» Poradna » Windows (a jiné OS)

Modrá smrt, nyní nelze zapnout PC

Dobrý den,při hraní Battlefield 3 se mi po asi 30 minutách vypnul počítač. Dříve se stejně choval notebook, když se přehřál. Proto usuzuji, že mohlo jít o přehřátí některého z komponentů. Počítač jsem po menší pauze zapnul (při zapínání jsem odkliknul přenastavení hodnot na default) a bez problémů nenáročně (internet, film..) používal. Poté jsem opět začal hrát Battlefield a abych předešel přehřívání, naschvál jsem ve SpeedFanu větráky roztočil na velmi vysoký výkon. Po ani ne minutě však naběhla modrá obrazovka smrti a PC přestal reagovat. Zmáčkl jsem proto na bedně tlačítko reset a počítač se vypl, znovu se začal načítat a v této fázi se zasekl a pouze se při zapínání cca 6 vtěřin točí větráky, pak vše utichne a PC se opět pokusí zapnout. V tuto chvíli se nedostanu nikam dále, stále se dokola zapíná a vypíná v těch asi 6 vteřinových intervalech. http://www.imagehosting.cz/

Odpovědi na otázku

Vyhořela ti GPU, čip je kaput.

Jo, prosím tě pochopitelně si to ověř tím, že tam bouchneš jinou kartu, kdyby něco i zdroj.

Mám od Vánoc Radeon R9 270X, po prvním vypnutí PC jsem ještě asi hodinu hrál méně náročnou FIFU 13, skutečně je problém zde? Navíc u GPU by měl snad otáčky regulovat MSI Gaming App nebo něco takového.

MSI nesnáším (věc z minulosti), ale to je tvoje věc (ASUS příště = dobře radím), bez náhradních komponentů to chceš jak ověřit? Tvrdé pády má na svědomí odpálený HW = blok startu PC, BIOS to nepustí. Nebo zdroj.

PC je sestavený rok, GK a procesor dokonce pouze 2 měsíce. Zdroj mám Seasonic SSP-550RT a procesor i5 3470, počítač byl chlazen vždy velmi slušně, teploty CPU nepřekročily 55° a GPU 68°. Navíc PC by se měl přece při určité teplotě vypnout a tím předejít přehřátí. Grafickou kartu nyní žádnou na zkoušku nemám, stačí vyzkoušet zapnout PC bez této (procesor má integrovanou tuším HD2500 nebo něco takového)? Případně přeinstalace Windows nemůže pomoci? (z diskuzí jsem vyčetl, že při modré smrti často pomůže přeinstalace Windows)

Instalace OS (pokud nezálohuješ, nyní by jsi to ověřil v minutách) klidně vyzkoušej. Ale málokdy má na vědomí tvrdé pády nebo nemožnost startu mašiny to si jako přeber. Určitě vyzkoušej integrovku, ale říkám osobně bych okamžitě testoval GPU / zdroj. Co se týká testu PC, i LiveUbuntu bez instalace hodně napoví zda to nepadá z HW důvodu.

Jo, na tom jak je PC staré nebo není nezáleží. Když jsi v tom, mrkni i na disky.

Tak jsem vypojil GPU a zkusil zapnout PC na tu integrovanou a nic se nezměnilo. Stále se to restartuje dokola. Ještě podotknu, že při modré smrti jsem nikdy nic z PC necítil, žádný smrad, který prý z PC při vyhoření komponent vychází.

Tak asi je kaput doska.

Takhle by se to chovalo, kdyby byl blbe nasazeny / upadly chladic CPU.

zkus naistalovat znova čistě system,ale prve se podivej do biosu a nastav vše potřebne jak ma bejt,když to bude stale dělat naistaluj znova system,a jestli beze změny tak budeš vědět že to neni soft problem,vyndej ramky a nech tam jen jednu chce to jen klid a měnit pořadi pro inicializaci problemu,každopadně to muže bejt bud ram nebo deska nic jineho po hw strance