» Poradna » Windows (a jiné OS)

Modra smrt po reinsralu win

Zdarvim, mam takovy problem.. I po preinstalovani win. Mě stale cca po minute od zapnuti pc skace podra smrt.. Bud je to machine check exception a nebo CLOCK WATCHDOG TIMEOUT.. zformatoval sem oba disky preinstaloval win a stale se toho nemuzu zbavit, nevite cim by to mohlo byt? Dekuji za pripadne rady..

Odpovědi na otázku

Ake chces "pripadne rady", ked si neuviedol aky OS instalujes, ani na aky hardver.Vestirna je o dve ulice vpravo.

Tyhle problémy většinou nastávají při vadném Chipsetu / CPU.

Jedna se o win 8.1 pro Cpu I5 6500MB asus b 150 pro gamingRam hyperx 16gb Gpu gtx 1060 Ssd samsund 120gb Hdd 1 tb

Dakujem za doplnenie udajov.Ze sa CPU ako skratka (central processing unit) pise velkymi, nekritizujem.Ale "Ram hyperx 16gb" teda RAM 16gb je blbost, pretoze RAM sa nemera na gram/bit.Ked ide o preklep tak 16 Gb = 2GB.Ked ide o preklep > CPU 3 ghz, alebo 3Ghz, pripadne 3 GHZ je len preklep (alebo neznalost), totiz nemeni hodnotu jednotky.Ale 1B=8b je dane, takze nepisat fyzikalne jednotky ako SMS frajerke.(ja som to naozaj nevymyslel)."Ssd samsund 120gb" - spravne SSD (velkym pismom) - skratka (Solid state drive) , samsund neezistuje - spravne Samsung (je to vlastne meno spolocnosti), 120gb je nezmysel.Ked si myslis, ze Ta ktitizujem, len preto, ze si v uvodnom dotaze nenapisal spravne udaje, tak mas pravdu.Je to Poradna "zadara", kde radia ludia na ukor vlastneho casu a bezplatne, tak si zasluzia aspon, aby zaujemca o radu napisal dotaz na ktory sa sa radit (teda HW a SW + problemy) a pouzival akceptovane fyzikalne jednotky.

Začo ste mu dali mínus? Aha trapkovia, čo píšu mb si myslia, že keď kúpia 100 Mb/s internet, že majú 100 MB/s 100 Mb/s = 12,5 MB/s teoretických

Vždyť už je to trapné se pořád točit na jednotkách, zvláště když tazatel neřeší rychlost internetu, pouze vypíše jakou má sestavu.

Miloši, ty nechceš nikomu poradit, prostě jen potřebuješ ukázat, jak jsi "dobrý". Nejprve mu dáš sežrat, že nenapsal sestavu, když ji vypíše, tak mu opět ukazuješ, jak je hloupý, že napsal takový "slint". Jen jsem si nestačil všimnout, že bys tazateli aspoň jednou větou poradil.Nevím jak pro ostatní, ale pro mne jsi za vola...

Z celého srdce Ti přeji, až budeš řešit nějaký problém o kterém h*vno víš, aby se k Tobě dotyčný choval stejně a dal Ti to sežrat ještě dvakrát tak víc!

Tak Milošku tady to mas komplet...https://www.czc.cz/184216,167692,187659,1917...

Sorry, ale chováš se jako hovado. Nejde o formu ale o obsah. A ten ty ignoruješ. On se neptal jak psát CPU či CPU, ale ptal se na něco zcela jiného. Pokud tě to tu tak strašně moc nebaví, máš možnost jít někam jinam.

Chybí podstatná informace - zdroj.Ty Windows 8.1 (GDR3) jsou poslední verze ze stránek Microsoftu?https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Ujasni si prosím jednotky, trhá to oči.Testoval jsi funkčnost operační paměti Memtestem?http://www.memtest86.com/download.htm

To je evidentně hardwarový problém. Takže základní deska pá pá :)

Myslel sem si he bud deska nebo procesor. Nic jinyho uz nenenapadlo.. Mam vse jeste v zaruce uz jen zjistit zda je to deska ci ten procesor :D

Ahoj dělal si ten reinstal správně ?nemusí to být problém HW,,tohle to znamená :) nebudeš mít radost''CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT může být způsobena řadou problémů hardware, firmware, ovladače nebo softwaru''zkus nahodit W10 aktualizuj Bios na descejestli to nepomůže tak servis ale než servis bych využil nejdřív diagnostiku hoď to někam do PC shopu, nebo servisu a ať udělají diagnostiku, cca pár stovek a na počkání, budeš vědět co přesně reklamovat, jestli vůbec...

Procesor velmi nepravděpodobné, na 90% deska.

Je to Skylake, pokud ho osazoval, jak píše, tak ohnul interposer.

Ten procesor bezel rok bez problemu..

Při příliš velkém přítlaku chladiče se procesor také neohne hned, ale postupně:https://www.pcper.com/news/Processors/Intel-Sky...

Když si je reinsral, je potřeba je vočistit

Dneska se mi na to přijede podívat kluk co tomu rozumi, tak uvidim co mi na to řekne. Pak podám info.

Zkusil bych bootnout nejaky Linux z flashky co to udela.

Ten nadpis se ti fakt povedl. Palec nahoru. ☺

Jen doufám, že jste kontroloval povrch disku nějakou utilitu jako např. Crystal disk info.

Dnes mi prisla nova MB jedna se o asus ROG B-250.. zkoušel sem to uz bez grafické karty, prosazování pamětí, jiny zdroj jediné. A dnes při instalaci win. Modra smrt jediné co to muze byt uz je jen procesor je to možné? Nebo je třeba možné že mám špatně udělané bootovaci medium

Tak softwarem to nebude.. Ted mi to zamrzlo i v biosu..

Když už, tak Crysral Disk. ☺

RAM je v pořádku?

Pameti sem zkousel prohazovat..

Prohazování ti nic neřekne. Testoval jsi je Memtestem?