Modernizace PC vz. pořízení nové bedny

Dobrý den, potřeboval bych poradit jestli má smysl modernizovat stávající sestavu nebo raději zakoupit komplet novou bednu např. https://www.datart.cz/Pocitac-HP-590-p0000nc-A1... Zdroj a disky jsou nové. Hlavní činnosti : office, internet, úprava fotek/videa a občas nějaká ta hra (nic náročného) investice max 10000kčsoučasný stav : zakl. deska : GA-MA790X-DS4graf :NVIDIA GeForce 8600 GTSprocesor : AMD Athlon 64 X2 6000+RAM : 8GBdisk 120SSD a 1TBzdroj : evolve 450ATX

Odpovědi na otázku

Bohužel už není co modernizovat. Respektive muselo by se vše nakupovat v bazaru, protože nové věci už do té desky pasovat nebudou. Na to jak jste s tou sestavou vydržel dlouho, tak už si zaslouží kompletní výměnu

Asi jsem to napsal blbě, ale já mám v plánu si nechat pouze HDD, skříň a možná ten zdroj. Tudíž koupit desku,procesor,grafiku. např : Grafická karta SAPPHIRE PULSE ITX RADEON RX 570 4GB GDDR5 OC 3550kčProcesor AMD Ryzen 3 2200G 2200kčZákladní deska Asus PRIME A320M-R 1700kčpopř. 500W zdroj Be quiet! System Power 9 80Plus Bronze 1600kčPatriot VIPER Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3000 1500kčcelkem : 10550kč Ale to jsem tu jen tak nahodil. Jde mi o to, že ušetřím za skříň(1000,hdd,OS)Děkuji

Proč CPU s grafikou?

to jsem si nevšiml, jen jsem opisoval abych uvedl nějaký příklad : https://www.czc.cz/czc-pc-squire-gc204/27435...

Pokud nechcete hrát, nepotřebujete grafiku za 3500,-.

Místo toho Ryzenu 3 2200G vzít o 600 dražší Ryzen 5 1600. A základní desku bych vzal raději tuhle: https://www.alza.cz/asrock-b450m-pro4-f-d5655... .Jinak jako levný herní základ by to mělo stačit, a mělo by to jít i upgradovat na Ryzen 3. gen.

Děkuji za radu, ale myslel jsem, že na úpravu fotek (občas RAW) je grafika důležitá. Ale zvládal jsem to i s tou starou sestavou

S tou grafikou a tím procesorem vám půjdou i nové hry, i když ne na max. detaily. Je to v současnosti ta nejslabší použitelná herní grafika s nejlepším poměrem cena/výkon. Ale není úplně tichá, a při zátěži docela žere.

Na úpravu fotek (i RAW) stačí jakákoliv grafika, je to jen 2D. Ale pokud příslušný program umí použít nějaké to CUDA nebo OpenGL, trochu to "osvěží" odezvu.

Orientačně je to +- stejné, takže si tím asi nepomůžeš. Pokud chceš nový a lepší PC, přitlač.

Oboji k nicemu. :)Priplatit a koupit neco poradneho.

Koupit novou desku, procesor, paměť a grafiku, případně chladič na procesor, nechat bednu, zdroj a disky. Licence Windows snad bude fungovat i na nové desce.Pokud bys to stavěl třeba na Intel Core I3 9100F (2100Kč), tak ti zbude i na rozumnou grafiku.

Přesně takhle jsem to měl v plánu. Viz. odpověď výše. Ideál kdyby mi někdo poradil, co koupit.

Bohužel budete muset vzít i novou bednu, pokud si tedy nechcete hrát na moddera s flexou.

Jo, to je tedy otázka, jestli se do toho vejde ta grafika.

Jo to né, pán bude mít asi normální ATX case. Ten HP je nová hotová sestava.

A zdroj "evolve 450W" si taky nenecha, pokud neni priznivcem adrenalinovych zabav. Tech treba 1.2k za nejaky bezpecny zdroj se fakt vyplati.

