» Poradna » Notebooky

Modrá Smrt při instalaci Windows

Zdravim ,koupil jsem na bazaru notebook Acer E5 521G Windows10 všechno klapalo (cca 2měs.) pak jsem mu dokoupil ještě dalších 8Gb Ram (podpora 16Gb) 8Gb má v základu a klapalo to dál (3-4měs.) když v tom se začala objevovat modrá smrt nejdřív jen zřídka a pak už ji to házelo 10-30min skoro po každým startu (při opravě ,při pokusu o tovární nastavení atd. zkratka nic nepomahalo). Tak mě bylo řečeno abych provedl čistou instalaci windows tak jsem se o to pokusil všechno jsem smazal přez diskpart pak jsem chtěl instalovat ale cca na 20-40% rozbalování zase chyba a modrá smrt.Tak jsem začal goglit jestly někdo neměl podobnej problém po přidání Ram -zjistil jsem že jo tak jsem skusil Ramky navzájem prohodit vyskoušet v obou slotech každou zvlášť a stejně se vůbec nic nezměnilo v biosu u tohodle modelu moc možností změn není ale skusil jsem podle návodů alspoň ty co šli bohužel bez výsledku.Chtěl bych se zeptat zda už někdo neřešil podobný problém ? jediný co mě napadá dál tak buď disk nebo deska v pr.. Dík za případný odpovědi..

Odpovědi na otázku

jenže když prohodíš ramky musíš do biosu uložit a restartovat = save and exit

memtest

Ok skusím ten bios -skoušel jsem ho jen vyresetovat dycky když to spadlo +legaci/uefi měnit a nic. 😠Memtest spustim i bez nainstalovanýho OS ?

MemTest spustíš z bootvacího média (disketa, boot Flash/CD/DVD s utilitami nebo distribucí Linuxu), musí proběhnout bez chyb.

https://ctrlv.cz/h8sXukaž screen CPU-Z memory - slot 1 a slot 2, screen dej na ctrlv.czpodíváme se časování ramek

To mas pech

Zřejmě závada grafiky, studený spoj na čipu GPU a zřejmě to bude dělat častěji až obrazovka nenaběhne vůbec.