Moderní sestava pro Linux Mint.

Potřebuji nový PC stolní..Moje představa..hry ne ...ale surfování, kvalitní stream, práce z fotkami a obrázky, kvalitní zvukovka pro hudbu, 16 GB paměti, SSD, ideálně bez kombinace s pevným diskem..takže kvalitní..grafickou kartu kvallitní, ale zase ne pro hry..základní desku nevím..zdroj nevím...krabici s větráky ..tišší , obsluha USB atd spíše zepředu.Aby to to všechno frčelo bez kompromisů. Windows nechci. Díky.

Odpovědi na otázku

Rozdiel medzi win zostavou a linux nie je. Chýba rozpočet. Čo je kvalitná GK ak nejde o hry? i3-6100 je na fotky príliš, ale na stream neviem, radí sa aj niečo silnejšie.

1) jaký je rozpočet?2) grafika ti stačí Intel, pokud neřešíš moc prachy, dal bych Core i53) proč nechceš HDD, když chceš pracovat s obrázky? Podle mne je optimální kombinace SSD na OS a SW a HDD na data (fotky, filmy atd.)4) "kvalitní zvukovka pro hudbu" - jaké k tomu budeš mít připojené repro? Integrované zvukovky nejsou vůbec špatné, dedikovanou ocení akorát lidi co skládají hudbu nebo mají drahý hifi audio systém

Čo s tým streamom?

Rozpočet kolem 18-20 tisíc.. rád bych měl jeden globální ssd 300- 500 Gb.Repro mám Harman Kardon.

Do té Core i5 bych asi šel...

tak grafiku bych nechal integrovanou. Kdybys měl nějaký receiver Onkyo + stojanové repráky za 30 000, tak neřeknu, ale i když jsou aktivní repráky k PC kvalitní, tak na poslech dedikovanou zvukovku neoceníš.S ohledem na rozpočet s SSD 500 GB nemáš šanci. Proč se tak zuby nehty bráníš HDD? Na ukládání dat pořád ještě nic lepšího není. Sám mám SSD + HDD, HDD mám v tlumicím boxu Scythe Himuro, bedna řady Fractal Define a PC skoro není slyšet - občas je trochu slyšet zvuk větráku. Rozpočet byl tehdy právě cca 20 000.

To, že je lepší kombinace sd a hdd už neplatí..podle mě je nejlepší jedna kvalitní paměť ..Cena 3000-4000 Kč třeba..http://pevne-disky.heureka.cz/samsung-850-evo-500gb-mz-...

akorát, když to zhebne, tak ti z toho data nikdo nedostane - narozdíl od disku. Ale jak chceš ...Já na tom třeba i stříhám video a je sakra znát, že SW a OS běží odjinud než odkud se tahají data. Dvě SSD by asi byly rychlejší a nevěřím, že jedno SSD by bylo znatelně rychlejší než zmíněné SSD + HDD.

Jo to by byla smůla kdy by ssd klekla, ale to hdd taky a já data zálohuju..tak jsem v poho..Moderní ssd jsou koncipované na 50 let provozu..mě vydrží 10 let ..to je až moc...Dvě ssd to je zajímavý nápad..

A jakou základní desku..zdroj ....atd??

A jakou grafickou kartu? Díky

Tak návrh mé sestavy, nevím pořád tu grafickou kart..Základní deska MSI B150 gaming M3 ??????Kingstone DDR 4 16 GB, 2133Mhz,Cl 14Zdroj : Seasonic SS500 ET T3Intel Core i5-4460 32Ghz HasswellSamsung 850 EVO, 500GBSamsung 850 EVO, 120 GBZatím kolem 15 000Kč.... ještě bedna a grafická karta..tak 5000Kč dohromady.. Půjde to..???

Ten procesor Vám v dané desce fungovat nebude, cpu je socket 1150, deska socket 1151.SSD musí být nutně samsung? Je pro to nějaký speciální důvod?

A jaký tedy processor??? SSd hlavně nejmodernější ...nemusí to být Samsung..co navrhuješ?

