» Poradna » Windows (a jiné OS)

Modrá obrazovka - zřejmě přeinstalovat

Zdar bando, byl by někdo ochotný semnou strávit pár hodin svého času?Nechci to řešit tady, mužem si vyměnit messengr či email?Potřeboval bych zřejmě přeinstalovat notas. Protože už dva dny mám modrou obrazovku. A už jsem zkoušel i strýčka Google a nenašel jsem tam nápovědu.Docela mě to sere, protože v notebooku mám důležité věci (fotky, hudba, filmy) a nechci o ně přijít.Snad se někdo ochotný najde a stráví semnou i čas, protože jsem se ptal i IT techniků a ti to chcou za nějakou částku.

Odpovědi na otázku

Dobrý vtip. Když nemáš známé, co by byli ochotni ti pomoci, tak si tu službu zaplať v servisu! Proč by někdo měl trávit čas s někým neznámým, který mu na konci řekne jen děkuju, případně ho pošle do řiti, podle výsledku?

Tak auto ti taky nikdo nebude opravovat zadarmo, pokud to není nějaký dobrý kamarád. Čas je drahý a nikdo cizí ho s tebou trávit zadarmo nebude Takže pokud nemáš schopné kamarády, servis "za nějakou částku".

To je naprosto příšerný, že cizí člověk chce za hodiny strávené sloužením tobě nějaké peníze. Má to přece dělat za dobré slovo, až bude u pokladny v Tescu, řekne nemám peníze, ale Pepík řekl děkuju.Prober se.

Zdar konvice, jak víš, že je to závada SW a jak jsi vyloučil HW závadu? Zadarmo ani kuře nehrabe.

Dva dny máš modrou obrazovku? Co to znamená, že to zapneš a ... co pak? Bootuje bios? Bootuje systém (předpokládám že Windows)? Nabootuje?Příčin může být mnoho, řešení ještě více a poslední věc, kterou bych kdy dělal je přeinstalace systému, která může být naprosto zbytečná.Jelikož jsi nenapsal nic než že tam máš data o které nechceš přijít, tak se bude těžko radit. Tady je snadné doporučení... V počítači měj buď data na kterých ti nesejde a když o to přijdeš, nejen SW problémem ale i HW nebo ztrátou/krádeží/rozbitím tak ti to nebude vůbec vadit, nebo všechno co je důležité zálohuj a ideálně na více místech, třeba měj externí disk kde jednou za čas, nebo klidně co hodinu uděláš zálohu a zároveň zálohuj na cloud, ať přímo z toho počítače nebo z toho externího disku. Na laptopu který s sebou nosíš pak samozřejmě šifruj data, pokud jsou pro tebe nějak choulostivá, asi nechceš aby se k tomu někdo dostal když ti to ukrade/ztratíš to.Tak jak tak zpět k problému.Modrá smrt může být problém SW - třeba po aktualizaci Win, poškození driveru, špatným chováním programů/služeb, může to být důsledek škodlivého SW, může to být ale i poškozením HW...Takže nejdříve zjistit kde je problém. Předpokládám že to padne při bootu nebo při přihlášení, když se nedostaneš k datům... Tam to může být HW i SW problém, buď něco odchází a při incializaci HW to padne, nebo SW, kdy se třeba natáhne špatný driver nebo spustí špatně fungující služba či program na pozadí...V takovém případě by mělo stačit nabootovat do nouzového režimu a v něm kouknout na log událostí a zkusit najít kritické chyby které mohou identifikovat problém s konkrétním programem, driverem atp. nebo napovědět případný HW problém. V tom nouzáku by ses ale přinejmenším dostal k těm datům.Pokud tohle nepomůže tak můžeš vyzkoušet nějaké live CD/flash disk s linuxem a nabootovat Ukázat celý příspěvek

Zdar Josefe, asi tě to nepotěší, ale jestli mám s tebou strávit více času, než je čas, co strávím psaním odpovědi zde, taky to nebude zadarmo.

Rozdělej noťas a vyber z něho hard disk a kup si USB2.0IDE+SATA Cable je to přípravek který zapojíš přes USB na jiný počítač a zapojíš na něj ten hard disk a ten ho přečte a stáhneš si svoje fotky atd. A potom si dáš spravit ten počítač.ZDAR Osada Pavel