Modra smrt pri instalaci grafiky

Zdravim, mam takovy problem s notasem(dell inspiron 15r se 7520) po reinstalovani w7 64bit mi nejde nainstalovat graficka karta. Respektive on ma 2karty (intel hd grafic 4k a amd radeon hd 7700m) a prave pri instalaci graficke karty amd dostavam modrou smrt. Zkousel jsem to instalovat jak pres ovladac od dellu tak ovladac z amd.com ale vysledek je vzdy stejny. Bud primo pri instalaci nebo pri naslednem restartu prijde modra smrt. A zaroven mi dell diagnostika probehne bez chyb. Pred reinstalem fungovala v poradku tak predpokladam ze delam nekde chybu pri instalaci.Windows update mam zapnuty a naistalovane vsechny aktualizace ktere to vyzadovalalo. Dekuji za rady

Odpovědi na otázku

Kdyby sis před reinstalací ty ovladače zálohoval, teď bys neměl tyto starosti. Vysvětli proč ses na to vyflákl.

Ovladač pro Intel šel nainstalovat?

Ovladače se běžně instalují hned po nainstalování systému.. Jen je nutné dodržet pořadí instalace ovladačů.. Chipset, Sata ovladač - pokud je takový ovladač v seznamu ovladačů na webu výrobce notebooku/základní desky, audio, lan/wifi, grafika, usb ovladače..- U některých ovladačů může být vyžadován extra sw tzv. HotFix - taková poznámka je ostatně na webu výrobce stroje .. nebo rovněž Net Framework - který lze stáhnout a nainstalovat jako offline soubor.. - Některé grafické ovladače blbnou a je tedy možné využít i některý starší ovladač - ovšem není-li ovladač grafiky aktuální, nemusí to být zrovna nej řešení.. - Pokud instalace grafiky selhává, bylo dobré správně nastavit Bios.. Při každé přeinstalaci systému dodržuji tento postup:1. Instalace systému 2. Instalace ovladačů - po nainstalování ovladače LAN - aktivace systému3. Aktualizace systému - viz Windows update 4. Instalace programů

Jen bych ještě doplnil, že si z webu AMD lze stáhnout do stroje autodetekci ovladačů:http://support.amd.com/en-us/download/auto-detec... Po stažení stačí jen kliknout na soubor .exe

Omlouvam se za casovou prodlevu. Nezalohoval jsem si ovladace z duvodu vymeny hdd. Ovladac od intelu se mi stahl automaticky pres windows update. A amd jsem zkousel i pres to exe z amd.com a vysledek byl stejny bud bluescreen pri instalu nebo tesne po restartu pc. Jinak jak pises poradi instalace tak je pravda ze prvni jsem nechal win stahnout vsechny automaticke aktualizace a az potom jsem zacal instslovat ovladace. Stim ze grafika byla zako posledni. Existuje nejakej zpusob jak zjistit jestli je ta grafika v pohode ? Myslim tim jestli neni rozbita ? Abych mel jistotu ze to trdlo jsem ja a ne ze grafika je uz na jinem svete.

A pc i ciste na intel grafiku nabehne v plnem rozliseni. Dokud se nepokusim nainstalovat amd. Pak uz ne.

Už jsi nainstaloval ten ovladač pro Intel? Všechny ovladače stahuj ze stránek Dell. Nikde jinde. ☺

Na strankach dellu mi ovladac na intel neposkytnou. Kazdopadne jsem vsechny ovladace stahoval z dellu a instaloval rucne kazdy zvlast i s restartem. Poskytnou mi jen ovladaca na amd a i ten pri instalaci hodi modrou smrt

A i kdyz jsem stahnul ovlafac na intel mimo dell(kde neni) nic to nevylepsilo. Byla to stejna verze jako pres w update. A vysledek byl taky stejny

Je tam driver pro Win7 x64 pro AMD Radeon HD 7730M, hned pod ním je Intel Graphics Driver a pak je tam ještě Intel WiDi Application.http://www.dell.com/support/home/cz/cs/czdhs1...

Stejny problem intel jsem teda nainstaloval z dell. Restart a pri instalaci ovladace na amd z dell modra smrt. Vsechny ostatni doporucene ovladace z dell mam nainstalovane. http://leteckaposta.cz/439927769 vyfocena modra obrazovka. Nevim jak sem pres telefon dat obrazek

Zkus pomoci tohoto programu http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html zjistit neco blizsiho o te chybe. Kdyz nepomuze tak asi servis, protoze by mohlo klidne jit o hw problem...

Mě se to stalo taky, při přidání SSD do M.2 slotu. Všechno jelo, dokud jsem se nepokusil instalovat ovladače na nVidii (at už z WU nebo ze stránek výrobce), protože se prý grafika nějak bila s tím SSDčkem. Vyřešilo se to nákupem jiného SSD od jiného výrobce.

Jaký byl důvod reinstalace OS?

Vymena hdd ten starej zacal mit chybne sektory.

Nový HDD je nemá? Je v pořádku?

Novej hdd je v pohode a zvolil jsem i stejnou znacku a druh( jen novejsi verzi) jako byl ten puvodni.

Ovladače lze vytáhnout z toho starého disku (ano, ještě teď offline). A potom obnovit na disk nový. Použij k tomu http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... Starý disk připoj k funkčnímu PC a ovladače si z něj "vytáhni".A doufám, že nejsi takový hlupák, že si zálohuješ ovladače z toho funkčního PC místo ze starého disku....

Tak statej hdd mi uz ani nenabehl jen zacal "cvakat" a nic. Vidim to tak ze to hodim do servisu, protoze tohle bude asi opravdu nad me sily. I tak dekuji vsem za rady a ochotu

Zdravim , prechazel jsem z win 7 na win 10 pri instalaci graficke karty mi to hazelo modrou smrt prehral jsem bios na nejnovesi a vse poradku, tak jesli to pomuze.