Modra smrt, mrtvý HDD?

Zdravím, nedávno začala kamarádce na starší sestavě vyskakovat modrá smrt po pár minutách od naběhnutí systému, včetně spouštění v nouzovém režimu. Při pokusu o instalaci systému nanovo instalační program nemůže naformátovat oddíl na disku, po cca 10 minutach vyhodí chybu, že se formát nepodařil. Koupě nového disku, nebo ještě můžu něco zkusit? Děkuji velice za ochotné rady, hezký den

Odpovědi na otázku

Jo ,, ošou-tat kamarádku a nemusíš mi děkovat za radu

Zkusil jsem, nepomohlo.

Škoda

Disk otestuj (HDTune nebo utilita od výrobce) nejlépe z boot media (např. HBCD)

Modrá smrt nemusí vůbec s diskem souviset. Může být např. vadný zdroj, nefouknutý kondenzátor na základní desce, vadná paměť...Pokud ale, po vzoru frau Merkelové, za každou cenu trváš na svém, tak strč disk do jiného počítače a zkus instalaci nanečisto v tom jiném počítači (pochopitelně, přitom odpojit původní disky)

Modrá smrt nemusi byt diskem, ale myslel jsem ze problem s formatovanim napovida, ze by tomu tak bylo, zkusim to v jinem pc

Přemýšlíš špatně. Má-li auto špatný akumulátor, nenastartuje. Výměnou motoru to ale nespravíš.

> Test disku viz výše, Hiren'sBootCD to umí bez zavedeného OS:http://www.hirensbootcd.org/download/výše zmíněným HDTune - je součástí, S.M.A.R.T. výpis a dlouhý ErrorScan. > Když bude mrtvý - zahodit (asi není v záruce?) a vyměnit za nový, instalovat OS.