» Poradna » Notebooky

Modifikace notebookové baterie.

Zdravím, měl sem dlouhou chvíli a tak jsem dostal nápad jak by bylo možné zvýšit dobu chodu mého notesu bez nabíjení protože moje baterie vydrží sotva hodinu videa na YT. Mám ASUS X550CC se 4 článkovou baterií a jednotlivý článek s napětím 3,7V. Umím pájet takže by to neměl být problém. Našel jsem tyto baterie Panasonic 3,7V 3350mAh http://www.ges.cz/cz/ur18650f-1z-3350mah-pa... Za předpokladu že vyměním články správně, měla by baterie normálně fungovat.Jestli něco dělám špatně, poraďte mi prosím. Děkuji

Odpovědi na otázku

"Umím pájet takže by to neměl být problém." - to je moooc dobrá kvalifikace, to bys mohl opravovat veškerou eloktroniku která má třeba tištěné spoje?Já si umím ovázat pořezaný prst takže by nebyl problém dělat operace slepého střeva, nebo transplantaci ledvin

Špatně děláš to, že sedíš doma u Youtube a nemáš zapojený zdroj v zásuvce. Co se týče výměny, nepíšeš, jakou kapacitu mají originální články, jestli to vůbec má smysl měnit. Jinak v principu by to fungovat mělo, ovšem je otázka, co řekne elektronika na to, když se baterie budou nabíjet déle, než odpovídá originálním článkům.

tak tak - kapacita a nabíjení ... to pájení je ta poslední věc

Ono nejde o domov, tam mám notes zapojenej do zásuvky pořád. Spíš v práci na noční mám u svého křesla zásuvku tak daleko, že když si položim notes na stůl tak musej ostatní kabel od nabíječky pořád překračovat a nechci aby se jednou stalo že mi někdo strhne notes na zem. Dál by se mi to hodilo třeba na léto na zahradu nebo na cesty busem. Co se týče kapacity samotného jednoho článku, tu nevím. Kapacita celé baterie je 3070mAh. Na tu elektroniku jsem nepomyslel, myslíš že by třeba nešla vůbec? Lidi utrácí i za větší chujoviny (automaty,fet). Přinejhorším přijdu o tisícovku, i s tím počítám. Díky za info

Dle toho co pises, tak nove clanky mají o cca 10% vetsi kapacitu nez soucasne - moc si nepomuzes. Ale jestli to chces zkusit i za to ze to budou vyhozeny prachy - tak proc ne

Ach jaj, Venca! Veď si kúp za pár korún predlžovačku a je to. Ale ty radšej budeš vymýšľať takéto chobotiny. A to, čo by si vynaložil na tie nové články - radšej si viacej našpor a KÚP si akumulátor, ktorý k noťasu patrí!

Nový akumulátor stojí cca 1700.- Kč. Je na to pár měsíců záruka a prakticky bez jakéhokoli risika. Když koupíte jednotlivé články zaplatíte přes 1000.- Kč. Protože mají větší kapacitu tak se do pouzdra nemusí vejít. To je ten nejmenší problém, horší je to že se s nimi nemusí spřátelit nabíjecí systém NB. Můj názor je, že úspora 700.- Kč se s ohledem na možná risika nevyplatí a celá akce může přijít velice draho.

Podle mne je to kravina. Koleduješ si o poškození notesu, případně o vyhoření, pokud to fakt poděláš. Zapoj si notes do zásuvky, nebo kup novou baterku (klidně Avacom) a neřeš kraviny.

Pro mě to kravina není, baví mě kuťilství. Když byl notes novej, vydržel asi 3 hodiny práce. Já to chci zkusit, třeba to vyjde a vydrží 5-6 hodin, nebo to nevyjde a dám tam smutně starý baterky. Baterie nebudu nijak zkratovat, ani probodávat, +/- taky poznám takže nevidím důvod proč by měli hořet a explodovat. Nechápu proč všichni vidí hned ten nerčejnější scénář.

Vy jste všichni špatní... Proč ho všichni odrazujete? "Venca" jediný má pravdu, píše totiž, že "umí pájet" a že je "kuťil"...... (Schválně jsem napsal jeho název kutila - "kuťil"

Fajn , jdu někam na forum bastlírny a spol. Asi sem fakt debil, jak mě mohlo vůbec napadnout že mi pomůže parta ubožáků "it" dorostu. Těm ostatním slušným se omlouvám.

napřed nějakou notebookovou baterii vykuchej. Zjistíš, že není vůbec jednoduché se dostat dovnitř bez poškození. Kuchám je a vybírám články. Je tam elektronika, teplotní čidlo, balancer a podobné srandičky. Akumulátory jsou většinou nabodovány na vodivý plech. Většinou články 18650, ale můžou být i jiné. Akumulátory pěkně hoří, vybuchují a dělají i jiné věci :) Určitě to nedělej, pokud seš taková trubka, co píše, že umí pájet