» Poradna » Windows (a jiné OS)

Modrá smrt opakující se

Zdravim mám win 7 ultimate a nevím proč tak mi to začalo házec modrou smrt STOP 0x0000001E (0xFFFFFFFFC0000005, 0FFFFF80002E818B8, 0X0000000000000000, 0X0000002B00000028) nevíte prosím někdo kde je chyba několikrát denně se to opakuje.

Odpovědi na otázku

to druhé v té závorce má taky po nule x

Mohlo by to znamenat problém s USB či CD/DVD driverem. Je uvedena i paměťová chyba ke které došlo. Proveďte kontrolu paměti RAM (zadejte příkaz MDSched a proveďte kontrolu při příštím startu počítače). Polud je paměť v pořádku, problém by mohl být s nějakým virtuálním ovladačem uvedených médií. Neinstaloval se nějaký DaemonTool, nový antivirus, SW pro vypalovačku,...

Možnosti:A/ Nepovolený přístup do RAM (typické pro rootkity)nebo B/ vadná oblast RAMnebo C/ extrémní OC.Co s tím?(A) Ověř, že je OS nainstalovaný z ověřeného originálného MS média.Pokud ne, vyčisti systémový SSD dle FAQ (neplést s formátem!) a instaluj OS z originálního média.(B) Otestuj RAM (boot z ext. média):https://www.sysnative.com/forums/hardware-tutorials... Vadný modul vyměň.(C) Resetuj BIOS do Optimal defaults.Ověř provozní teploty CPU, GPU, RAM a chipsetu.Zajisti dostatečné chlazení skříně.

Myslíš že by to vyřešilo přehrání systému. Mám tam stejně sedmičky a na ně už nejsou aktualizace. A disk je zas.....ej z netu neustálím zálohováním. Díky za radu.