Navrhuji neplatit za značku a pokud je to možné, vybrat SSD s MLC čipy. Sám používám doma Transcendy 370s (120 GB, 240 GB), výborný je Crucial MX200.Procesor záleží na financích, pokud se vejde i7, určitě i7 (Skylake), pokud se nevejde, tak i5. V případě, že není v plánu takování (podle chipsetu "B" není), tak je zbytečné vyhazovat peníze za procesory s "K".

No jedno ssd chci rozhodně 500GB...Někde jsem četl recenze na core i5 a Haswell vycházel líp než třeba Core i5-6400 (4× 2,7 GHz) Skylake

K té recenzi i5, záleží, jaké modely postavili proti sobě. Pokud byly na stejné frekvenci, tak Skylake je o nějaké to procento výkonnější.Koukněte na nabídku 500 GB SSD a nějaké vyberte. Pokud jsou na Vás ty s MLC čipy drahé, koukněte klidně i na TLC (i ty nějaký ten rok vydrží). Původní poznámka byla myšlena tak, že Samsung měl u SSD skvěle zmáknutý marketing, ale jinak se jedná o průměrný výrobek (ano, bude sloužit, ale je zbytečné si připlácet ve srovnání s porovnatelnými SSD)

Sapphire Radeon R7 250 512SP Edition 2GB DDR5, 11215-20-20G co tahle grafic. karta??

Dole jsem ti sestavil celé PC. Můžeš se na to mrknout.btw. Proč 500W zdroj a Haswell?

Co od té grafické karty přesně očekáváte? Nevidím jediný důvod, proč brát dedikovanou grafiku, integrovaná v CPU je dostatečná.

Práce s fotkama,obrázkama...perfetní filmy...aby se nic netřáslo v při švenkování kamery...

jestli se na ty filmy hodláš jen koukat, tak to fakt řešit nemusíš. A ono i to stříhání jde v klidu.

Nevím asi jo...ale stejně se mi zdá grafika zvlášť lepší nápad ..

V tom případě doporučím koupit nejprve sestavu bez grafiky, vyzkoušet, zda vše funguje podle představ. Pokud je vše OK, není třeba grafiku dokupovat. Grafickou kartu lze dokoupit kdykoliv.

To jo souhlas...

důvod? Proč proboha chceš mít ve skříni navíc další zdroj tepla s výkonem, který vůbec nevyužiješ? To si radši kup lepší SSD.

Teď moje zkušenosti, jo? Mám ZenBook s 960M, I7 čtyřjádro HQ (přesně nevim) a MacBook Pro s i5 a Irisem. Edituji v Adobe Premiere Pro CC, After Effects CC a občas použiji i Cinemu 4D. V editu není naprosto žádný rozdíl. V renderu je rychlejší ZenBook, ale to proto, že má čtyřjádrový procesor I7 Skylake. Jinak je edit bez rozdílu. Tedy kromě toho, že s ForceTouch trackpadem se edituje lépe, než s myší, ale to už je subjektivní.

Aha...

na tu grafiku se vybodni a zdroj pak s rezervou stačí tenhle:Seasonic SS-360GP 360Whttps://www.czc.cz/seasonic-ss-360gp-360w/11...

Asi jo...dobrej zdroj..

Výborný zdroj.

proč ještě Haswell? Ono nemá kernel pořád ještě plnou podporu Skylake?Bednu doporučuju tu Fractal Design Define - podívej se, jaká velikost a provedení by ti vyhovovalo.Co se RAM týče, tak mám dobrou zkušenost s Crucial Ballistix Sport, ale ani Kingston asi nebude mít špatnou kvalitu.

Tak co todle? Je to jedna z mých starších sestav...https://www.czc.cz/6lv6e6quasgi6alm39q1qlkd9... Stačí si dodat kysnu a je to celá sestava, popřípadě dosadit HDD místo tý grafiky.

nevím ...možná kapku modernější komponenty...asi...cena je dobrá...já jsem nic nikdy nesestavoval ..tak v to pádluju...jak umím

Možná to malinko rozvedu. Je tam I5-6400, který by měl stačit. Popřípadě kup 6600. V sestavě je M.2 SSDéčko, které je rychlejší než SATA a je dokonce MLC. Horší bych asi nikam nedal. Jen by se ti asi hodilo větší, tak jako je to v sestavě níže. Osobně spíše doporučuji koupit úplnou sestavu, kterou jsem navrhl níže s I7 a 16GB RAM. Jen tu grafiku vyřaď a můžeš si dosadit RAM od Curcialu, já jsem použil Kingston.S čipy Hynix mohou být problémy, ale s ASUS deskami nejsou, takže výměnu RAM za jiné asi jen kvůli ceně.

