» Poradna » Notebooky

Moderní notebok pro syna

Dobrý den, potřeboval bych poradit s notebokem pro syna. Chtěl bych mu k 18 narozeninám koupit nějaký super notebok, ale vůbec tomu nerozumím. Hodně kouká na internetu na nějaké videa a filmy, taky dělá různé jednoduché činnosti do školy. Představoval bych si něco menšího a lehkého, a taky se mi líbí jak jsou dnešní mobilní telefony tenké, tak jestli jsou i noteboky tak tenké. Ještě bych dodal že se jednou zmínil že se mu nelíbí světlé barvy na noteboky.Děkuji pěkně Jakub Prchlivý

Odpovědi na otázku

Jaky je rozpocet a bude na tom hrat hry a jak narocne?

Rozpočet příliš neřeším, rád bych se vešel do 50 tisíc. Hry pouze nějaké starší, moc je už nehraje. Chtěl bych ale aby notebok působil reprezentativním dojmem.

Pises ze sa tomu nerozumies a tu tiez nenajdes nikoho kto vie po com tuzi tvoj syn.Moja rada, zober ho niekam kde si vyberie sam a ty to len zatiahni. Spravis mu vacsiu radost ako keby mal potom riesit vymenu alebo pouzivat nieco co mu nevyhovuje len preto aby nepokazil radost tebe.

A mně je naprosto jasný, že jsi celkem dost vymaštěnej tatínek.. .. a snob k tomu.. Tedy hlavně, ať je ten notebook reprezentativní.. Nakonec jsi ty sám tím synáčkem a hraješ tady divadlo o hodném tatínkovi a ještě hodnějším synáčkovi.. ??? Ovšem oba pitomci..

Pane Edysáku děkuji za Váš názor ale podotýkám že jsem zde požádal o radu a nikoli o váš soud. Zvažoval jsem zda použít výraz elegantní nebo reprezentativní. Řekněme že jsem zvolil špatně. Mohl bych ale přesto požádat o nějaký návrh notebooku ?Děkuji všem za odpovědi

Notebook v ceně do 50ti tisíc..???Co brání vzít synáčka do Alzy a vybrat tam společně reprezentativní notebook.. ???Ty, tatínek 18tiletého syna, nevíš nic o počítačích..???.. Synáček snad nějaké vědomosti má, ne..???.. Mně ten tvůj dotaz přijde jako provokace. Ještě bych bral, kdyby dotaz vznesl tvůj syn a chtěl by zde radu třeba o herním stolním počítači.. Nebo o počítači, který by byl postaven na kvalitním základu... Kdysi dávno jsem s manželkou vybíral stolní počítač pro naše dvě náctileté dcery. Holky zkrátka počítač chtěly a hlavně jim měl sloužit i jako domácí pomůcka do školy.. Takže jsem řekl, o.k.. musím tedy posbírat nějaké informace, abych nebyl úplně blbej a na tom základě se poradit s prodejcem PC. Koupil jsem tenkrát nějaké "odborné" časopisy o počítačích a začal jsem hltat informace, jak vybrat počítač dětem za vysvědčení, blížil se konec roku a letní prázdniny. Tenkrát to byl pro dobrý impuls, jak se zajímat o něco absolutně neznámého a zajímavého.. a to mi zůstalo dodnes... Máš-li skutečně 18tiletého syna, který by si rád pořídil notebook.. Jdi do toho společně se synem a zajímej se o téma počítače, ať před synem nevypadáš jako blb.. Nakonec z tebe bude mít syn radost..

Mockrát děkuji za inteligentní odpověď a za oživení naděje že na poradně odpovídají i inteligentní bytosti. Přiznám se že celou dobu jsem se snažil naznačit cestu k Zenbooku 3. A neboť takovýto dotaz zde přímo nebyl, říkal jsem si že pokud by zde byl tento tip mohl vyústit v debatu proč ano a ne Zenbook 3. Jakožto opravdový tatínek jste mě prokoukl a jestě jednou děkuji za přívětivou odpověď.

Bohužel mě mrzí že pan dole je notorický rádce 15 palcových ntb pro lidi co požadují maly ultrabook na lehkou práci a občasnou upravu fotek ve Photoshopu.