S těmi financemi je to dost na prd...Co máte za bednu? Klidně sem dejte fotku.Disky lze použít, ale 120GB SSD je fakt na draka. Když ale nejsou prachy, tak nejsou, prostě se budete muset uskromnit a až došetříte, tak to pořešíte.Nic jiného použít nelze!! A to ani ten zdroj, o kterém se tu nikdo ani nezmiňuje. Koupě toho zdroje byly jen vyhození peníze!! Evolveo je výrobce šrotu. Bál bych se tím napájet žárovku. Takový zdroj v novém PC opravdu nechcete.Příště si zapamatujte, že žádný zdroj nestojí méně než 1000Kč. Ty co stojí méně jsou jen zdroje problémů. A opravdu dobré znamení je, když má zdroj alespoň 5 let záruku. Znčí to, že to nebude úplně šrot a výrobce tomu trochu věří.

PS: A na nové PC budete muset nahrát Windows 10. Ale snad by mělo projít, když použijete stávající licenci k těm Windows 7 (předpokládám, že máte na tom PC Win 7)

Ony ty finance nejsou problém, ale netuším proč do toho cpát více, když mi do teď "stačíl" 11ti letej dědoušek. Klidně si příplatím za tišší komponenty, ale jinak fakt nevím proč. Kdybych pařil hry tak to by byla jiná, ale z toho jsem už vyrostl. Můžete tedy zkusit něco navrhnout? děkuji

Pokud to není na pařbu, tak na fotky je asi nejlepší volba nějaké nové Intel i3, ta IGP bohatě stačí i na RAW. SSD 120 GB není žádná sláva, ale bohatě postačí (data na jiném disku).

Nicméně nahoře píšete "občas nějaká ta hra (nic náročného)". Tak tedy vůbec hry, nebo nějaké ano. A pokud ano, tak jaké?Co máte za tu skříň, zda je použitelná? Ale asi spíše nebude. Předpokládám, že nebude mít rychlá USB.Pokud jsou finance, tak nechcete investovat více do toho SSD? 120GB je zoufalá velikost. Nic kromě OS a pár základních věcí se tam nevejde. Proběhne pár upgradů systému, uloží se pár bodů obnovy a místo je fuč.

2x jsem hral Half life a counter strike Skříň nemá usb 3, a vypadá hrozně takže klidně druhou, ale teď co dovnitř?

Je vhodné jak to doporučoval RomanL ? Ryzen 5 1600. A základní desku bych vzal raději tuhle: https://www.alza.cz/asrock-b450m-pro4-f-d5655... .Jinak jako levný herní základ by to mělo stačit, a mělo by to jít i upgradovat na Ryzen 3. gen.

No.... Na ten CS už by to dedikovanou grafiku sneslo. Musíte si prostě rozmyslet zda stačí integrovná grafika nebo ne.Pokud stačí integrovaná, tak bych dnes koupil R5 3400G a k tomu nějakou odpovídající desku (např: B450m mortar max). Případně pak pouze 4/4 jádrové R3 3200G, či starší (ale prakticky to samé jako 3200G) 2200G.Pokud bude dedikovaná grafika, tak je R5 1600 možností, ale osobně bych nešel pod R5 2600. Vyplatí se daleko více. Jeho výkon je totiž vyšší a má vychytáno plno much vůči generaci 1000. K tomu pak nějakou grafiku. U Nvidie minimálně GTX 1650, u AMD pak RX 570. RX bude levnější, ale hlučnější, Nvidia naopak. Výkon mají podobný. Případně se plácnout přes kapsu a koupit klidně silnější grafiku, ale pokud nechcete hrát moderní hry, tak to nebude moc nutné a i tyto relativně slabé grafiky budou dostačující.

Děkuji za radu, asi bude nejlepší si zrovna koupit sestavené, např.:https://www.czc.cz/hal3000-online-gamer-cern... (15990kč)nebohttps://www.alza.cz/alzapc/alza-gamebox-ryzen... (17990kč)

A nebo ještě takto, ale už jsem z toho fakt blbejhttps://www.czc.cz/271182,233925,204617,7537...