No moc děkuju...

Moc děkuju všem ..už mi z toho jde hlava kolem..tak si to zpracuju a snad to výjde ..díky všem.

zkus si to sesumírovat a dej sem nějaký předběžný seznam, aby se kdyžtak daly vychytat mouchy

Jo díky..

Dedikovanou grafiku vůbec nepotřebuješ - mám Core i5 a integrovaná grafika Intel HD postačuje na cokoliv vč. střihu videa v KDEnlive apod.

Nevím...no.

Hele, já na tom funguju už pár let. Říkáš, že nehodláš hrát hry, tak co proboha řešíš?

Když máš HD 520 a výše, tak jede i Premiere Pro a After Effects. Důležitý je CPU a stačí i účkový. Ale ram bych horší, než DDR4 nešel.A představ si, že i na MacBooku 12 od takovýho M5 jede i FinalCut Pro se 4K videem. Nu, jen u renderu si trošku počkáš. Takže pokud nejseš hráč, stačí ti integrovaná grafika.

Zhebnutí neřeší lidi, který pravidelně zálohují. Nemluvě o tom, že se dá disk monitorovat na poruchy.

Jestli "Aby to to všechno frčelo bez kompromisů. Windows nechci.", tak to Linux Mint neřeší a cena Mac -u zase není v rozmezí rozpočtu " kolem 18-20 tisíc".

ááále, řečičky. Já bych taky Win10 v kompu nechtěl a Masox taky ne. Proč by to nemělo jet v pohodě?

Case bych dal Fractal Design Define Mini, Blackhttps://www.czc.cz/fractal-design-define-min... chladič na CPU mám osobně freezer 13:https://www.czc.cz/arctic-cooling-freezer-13... a je to krásně tiché

jo to je dobrý.. do fractalu bych šel

Ještě můžeš navrhnout jinej Fractal ..aby měl 4 usb vepředu a chladič???

To máš tolik flash disků že ti 3USB nestačí? Já mám stejně na stole tohle:https://www.czc.cz/i-tec-usb-3-0-hub-4-port-... Je to pohodlnější, než sahat dolů ke skříni."a chladič???"co s chladičem?

Core i7 bez taktování má boxový chladič. Taktovací procesory nemaj boxové chladiče

já mám na Freezer 13:https://www.czc.cz/arctic-cooling-freezer-13... jak jsem zmínil dříve. Mám to na starším i5-4570, ale co píšou v popisu, tak to musí uchladit i tu novou verzi a i tu i7...Píšou, že je pro sockety Intel 1366; Intel 1150; Intel 1155; Intel 1156; Intel 775 tak se snad trefíme

Ale 1151 tam není, takže smůla

tak holt nějaký ten Spartan:https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-lt-... nebohttps://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-pro... lidi si je tu chválí ale osobně s nimi zkušenost nemám. Už v těch Intelích socketech začínám ztrácet přehled ...

případně na i7 už asi spíš Fera:https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224...

Takže prozatím zhodnoťe prosím:intel core i56600 kmsi B150M mortarcrucial ballistic sport LT 166B ddr 4 2400seasonic ssp30gt 350wartistic cooling freezer 13fractal design define mini ( půjde tam vypalovačka???????)kinstone ssd now m2 480 gba další malé ssd na systém ..nevím jaké?????????Půjde to ??? co mám udělat lépe? Díky

ad skříň:Počet externích 5,25" pozic: 2 Vypalovačka tam v pohodě půjde.

Na co 6600K k Mortaru? Na co 2 SSD disky?

6600k je hodně chválená ...navrhni jinou desku..

prosím o zpřesnění sestavy... kriterium je do 21 000 kč max

Nevim proč tam dáváš I5, která má 4 vlákna a 4 jádra místo I7, která má 4 jádra a 8 vláken. To mi nedává smysl. U editu videa bys tedy ocenil 8 vláken procesoru místo čtyř, ale OK.

editovat video asi nebudu....

