Modernizace PC

Dobrý večer, žádám o radu. Chci modernizovat moje PC; jedná se mi převážně o lepší výkon na hry. Co a jak by jste doporučili vylepšit. Předem děkuji za rady.Stávající konfigurace:Intel Core i3 - 4170 3,7 GHzZákladní deska GIGABYTE H81M - HD38GB RAM DDR3Grafická karta GIGABYTE GeForce GTX750Ti

Odpovědi na otázku

V tomhle pripade bych uvazoval na komplet novym strojem.Jestli je potreba setrit, tak koupit lepsi grafiku. Kdyby se splasilo levne 16GB, taky by to pomohlo. Jeste je moznost tam narvat nejaky Haswell i5/i7, ale to bych pak mel strach o desku - napajeci kaskadu ma hruzostrasnou, tady se tenkrat setrit tolik nemelo.

Rozpočet na modernizaci okolo 5000Kč max tak do 7000Kč. Takže co a jak vyřešit jako prioritu?

V tomhle pripade jen tu grafiku. I oklestena 3GB verze GTX 1060 by byla hodne znat (dal bych prednost plne 6GB verzi, ale tam je to na stiru s rozpoctem).

pokud bys chtěla měl bych k mání gtx 970 s ještě roční zárukou. Za 5500. Na fHD to pořád utáhne všechno. Proti 750Ti kosmický rozdíl. Ovšem záleží jaký máš zdroj, aspoň 450W a 8+6pin napájení.

To je jako sranda? Loni jsem prodával gtx 970 za 4700,-. Chtělo by to trochu soudnosti při prodeji jetého zboží...

za tu cenu jsem kupoval GTX980 se zárukou do 2019

loňské sněhy, ceny šly nahoru jestli si nevšimnul

Seznam skončených aukcí:https://aukro.cz/vysledky-vyhledavaniJsou k sehnání už od 3,5k a kolem 4k není problém sehnat výbornou verzi MSI Gaming X.

Tak jistě, když grafiky skupují špekulanti: https://aukro.cz/mining-rig-7x-evga-gtx-10... Předpokládám, že těží ETH, smění za BTC a radují se s každého růstu kurzu. Až bublina splaskne, bude trh plnej levných grafik se zárukou a výrobci, kteří se z vysoké reklamovatelnosti poučili a začali dělat grafiky, aby něco vydržely.

Jestli je to takto, tak prostě jenom vyměňte grafikou kartu. Ta vám ve hrách udělá nejvíce. Něco jako GTX 1050Ti už bude rozumný upgrade. Případně ještě silnější GTX 1060 3GB, ale to už je k danému procesoru maximum. I tam prostě hry náročné na procesor budou trochu problém. Záleží, co se hraje. Tam kde není na procesor takový nárok bude zvýšení výkonu opravdu velice slušné.Jediná otázka je zdroj (přesný typ, nikoli jen výkon ve wattech) a typ skříně, aby se tam grafika vešla.

Pro to 2 jadro bych se ani 6GB verze nebal, ale je to pres limitni castku.Pravda, na zdroj jsem se zeptat mel, pri pohledu na desku z nej mam docela strach ...

Tak už vím i ten zdroj... Je to 400W...

Ach jo:"Jediná otázka je zdroj (přesný typ, nikoli jen výkon ve wattech) a typ skříně, aby se tam grafika vešla."Tím, že jste nám řekla watty, jste nám neřekla vůbec nic. Je to jako kdyby jsme se ptali na auto a vy nám řekla výkon motoru 75kW, s tím rozdílem, že u toho zdroje ani těm wattům nelze věřit, protože záleží na jejich rozložení.Pokud to nevíte, tak sem vložte nějaké foto štítku toho zdroje a také tu fotku vnitřku skříně. Třeba přes nějaké služby, jako je např: CTRLV.CZ a podobné.

Zdroj je Eurocase ATX-400W

Skříň...https://ctrlv.cz/ZL5v

No a je to tady. To čeho jsem se bál. Zdroj se musí vyměnit také. Je to zastaralá koncepce, která nejvíce výkonu dodává na +5V větvi. Jenže ta se v moderních PC prakticky nepoužívá. Respektive její zátěž je naprosto mizivá. Hlavní žravé komponenty (procesor a grafika) jdou přes +12V. Tam váš zdroj umí, alespoň dle štítku, reálně o tom pochybuji, 12V*18A= max 216W. Teoreticky je možné uvažovat o koupi GTX 1050Ti (bez přídavného napájení) i bez výměny zdroje, protože má podobnou spotřebu jako ta GTX 750Ti, kterou tam už máte, ale rozhodně to NEDOPORUČUJI. Kromě toho pro lepší grafiky nemá váš zdroj ani přídavné napájení.Takže záleží kolik do toho chcete zainvestovat. Nějaká minimální částka za zdroj rozumných parametrů je asi:https://www.czc.cz/seasonic-ssr-430st-t3-430... https://www.czc.cz/corsair-cx450m-450w/21183... Oba už mají alespoň 1 přídavný 6+2pin konektor pro grafiku a dokáží dodat alespoň 400W na hlavní +12V větvi .Ten CX více a má delší záruku, ale měl nějaké problémy s větráky, snad už to opravili. I přesto vám záruku 5 let na takto levný zdroj asi nikdo jiný moc nedá. Případně koupit ještě lepší a dražší zdroje. Záleží co tam chcete za tu grafiku.

PS: Skříň je starší, ale OK. Měl jsem strach, aby to nebyla nějaká desktop verze, nebo tak něco. Tohle je normální ATX, takže tam běžné grafiky rozměrově půjdou.

Tak to tak asi vidím, že PC půjde do světa... To bude asi nejjednodušší řešení...