Tak si dejte nějaký pevně daný rozpočet. Když se pohybujete u různých PC, které se liší cenou minimálně o 5000Kč, tak je logické, že v tom je hokej.Dejte cenu a jme schopni něco v dané ceně navrhnout. Je ale sakra rozdíl mít v PC jen CPU R3 2200G nebo R5 2600. Mít tam jen 250GB SSD, nebo 1TB SSD.. PS: Osobně bych měl výhrady ke každé z těch sestav, ale logicky čím dražší to bude, tím lepší to bude. A S12II zdroje už nechte spinkat, jsou už dnes zastaralé a překonané. Dokonce Samotný Seasonic už nabízí za stejné peníze zdroje modernější a s delší zárukou, takže nevidím důvod kupovat tyhle staré.A pokud hledáte ticho (viz: "Klidně si příplatím za tišší komponenty"), tak jen s box chladičem a základní verzí RX 570, nebo RX 580 grafiky, to nikdy tiché nebude. To nesplňuje ani jedna z těch sestav. Za ticho se musí trochu připlatit, nikoli hledat v dané kategorii to nejlevnější.

OK,začal jsem na 10 000kč, s tím že mám teď Pc staré 11roků, a nebýt toho že se občas sekne tak mi stačí. Tudíž jsem předpokládal, že cokoliv nového mi bude připadat jako tryskáč Dle reakcí to za ty peníze nemá v podstatě smysl.takže rozpočet max 15000kč s tím,že použiji vlastní HDD.Děkuji za konečnou radu.

Pokud vezmu tedy verzi s grafikou (dovolí hrát více méně cokoli), a zároveň se držet toho aby to bylo tiché, tak možná nějak takto:https://www.czc.cz/233925,241380,187659,2218... Není to dokonalé, není to nejlevnější, ale má to grafiku o které nebudete vědět a když nebude v zátěži, tak pojede pasivně. Zdroj když nebude v zátěži tak pojede pasivně. Pokud se zregulují ventilátory v bedně, tak PC bude velice příjemně tiché. Tedy pokud to nějak nezabije ten váš HDD. Samozřejmě počítám i s využitím toho vašeho SSD. Ale jak říkám, je otázka zda tohle takto opravdu chcete. Pokud by to mělo být PC s integrovanou grafikou, tak možná takto:https://www.czc.cz/187659,221828,270688,2199... Ta sestava je za 12tis s tím, že opět počítá s těmi vašimi disky. A pořád je tam ten tichý zdroj (na takovou sestavu je ale poměrně už zbytečný a drahý). Nicméně takto je ta sestava připravena i na případné osazení grafiky, takže z toho lze mít zase hned herní PC. Nevýhoda je v tom, že ten CPU je horší než R5 2600. Má méně jader, ale zato má zase grafické jádro.V této sestavě lze slevit z nároků i tím, že použijete levnější desku a jako CPU R3 2200G. Tím to bude ještě daleko levnější. Integrovaná grafiky by byla ale slabší. Lze sice pak opět zapojit dedikovanou grafiku, ale na moderní velké hry už R3 2200G není (na staré hra typu CS-GO) stačí ale bohatě.Obě sestavy potřebují Windows 10. Předpokládám, že nějak ze starého PC zkusíte přenést licenci. Nový OS stojí 3000Kč. Dále doufám, že má monitor i jiný vstup než jen VGA. To se dnes již nepoužívá!! Ideálně pokud by měl monitor HDMI, nebo Displayport. Nicméně i starší DVI se nechá redukcí vytáhnout (redukce u žádné té sestavy není).Záleží tedy jak budete uvažovat. Pokud si myslíte, že ty drobné hry zvládne integrovaná grafika, tak OK. Určitě najdete na Youtube plno videí, jak to běhá. Alespoň by vám Ukázat celý příspěvek

Mockrát děkuji za vyčerpávající odpověď, asi tomu rozumíte víc než já a tak beru tu první možnost. Plus ten SSD 500GB.Ještě jednou děkuji.

O to nejde... Zase je zbytečné vám vyhánět peníze z kapsy. Stejně tak nikdo neříká, že to co jsem sem dal je nejlepší možnost. Vždy záleží čemu člověk dává největší prioritu.