OK. Pak je úspora 2 tisíc asi lepší, ale zase to dáš za desku, která využije taktování. Mnou navržená je o 1300 dražší? no... tak to je prašť jako uhoď.

ok . tak prosím navrhni za tu i7 nějakou novou i5 kolem 7000 Kč aby šla s deskou dohromady...ale

I5 6500 a výše bez K. Ta de s B150 deskou dohromady. Ale pořád si myslím, že se prostě ta I7 vyplatí více.

takže použil jsem winterforceovu sestavuinter core i7 6700kinkstone hyper x fury 16 gb ddr4 2133intel 535 ssd series m.2 240 GBAsus Z170m-plus intel z 170seasonicSSP-450RTsilencium fera 3 HE1224 v2a je to 21057 Kč a nemám bednu, grafickou kartu radši neřeším a potřebuju 500 GB ssd nechci hdd to už z z toho kouká 27 000 Kč...a to nejde...co s tím??? Děkuji.

a nebo si koupím 500gb ssd ..nějaký??? a bude to stačit?????

nech tam to i5, stačí ti. Grafiku dedikovanou nepotřebuješ - to už jsme vyřešili. To velké SSD je kámen úrazu - mne před časem kolem 20 000 stála sestava se 120 GB SSD na OS a SW a 2TB HDD na data. A 500 GB SSD je kapku dražší než HDD.

Na úkor té I7 se mi podařilo nějaké MLC SSD najít.

s tou ssd pamětí, kterou si našel to dělá teď 22050 Kč a ještě chybí bedna s core i 5 je to úžasných 18013Kč plus ještě vybrat bednu...

A co to raději udělat trošku jinak? Už je to strašně dlouhý, sám se v tom ztrácim. Napiš na co konkrétně ta sestava je, já ti vyhodim nějakou sestavu, novou do 21 tisíc a napíšu proč tam sou takový a takový komponenty, OK?

Jsi moc trpělivej se mnou... já myslím,že to máme...akorát si nejsem jistej s tím taktováním jestli se zbytečně nepřipravím o možnost...a pak ještě laicky se zeptám dá se do té sestavy připojit 4k monitor..bez problému?

Na to už bych asi volil tu dedigovanou grafiku, ale dnešní integrované grafiky už by to měly dávat.

Mimo to. Věř tomu, že když ti zavolá nějakej 80-ti letej děda, že mu nefunguje počítač a snaží se to s tebou řešit telefonicky, tak potřebuješ ocelový nervy a titanovou trpělivost. Už několikrát jsem těmhle lidem říkal... Hele, Vás nenapadne ten počítač vzít a jet na nejbližší centrálu firmy (máme v Praze, Plzni, Ostravě, Brně, ...)? Nebo si dát příspěvek do nějaké poradny?

Chápu tě....

hele, na taktování kašli. Už takhle ten rozpočet dost škrtíš. Pokud časem budeš chtít 4K (jakože 4K monitor má smysl až od 27 palců výš - vím o čem mluvím) tak prostě koupíš nějakou dedikovanou grafiku.Stejně tak ti desktop nebrání za pár let vyměnit desku a procesor. Pokud bys chtěl plánovat všechno na 4 roky dopředu aby to zvládlo to či ono, tak nemůžeš škrtit rozpočet na 20 000, ale musel bys do toho vrazit tak dvojnásobek.

Na to 4K by stačila i nějaká GTX 750 Ti, 950, 960, 1060 3G.

spíš jde o to, co si od toho slibuje... Takový 27 palcový 4K IPS to bude tak 20 litrů... Menší nemá smysl a v TN provedení to bude humus, pokud se to vůbec dělá...

to 4k monitor je výhledová věc ..teď mám 3k --širokouhlej a bohatě stačí...

Jo díky..časem bych přikoupil

Ještě k těm deskám ,kterou ???? k té core i5 zase abych všechno neškrtil..jak říká AI Wintermute....

No tak tam dám i core 5 a bude to vyřešený...a AI Wintermute..něco bys ještě změnil?Díky.

Tak nam sem hoď finální seznam. Už asi nebudu stavět, protože se v tom sám ztrácim, jen řeknu ano / ne, tohle vyměň; ne, tohle de líp. OK?

