dopsat otaznik a predem podekovat za odpoved... Mam v notasu rozdelanou dulezitou praci a nerad bych o ni prisel a delal ji znova. To je cele. Dekuji za odpoved. Pavel

Dekuji vsem za radu.Pavel

Máš tam PS/2 konektory? Zkusil bych připojit PS/2 klávesnici.

Aha, to mne nenapadlo, to by mohlo vyjít. Moc diky za tip.Konektor PS/2 tam myslim jeste jeden je...Jdu po sousedech shanet klavesnici PS/2 😉👍