Kupuješ ten notes sobě nebo synovi, že řešíš reprezentativnost?Jestli hraje hry a máš na to až 50 tisíc Kč, tak se vykašli na nějaké tenké placky a prober se synem nákup něčeho z herní třídy."Hry pouze nějaké starší, moc je už nehraje."A co teda na tom vlastně chce dělat? Proč si to teda nevybere sám?Není moc dítek, co by například vybrali tenký macbook místo efektně vypadajícího Alienware Já osobně bych nebral ani jedno, ale herní třída mi přijde v tomhle případě vhodná.

Děkuji za odpověď, Alienware vypadá přesně jako případ notebooku který jsem nechtěl. Jak jsem výše zmínil syn hraje hry již velmi málo, skoro vůbec. Něco jsem si o tom poslední hodinu četl a pokud tomu správně rozumím tak bych rád upravil své požadavky.Tenký elegantní notebook vhodný pro multimedia a cestování. Také nám upravuje fotky v nějakém programu, tak by to měl notebook taky zvládat.Doufám, že je již jasnější co bych si představoval.

"...Také nám upravuje fotky v nějakém programu, tak by to měl notebook taky zvládat..." Vynikající! A jakýpak program to bude?

Jedná se o program Adobe Photoshop CC

pokud v tom fotokrámu něco skutečně dělá a nejde jen o základní ořez fotek z rodinné oslavy, tak na tenké elegantní placičky zapomeň - to si radši kup notesy dva - tenké šolíchátko na cesty a jeden pořádný.Zvláště pokud syn hodlá třeba začít natáčet a stříhat video, tak stejně jako u toho fotokrámu potřebuje výkon a ne nějaký tenký krám, co to neuchladí, protože na to není stavěný.

Výborný program za vynikající výpalné pro notebůůů na ořez a jiné primitivní manipulace s bitmapou.

pravda, taky by se mi nechtělo jim každý rok solit skoro 4 tisíce...

a syn do vzhledu jako nemá co mluvit?

Pokud není imaginární s tenkým telefénem.

Jak jsem již říkal, zmiňoval se že nemá rád světlé barvy notebooku. Opravdu se nedočkám žádného tipu, ale pouze zcestné kritiky ?

Co je "zcestná kritika" a jak se tu projevuje?

No, jsem kritizován za to, že jsem požádal o nějaké návrhy na notebook pro syna. Dostalo se mi odpovědi typu Alienware, což je absolutní opak co jsem žádal. A jiný notebook za celou dobu nepadl.

Opravuji, právě zde byl zmíněn 15 palcový pracovní notebook od Dellu.

Ano, PRACOVNÍ! A to je asi ta velká chyba, že?! Takže něco sice jalového, k ničemu, ale tenounké a na chlubení. Aspoň synáček slyšel někdy o fyzice?Vybráno zjevně už je, tak nač "dotaz"?

na pořádnou práci třeba:Dell Precision 15 (3510), černá GM2MC46 990 Kč4jádrový procesor Intel Core i5-6440HQ (2.6GHz, TB 3.5GHz, HyperThreading); 8GB RAM DDR4; disk 1TB HDD; 15.6" Full HD displej (1920x1080 bodů); grafika AMD FirePro W5130M 2GB GDDR5; bez mechaniky; Wi-Fi ac, Bluetooth, 3x USB 3.1 Gen 1, HDMI, VGA, kamera, čtečka paměťových karet, dokovací konektor; operační systém Windows 7 Professional (downgrade z Windows 10 Pro). https://www.czc.cz/dell-precision-15-3510-ce... Barva je černá, design konzervativní

Opět zcela vedle, notebook bez zaměření na vzhled, jehož design je spíše "jen že je"15 palců není malý notebook a jen pro pořádek, mnoho ultrabooků je vhodných pro Photoshop, pouze Vám se z nějakého důvodu nelíbí cokoli tenkého. Chlazení je rozumný důvod, ale pokud se jedná o mnou zmíněnou práci, rozhodně by postačovalo.

Tak a teď taková menší pecička. Žádné notebůůů, natož ultrabůůů není vhodný pro náročnou a dlouhotrvající práci s grafickými programy, aniž by to byla aspoň skutečně mobilní pracovní stanice, podpořená pořádnými periferiemi, jako je třeba právě výše zmíněný Dell! Hošánku, místo balamucení by bylo lépe rovnou přiznat, že je to jen na chlubení!