Finální rekapitulace:intel core i5-6500 - 5858 KčCrucial Ballistic sport LT, 2x8 GB DDR4, 2400 - 2299Kčteď otázka můžeme sem dát tu lacinější desku Asus B150 M -2338 Kč a nebo musíme dát Asus Z170M-Plus za 3369K č??????seasonic ssp-450 RT 450w -1669Kčsilentium fera he 1224 v2 - 719 Kčcrucial mx200 m2 500GB - 4099Kča bednaS tou lacinější deskou by to bylo 21050 Kč + bednajde to takhle ?? a jde něco ještě zlevnit aniž by to byl velkej kompromis???Moc díky.

Jak jsem psal, zvážil bych tuto desku:https://www.alfa.cz/product.phpNa "zetkovou" rovnou zapomenout, nemá smysl připlácet. Smysl připlatit má u bedny, ta vydrží několik upgradů - s Fractalem se nedá šlápnout vedle, mám rád jejich konzervativní design.Možná by bylo lepší vzít 1x16 GB paměti i když je o stovku dražší.

Určitě tu B150M desku, popřípadě jak radí MORTAR od MSI. To už je na tobě. Z170M jen v případě taktovacího procesoru, poznáš podle ''K'' na konci, nebo je v popisech napsáno ''otevřený násobič''.

když dám i7 core ..můžu dát mortar? to by finančně pomohlo..

Klidně. Poběží to v pohodě, akorát nedávej 6700K, ale jen 6700.S tím káčkem je to taktovací procesor a to ta deska nepodporuje.

ještě jednou core i 7 6700 k půjde s deskou msi mortar b150m a půjde to taktovat?

Ne, nepůjde, protože chipset B150 to nepodporuje. To podporuje Z170.

Ale pak by byla I7 nesmysl a stačil by i I5 6600K.

Takže core i 7 jen s Z 170? Jo ???Dobře..Když použiju core i5 ..šla by nějaká o něco lepší deska s wifi?

Ne! I7 6700K = Z170 ; I7 6700 = B150; I7 6800+K = X99I5 6600K = Z170 ; I5 6500 a níže = B150Kapiš to?

čili intel core i5 6500 5858 kčseasonicssp 450 RT450w 1669 kčsilentium fera he 1224 v2 719 kčcrucial mx 200 m2500gb 4099 kčkingston hiper x fury16 gb ddr 4 2133 2410 kčmsi b150m mortar 2190 kč+ bedna16945 kč + bedna 3000 kč

Tady je podpora desky MSI B150 Mortar...https://cz.msi.com/Motherboard/support/B150M... Ta deska i7 zvládne bez problémů, ale neumí ji nataktovat, čili taktovací procesor znamená pouze zbytečně vyhozené peníze.Jen se zeptám, jaký počítač máte nyní? A dostal jste se s ním na limit, tzn. nestačil Vaším požadavkům?

vem I5 6500 a ten Mortar s B150. Wifi si kup usb dongle:https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn722n_2/68431... na linuxu funguje bez problému.

S tím donglem souhlasím, jen opět nechápu důvod pro WiFi na stolní PC. Doma kde můžu, nacpu kabel.

tak když jsi v (pod)nájmu, tak třeba není vždy reálné realizovat nějaké to vrtání a tahání kabelů, když zrovna na potvoru je přípojka v jiné místnosti než ve které chceš mít PC...

Tenhle argument beru.

K čemu ta i7? Není to zbytečné? Myslel jsem, že se šetří...

Pokud nebude editovat video, tak stačí I5 6500K, ale pokud se šetří, tak by nakonec stačil i I3-6100 :D

Taky už jsem mu to psal, že to co chce dělat ta netaktovací i5 zvládne v pohodě a pokud za 2 roky bude chtít 4K video, tak je jednodušší vyměnit s procesorem i desku. Protože sestavy typu "Chci to na 4 roky, abych to nemusel upgradovat a zvládlo to 4K" se prostě staví za víc jak 20 tisíc - spíš tak od 30 tisíc a on ten rozpočet tlačí na limit.

