Modrá smrt. Nevím co je spatně... RAM nebo CPU?

Koupena deska. https://www.alza.cz/asus-rog-strix-b250g-gami... RAMhttps://www.alza.cz/patriot-viper4-seires-16g... Při instalaci win 10 i win 7 se po načtení z flashUSB objeví logo Windows a modrá smrtVýměna desky i ram a problém přetrvává. CPU I7 7700Jediné co jsem neměnil je CPU Grafika je R9 390 a zdroj 700W corsairDěkuji za každou rozumnou radu

Odpovědi na otázku

BSOD nemusí být HW problém, ale bez přesnějších informací je to hádání z ruky.

Jakou verzi BIOSu náš na desce? Vlez do BIOSu a zkontroluj si rozmístění pamětí v pamě´tových slotech a nastavení pamětí.když tak je nastav ručně - napětí, časování, frekvenci.

Vypnul jsem Turbo mod cpu a pocitač naběhl ale po instalaci hází chybové hlášky

Nabootuj live linux a hned budeš chytřejší - potvrdíš/vyloučíš HW problem.

Zkus přesadit paměti. DDR4 jsou někdy podstatně hůř dotlačit, než starší DDR3 a zkontroluj, jestli je máš osazeny do správných pozic v dvojkanálovém režimu (manuál). Otestuj RAM programem MEMTEST86+. V BIOSu zvol systém Win7, nebo Other (je to různé) a zapni CSM režim. Starší Corsairy nemusí umět C6/C7 a u nich je dobré vypnout v BIOSu C states (disabled). Pokud chceš Win7, tak počítej s tím, že ti nebudou fungovat aktualizace OS. Nebootuj z USB flash z žádného zařízení UEFI. ☺