» Poradna » Windows (a jiné OS)

Modrá smrt při startu win 7 - chkdsk nepomáhá

Zdravím,dostal se mi do ruk NB s Win7 64bit, který při bootování systému vyhodí BS. Po zapnutí integrovaného opravného nástroje hned napíše chybu, že není možno opravit. Stav nouze nejde spustit, vyhodí BS po načítání posledního souboru aswrvrt.sys. Disk jsem vyndal a připojil jako externí disk ke svému PC. Zde jde HDD normálně procházel, tzn je funkční. Přes cmd jsem i pustil chkdisk, následně ještě i pomocí GUI v nastavení disku. Vše trvalo asi 5 hodin s výsledkem, že na disku nejsou žádné problémy. Nicméně disk po vložení do NB stále vyhodí BS.Předpokládám tedy, že je nějak poškozen windows samotný, než disk. Jak na opravu? Na disku není žádný bod pro obnovu, nemám bitovou kopii a reinstall je až úplně poslední možnost. Této skutečnosti předcházel denní provoz s instalací aktualizací.Díky za poznatky!

Odpovědi na otázku

"dostal se mi do ruk NB s Win7 64bit"Tak to vrat majitelovi, pretoze Ty nie si schopny napisat ani aky NB, ani ake BS.

ako inak opravíš, keď nemáš zálohu? Nainštaluješ W7 na svojom PC a dáš ho potom do NTB? To nepôjde. Už je tu dosť návodov na zálohu. Minimum je 7zipA píše sa to BSOD = blue screen of death

S největší pravděpodobností je disk nakažený a při startu se breakne avast.Odvšivit.

Druhá varianta je, že se dohádal avast s aktualizací Windows.Tady je popis podobné situace s odkazem na support.microsoft, kde je popsán způsob odinstalace balíčku z příkazové řádky.http://forum.avast.com/index.php

Díky za odpověď, postupoval jsem přesně dle instrukcí, nicméně problém stále přetrvává.

reinstall a máš pokoj