Když limit dovoluje, nevim proč nevzít I7, ale když šetří, ať veme I5.

a kdyžtak to hoď tak, že přímo odpovíš na svou původní otázku, místo abys odpovídal tady - jak se to zužuje, není to moc přehledné

Takže ti navrhnu ještě jednu s Core I5 OK? A nějakým větším SSD diskem.btw. U procesoru ti asi uniklo K, protože to by mě ani nenapadlo dát 6700 k Z170 desce.https://www.czc.cz/fstfl4tohmil7bh691nuuekqg... A i tady by jsme se vešli do limitu s I7.

no úžasnýjá jsem použil to tvoje..tak ještě jednou:intel core i 7 6700kcrucial ballistic sport 2400 16 GBAsus Z170 MSeasonic SSp 450 RTsilentium P fera he 1224v2to dělá bratru 17956 Kč a tys navrhl nějaké ssd ?? a ještě vybrat bednujestli se vejdeme a to asi ne tak necháme i7 ,ale spíš dáme tu i5 cos našel..ještě něco chybí...? díky

otázka je ..jestli se mám vzdát úplně přetaktování?????

Budeš taktovat nebo ne? Pokud ano, stačila by i I5-6600K. Pokud ne, vem I7-6700, nebo sestavu, co jsem právě navrhl.

nebude do budoucna dobré taktovat???

řeknu to takhle - mám sestavu z roku 2014 (týjo, to už je to tak dlouho...) s Core i5-4570 a 16GB RAM. Dělám na tom naprosto všechno krom her - tj. práci s grafikou, editaci HD videa apod. a výkon mi vážně nechybí, stejně jako mi nechybí dedikovaná grafika. Běží mi na tom 64bit Kubuntu linux.

Finální rekapitulace:intel core i7-6700-9900KčCrucial Ballistic sport LT, 2x8 GB DDR4, 2400 - 2299Kčteď otázka můžeme sem dát tu lacinější desku Asus B150 M -2338 Kč a nebo musíme dát Asus Z170M-Plus za 3369K č??????seasonic ssp-450 RT 450w -1669Kčsilentium fera he 1224 v2 - 719 Kčcrucial mx200 m2 500GB - 4099Kča bednaS tou lacinější deskou by to bylo 21050 Kč + bednas tou dražší 24000Kč plus bednajde to takhle ?? a jde něco ještě zlevnit aniž by to byl velkej kompromis???Moc díky.

Pokud trváte na i7, tak prosím, za mne je dostatečná i5 6600 (jeho spotřeba v zátěži je krásných 65 W) a máte ušetřené přes tři tisíce. Desku bych doporučil spíše z produkce MSI (Mortar - chipset B150), taktovací deska (chipset Z170) bez takovacího procesoru smysl nemá. V praxi při normálním užití počítače nemáte moc velkou šanci poznat rozdíl i7 vs. i5, jak jste říkal, videa neděláte.Paměti, zdroj je OK. Na chladiči se dá ušetřit a koupit o 300 Kč levnějšího Spartana 1024 (sám mám na i5 4690 spartana 924 pro a jede většinu času na 850 otáček, čili není slyšitelný). Chcete-li ušetřit na bedně (což při požadavku tichý stroj nedoporučuji), lze se podívat po bedně SilentiumPC Regnum.Zdroj se mi k sestavě více líbil "géčkový" seasonic 360 W, ale pravda je, že má pouze šestipin, což může být menší problém při pozdějším osazení GK vyžadující osmipin (ale dá se řešit redukcí).Pokud se tady ještě objeví WiQiX, tak se určitě držte jeho doporučení.

Když tam nejsou RAMky, tak tam klidně může být mortar, ale u netaktovacího procesoru nech B150M desku.Můžeš klidně nechat I5-6500, ale já bych nechal I7-6700.

desku dej klidně tu:https://www.czc.cz/msi-b150m-mortar-intel-b1...

o 2000 méně ....ale já na té i5 core netrvám

Pokud nebudete taktovat (předpokládám, že ne), tak zbytečně připlácíte za taktovací procesor (cca 500 -700 Kč).

Proto říkám, že je lepší dát tam I7-6700. Nemusí taktovat a má výkon vyšší než 6600K v základu. Ono by ty peníze stejně dal za taktovací desku, takže je to jedno, ale takhle nebude muset taktovat, což bych mu ani neradil.

