» Poradna » Notebooky

Modrá obrazovka, nefunkční grafická karta

Dobrý denNa mém ntb (Dell Inspiron, přesné číslo neznám) mám problém. Cca před půl rokem se mi objevila modrá obrazovka na pár sekund a pak se počítač sám restartoval a vše běželo jak mělo. Před týdnem se mi objevila modrá obrazovka zase, zase se to restartovalo a pak běželo v pořádku. Dneska jsem ji zpozoroval potřetí, všiml jsem si, že tam stálo něco s grafickou kartou od Nvidie, restartovalo se to, ale Nvidii GT630M mi to už nenalezlo. Píše mi, že ji nelze detekovat. Může se to nějak opravit?

Odpovědi na otázku

Ano

Zkus, jestli problém přetrvává i pod jiným operačním systémem, než je Windows. Pokud ano, není přičinou softwarová chyba, a je třeba dát notebook do servisu. V opačném případě může být problém způsoben špatnými ovladači grafické karty a je třeba je aktualizovat.Jiný operační systém vyzkoušíš např. pomocí bootovacího záchranného CD Hirens BootCD http://www.hirensbootcd.org/download/ (stažený soubor vypal na CD jako Obraz disku, v BIOSu notebooku nastav bootovat z CD a po nabootování CD vyber v menu položku MiniXP).

doplnění - stažený soubor s příponou .zip nejdříve rozbal a potom ISO soubor (mívá příponu .iso nebo .img ) vypal na CD