» Poradna » Windows (a jiné OS)

Modrá smrt

Dobrý den, asi už přes měsíc se mi počítač sám vypínal a nevěděl jsem kvůli čemu. Teď mi teprve systém napsal co je za chybu a byla to asi vždy modrá smrt. Už jsem modrou smrt zažil na jiných počítačích, ale tady mi nikdy nevyjela co se děje. Vždy jsem si myslel, že jsem přehřál notebook (ikdyž je to nesmysl, protože pokud by se přehřál tak by pojistka hned to vypla a nenechala ještě vždy v intervale a vždy sekund vypnout PC) jsem ho nechal, aby si odpočinul (většinou na hodinu). Ale až teď se mi objevila tabulka kvůli čemu se PC vypínal. Tady je přesně co se mi vyobrazilo:Podpis problému: Název události problému: BlueScreen Verze operačního systému: 6.1.7601.2.1.0.256.48 ID národního prostředí: 1029Další informace o problému: BCCode: f3 BCP1: 00000000002D42A2 BCP2: 00000000002D425D BCP3: 0000000000000001 BCP4: FFFFFFFFC0000189 OS Version: 6_1_7601 Service Pack: 1_0 Product: 256_1Soubory, které popisují problém: C:\Windows\Minidump\072219-26722-01.dmp C:\Users\Michal\AppData\Local\Temp\WER-78437-0.sysdata.xmlPřečtěte si prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů online: http://go.microsoft.com/fwlink/Pokud není k dispozici Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů online, přečtěte si toto prohlášení offline: C:\Windows\system32\cs-CZ\erofflps.txtPředem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

A obtezoval jsi se podivat do tech souboru kde je popsany problem?Omlouvam se, ale kristalova koule je v servisu.

No, zkoušel jsem to otevřít přes Notepad ++ ten soubor xml, ale nechtělo se to otevřít

S touhle urovni znalosti nezbyva nez doporucit odborny servis.

Už jsem to otevřel, ano samozřejmně moje znalost je trochu pochmourená, ale už jsem to otevřel.

Soubor WER-78437-0.sysdata.xml obsahuje co má tento počítač nainstalované ovladače a co bylo zrovna spuštěné, než se objevila modrá smrt, ještě prozkoumat druhý soubor.

Raději to vypni a zanes do servisu ...když o tom nic nevíš ... mužeš to ešte vic dok*vit .. a ten kdo to bude po tobě opravovat bude mít akorát více práce ...

Tak poraďte jak otevřít minidum?

Tak už jsem ho otevřel a vím co je za problém. Nějaký hardwareový ovladač blbne

No a čekáte na co? Umíte ho reinstalovat? Tak ho opravte. Neumíte? Tak do servisu, jak již bylo řečeno výše. Navíc problém v ovladači může být důsledkem problému v HW.

Probůh, kolik ti je? Odnes to do servisu, to je hrůza. Nejsi schopný napsat HW konfiguraci (ty kódy ukazují na HW problém), nejsi schopný otevřít obyčejný textový soubor, natož napsat, co konkrétně dělalo problém, nebo ty soubory někam nasdílet.

Stahni si bluscreenview, tam to je celmem prehledne videt.https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

Na zkoumání příčin pádů je nejlepší použít BlueScreenView: https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.htmlZajímají tě kódy a popisy chyb a zejména sloupec Caused by driver = možný pachatel.

Všem děkuji za rady. Je to problém s jádrem systému. Blbne ovladač na jádro systému. Hold už je čas na upgrade systému. Z Windows 7 na Windows 10. Ještě jednou díky

Kdyby byl opravdu problém v jádře systému, muselo by to blbnout všem. V takovém případě to spíš vypadá na HW problém - zdroj, RAM, disk, deska,...