Nevím proč pořád řešíš to taktování. Video stříhat nechce. Sám mám už nějakou dobu Core i5-4570 a nemám potřebu taktovat a to na tom to video stříhám.

nemoc z povolání

Pomož mě to prosím zredukovat....díky

S Fractalem mini bednou je to už 23700 Kč

Pokud chceš taktovat, tak tu, co jsem doporučoval v první sestavě, nebohttps://www.czc.cz/msi-z170a-tomahawk-intel-...

Já bych chtěl něco vysvětlit... poskládal jsem ti celou sestavu s celkem zajímavým výkonem... vlastně 2 sestavy... a ty to pořád nějak upravuješ a většinou uděláš úplný nesmysl v podobě taktovacího procesoru pro netaktovací desku... Pak nechápu přítomnost dvou SSD disků a proč dáváš I5 místo doporučovaného I7 také nechápu.

i5 core je chválená o 2000 kč míň , ale výkonná...prachy2 ssd rychlost na všech frontách..možná stačí 1 ssd na všechno ..nechccui hdd ..krok zpět..

Kriterium jsou prachy 21 ooo Kč max a s těma koponentama co někdo navrhuje je to hned 23000 Kč

Když jde o prachy, OK... Ale výkon CPU se neurčuje jen podle frekvence a zrovna u videa je mnohdy rozhodující počet jader / vláken.

Takže ti udělám nějaký základ. Al_Wintermute už navrhl nějaké komponenty, které jsou opravdu dobré. Navrhl jsem ti ještě vnitřek.https://www.czc.cz/178265,178810,168553,1851...

Perfektní děkuji...

Nechci vám do toho kecat..Ale na tu desku a procesor nepůjde ten chladič:Arctic Cooling Freezer 13

tak jsem se na to díval a je to nějaké zmatené - CZC sice výslovně socket 1151 neuvádí:https://www.czc.cz/arctic-cooling-freezer-13... ale pokud podle socketu filtruju zboží, tak to Freezer 13 vypíše.Výrobce pak socket 1151 přímo uvádí:https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-13.html Intel Socket:1366, 1150, 1151, 1155, 1156, 775takže pokud nemají víc revizí, tak to tam jen CZC zapomnělo doplnit... Můžeš jim zkusit napsat.

Tak z toho jsem tedy jelen.. Ani v Alze nevidím u tohoto chladiče socket 1151 https://www.alza.cz/arctic-freezer-13-d200569... Dal bych tam Feru 3.. to je jistota a osvědčená kvalita s přibližně stejnou recenzí a hodnocením.. a cena zrovna tak.. https://www.alza.cz/silentiumpc-fera-3-he1224... Ostatně, tohle jsi už navrhoval.. Já ho mám v PC a je v pohodě.. Jen mi vadí, že je to od polských šišlounů.. Poláci jsou zkurvenci. Mám s nima špatné zkušenosti z osobního života.. Nesnáším tu jejich šišlavou řeč.. To sem ale nepatří..

jo dám feru díky..

prostě jsi chtěl říct, že za ty prachy je Fera kurwa dobrej chladič

Na to, že Poláky fakticky nesnáším...Ano, Fera jede opravdu skvěle.. Takže doporučuju...Co se týče zdroje. Doporučuju RM550xJá ani nevnímám, že zapnutý počítač.. je tady ticho jako v kostele.. Jen mi tady příjemně lehounce cvaká klávesnice při psaní

ten Seasonic SS-360GP je taky krásně tichoučký

Děkuju moc za pomoc ..je to náročný..nechám si to projít hlavou ..dobrou noc

Ta bedna je docela hnus..ale co, no.. za 850 kaček je to adekvátní sračka.. Každý díl počítače má svůj specifický význam a bednu bych rozhodně ve výběru nepodceňoval.. To, co je dnes k mání, aby to splnilo očekávání(tichý chod pc-izolační materiál, provzdušněný prostor, možnosti chlívků pro alespoň 3 disky a minimálně dva chlívky pro šuplíky), je v cenové relaci okolo 2 litrů..až do 3 tisíc.. pod 2 tisíce bych nešel.. Mám bednu za 3.200, protože jsem rozmazlenej, ale jsem mooc spokojenej..

někde o kus výše už myslím uznal, že i v rámci limitu se vejde když vezme mnou původně navrženou Fractal Design Define Mini, Black:https://www.czc.cz/fractal-design-define-min...

