Modrá smrt

Dobrý den 25.12 jsem si vyměnil u pc procesor společně s chlazením a všechno šlo v pořádku ale cca před dvěma dny jsem pustil počítač a nešel monitor. vytáhnul jsem kabel VGA jak z pc tak z monitoru a zastrčil zpět, pustil jsem znovu pc,monitor naběhnul a asi po 20 vteřinách se objevila modrá smrt. ted dva dny byl pocitac vyply, zapnul jsem ho a zase nešel monitor, větráčky se vsude rozjely ale pc nepíplo. tak jsem zkusil vyjmout grafickou kartu a zapojit monitor na základní desku (VGA) a pc normálně pípl a naběhl uplně bez problému. Prosím o rady, nevím čím to může být jestli mám hledat chybu v grafice nebo ve výměně procesoru (se starým procesorem mi to běželo i s grafikou normálně). četl jsem že jde možná i o zastaralou verzi biosu. Základní Deska : Gigabyte GA-M61PME-S2PChipset : Nvidia MCP61 Rev. A3Southbridge : Nvidia MCP61 Rev. A2BiosAward Software International Inc.Version F2Původní procesor : AMD Athlon X2 5000+ Nový procesor: AMD Phenom X4 9850 - Black EditionChladič s větráčkem : Fera 3 HE 1224 V2Grafická karta : GeForce 9800 GT PCI-E 512 MB Děkuji za rady .

Odpovědi na otázku

Tak jsem tu grafiku zkusil znovu vlozit a pripojit jako vzdycky byla a opět modrá smrt, tak nevím jestli se mezi sebou nějak nebijou ta grafika a procesor, moc děkuji všem za rady

Teto problematice nerozumim, ale dam ti radu. Otevri si disk C a najdi slozku Windows. Tam najdi slozku Minidump a pokud v ni jsou nejake soubory, tak je uploadni a posli. V tomto souboru je zachycen onen kod chyby a podle toho ti muzou zkusenejsi uzivatele pomoci. Podle toho co jsi zatim uvedl ti nikdo nepomuze. Preju hodne zdaru, BSoD nemuzu ani videt.

No nevím, ale moc se Ti to na edisku nepovedlo, nebo to nejde zobrazit jen mě?

tak zkousím znova https://ulozto.cz/!J3Sz6D609zCU/mini010317-01-dmphttps://ulozto.cz/!7YqoblQ2VCuF/mini010517-01-dmphttps://ulozto.cz/!2Q3LdFkf17LF/mini010517-02-dmp

Jestli pokus vysel( nevim, schvalne se nedivam), je vhodny cas na pripadnou zmenu hesel.p.s.: Vzhledem ke zmene TDP procesoru nemusi v spicce stacit zdroj.

Me to delalo u grafiky ktera byla spatna. Zkus spustit mouzovy rezim. Pokud se nezavedli ovladace na grafiku tak mi normalne najela. Jinak mi to padalo do modráka taky😃 reklamace byla uznana. Bylo to spatnou grafikou. Zkus jinou jestli muzes.

Spustil jsem pc i s grafikou v nouzaku a běží normálně kde je tedy chyba ?

tak grafika je špatná. ja jsem ji reklamoval a uznali mi ji v nouzaku mi také fungovala

Aha, no tak asi špatná grafika jen mi dojde divný že jenom co vyměním procesor tak se posere grafika která byla celou dobu bezproblémová tak jsem teď trochu na vážkách co koupit jestli grafiku nebo zdroj.

Nesdělil jsi verzi BIOSu ani hw sestavu, především typ zdroje.VGA na bázi GeForce 9800 je nenažraná, slabší zdroj to neutáhne.Co s tím?Otestuj VGA v zátěžových testech v jiném PC s dostatečně výkonným zdrojem.Funguje bezvadně?NE:=> reklamace;ANO:vyměň zdroj za kvalitnější a výkonnější s min 50 % rezervou, tj. > 600 W.

Děkuji za odpověď Zdroj mám zalman zm500-lx A verzi BIOSu mám F2

To je druhá verze BIOSu, která plně podporuje první řadu (nepříliš podařených) Phenomů.Před instalací podstatně lepšího Phenomu II bys musel upgradovat BIOS na verzi F6 nebo F7.Zdroj Zalman ZM500 = nepoužitelná sr-ačka i v případě, kdyby měl dvojnásobný výkon. Pro nenažraný VGA nemůže stačit.Co s tím?1) Zdroj svěř s důvěrou do sběrného dvora.2) Pořiď kvalitnější a výkonnější, min. 600 W:http://forum.zive.cz/viewtopic.php