» Poradna » Windows (a jiné OS)

Modrá smrt - nejde spustit pc

Zdravím všechny,nedávno jsem hrál ETS2 a pak když se na chvíli sekl tak naskočila modrá smrt. Když jsem se pokusil zapnout pc znova tak mi pouze píše "A disk read error occurred. Press Ctrl + Alt + Del to restart" No a když dám Ctrl + Alt + Del tak naskočí černá obrazovka a znova ta samá hláška. Takhle se nemohu dostat dál. Děkuji za případné rady.

Odpovědi na otázku

Zřejmě odešel disk, ale prověř to ještě. Potřebné nástroje nalezneš zdehttp://www.ultimatebootcd.com/ (vytvoř si bootflešku na jiném PC).

Teď se zeptám lajcky, neboť nejsem žádnej profík na tohle. Když si koupím nový disk, stačí pouze vyměnit nebo budu muset dostat všechna data ze starého do nového disku?

Pokud ten disk umřel, tak se s daty můžeš rozloučit.

Najprv over či ten disk ešte žije. Mohol sa poškodiť zavádzač, alebo teoreticky sa mohli zmeniť nastavenia v poradí bootovania, prípadne problém s file systémom (v HBCD je v ponuke Štart je checkdisk)

Napřed ověř, zda skutečně odešel. Až pak se případně starej o nový.A pokud je po něm, data jsou pryč.... Na nový disk nainstaluješ systém (nebo ho obnovíš ze zálohy kterou sis jistě zodpovědně právě kvůli takovým případům vytvořil)...