TY V.O.L.E! VY STE JAK ŽENSKÝ!''Ne, tohle není taktovací!''''Ne, tohle není MLC''''To nechci, to je hnusný''''Nechci, to jsou desítky''''Ale to není na hry''¨''Ne, to netaktuje'' ''Ale já chci taktovat'' ''Ale já šetřim'''BLABLABLABLAAAAA!!!!!Prostě vemu I5 6500, 8G RAM, 256G SSD a du do pi*e! Fakt, vy tady jste hrozný . Půl dne tady řešíme procesor, 3/4 dne jestli bude taktovat nebo ne a 808658965556 hodin co vlastně veme za procesor, pak dalších 45846515463214562354 dní jestli bude taktovat nebo ne a pak dalších 649855498563254 hodin procesor Fakt... jak ženský na trhu Já prostě vemu I5 6600K, Z170 desku, 16G curcialy a objednam! Dál to neřešim No jo, ale já taky neřešim, jestli dam za sestavu 20, nebo 21 tisíc

dej si u toho taky panáka a hned budeš nad věcí

Dobrý nápad... Kam sem dal toho ferneta???

Na linux spise doporucuji male SSD a velke HDDOsobne napriklad pouzivam 60GiB! SSD na / a 2x2TiB v RAID 1 na /homeProtoze ten raid mam primountovany jako /home a ne zvlast tak netrpim tim cim trpi vsichni uzivatele win s dvemi disky (C:, D:) a pri praci nejde vubec poznat ze jsou v PC dva "disky". Tim padem OS a instalovane programy jsou na SSD a obsah me domovske slozky na HDD a ja se nemusim o nic starat, vse jede uplne stejne jako bych mel jeden disk.S temito moznosti co tento OS ma mi prijde dost overkill kupovat jedno velke SSD kdyz muzu udelat tohle ^.

to jsem mu navrhl hned na začátku, že jako v klidu vegetím s linuxem na 120GB SSD + 2TB HDD, jenže jeho lordstvu HDD přijde zřejmě moc prehistorická technologie

já spíš použiju :ssd 64 gb na systém assd 500 gb jako pevnej disk..proč ne?????

pro mne by 64GB na systém bylo teda málo a 500 GB HDD taky nic moc... ale každý podle svého Gusty...

64GB na system malo ??? co tam proboha mas ? I moje 5 let stara instalace archlinuxu to neni schopna vyzrat, a to 50-60% nainstalovanych aplikaci nepouzivam, mam naistalovane 3 DE (KDE,GNOME,XFCE) a buh vi kde mam jaky zapomenuty bordel (treba v /root bude urco bordel)

Mno, ono by asi pomohlo, kdybych přenastavil cesty pro pracovní soubory KDEnlive a K3B a pár dalších věcí... Samozřejmě to celé nezabírá systém. Ale ještě jsem se k tomu nedostal

60GB je prostě žalostě málo. Méně než 250GB neberu nikdy. Ať už je to mac, sestava nebo normální notebook. SW něco sežere, nebo ty si snad dáváš SW na to HDD?????

60GB Na linux vazne neni malo, veskery SW mam na SSD vcetne OS a jsem na 40GB a to tam mam tuny nepouzivaneho SW a kdo vi kde zasantroceneho bordelu protoze ta instalace ma uz ~5let a je neustale aktualizovana na posledni verzi... (a za celou dobu jsem nic neodinstaloval)Pouzit 250GB disk na / s oddelenym /home je proste plytvani... pokud je clovek hovadko jako ja tak mu tam zustane 210GB uplne k nicemu... Tohle neni win ktery si v klidu sezere 20>GB po installu a kazda aplikace si taha tuny duplicitnich knihoven takze i blbej driver na zvukovku ma 500MB... tam je jakekoliv SSD pod 1TiB malo protoze tam nejde nejak nenasilne mountnout rotacni disk pro uzivatelova data bez toho aby je musel rucne kopirovat na D: a pri kazde installaci nastavovat cestu jak pako...

Jeste treba pochopim 128GiB protoze cenovy rozdil je zanedbatelny