Všechny profesionální (business) notebooky mají design cihly. Elegantní vydesignované naleštěné prdy jsou většinou plasťáky, které moc toho nevydrží, zejména ne přenášení a časté otevírání. Prostě tomu tak je.Ultrabooky jsou výtečné na práci v terénu, pro časté přenášení. Levnější jsou 13" notebooky, váží kolem 1,5kg. 14" notebooky mají všechny nevýhody 13" i 15", malý displej, malou klávesnici a přitom už velkou váhu. 15" notebooky jsou univerzály, které jsou na přenášení už poněkud těžké na na doma zase malé. Nejlepší kombinace je mít doma plechovou bednu s 24" LCD a na cesty něco 13".

Ultrabook rozhodně NE.. Je to jen libívé na první pohled, ale co se týče funkčnosti zařízení jako takového, je to bolest právě z důvodu nedostatečného chlazení.. !!! Výše uvedený Dell je luxusní elegance.. Doporučuju poskládat plnohodnotný stolní počítač komplet i s grafickou kartou a k tomu jako doplňující zařízení notebook značky Dell.. a ten už by mohl v ceně třeba 20 - max. 25 tisíc.. Dell Latitude.. s SSDéčkem, jen s integrovanou grafikou Intel v procesoru.. FHD.. Nebo notebook později.. Stolní PC za 40-45 tisíc.. to už by byl kvalitní stroj..

Mno, jak jsem se poohlédl, tak pro "syna" nejspíše už vybíral telefén:https://www.zive.cz/poradna/telefon-do-10000-... https://www.zive.cz/poradna/asus-zenfone/sc-2... http://www.zive.cz/poradna/apple-vs-android/... Teď probíhá úspěšně flame na téma: "údajný notebook, který má být ultrabookem konkrétní značky a produktové řady" Asi s tím telefénem musí "ladit".

1) Tyhle příspěvky nejsou moje2) Kde jste proboha vzal že to chci sladit s telefonem ? (Mimo příspěvky které se mnou nemají nic společného)

1. Ale neke, Holy!2. Sám.

"15 palců není malý notebook"to jako chceš pracovat s fotokrámem na nějakém 12palcovém chcípáku? To je pro ten fotokrám pěkná potupa. Navíc takové tenké placičky na tu práci nejsou stavěné, pokud v tom fotokrámu skutečně pracuje a nemá to jen na machrování, že fotky z dovolené upravil (=zmenšil a provedl úpravy co zvládne i IrfanView)."mnoho ultrabooků je vhodných pro Photoshop"Haha, a tohle ti jako řekl kdo? Prodejce? Ten vymámí i z jalové krávy tele a klidně ti bude tvrdit, že notebook za 10 000 se hodí na hraní moderních her, což je asi tak stejná blbost, jako že Škoda Fabia se hodí na vození pytlů s cementem a dalšího stavebního materiálu."pouze Vám se z nějakého důvodu nelíbí cokoli tenkého"To není o tom, co se mi líbí, to souvisí se zkušenostmi, o kterých jsi tvrdil, že je nemáš a proto se ptáš."Chlazení je rozumný důvod, ale pokud se jedná o mnou zmíněnou práci, rozhodně by postačovalo."Chceš teda notebook na opravdovou práci nebo na machrování, že máš "cool krutopřísně tenkej ultrabůůůček"?

Moc pěkné, ale očekával bych DP nikoliv konzumní HDMI. To mi k profesionální grafice moc nejde dohromady. Ale asi si to nechávají pro dražší modely: https://www.czc.cz/dell-precision-15-7510-ce... .

Bavíme se stále o mém požadavku, nebo si tady povídáte o svých představách ?Neboť pracovní profesionální DELL není logicky nic atraktivního pro 18 letého studenta který by notebook používal pouze na lehkou práci a multimédia.

jj, jsem taky koukal, zda se za ty prachy dá koupit něco s matným IPS a přijde mi nechutné, že tohle snad nabízí v kombinaci s výkonným HW jen herní segment. Ale neprocházel jsem úplně všechno.

Je pravda, že většina výkonných notebooků jsou nechutně přeplácané herním designem. Ale to že ultrabooky zvládaj práci s photoshopem je obecný fakt. Jak jinak by mohly existovat Macbooky ?

"Ale to že ultrabooky zvládaj práci s photoshopem"Haha, obecný fakt? Tuhle kravinu jsi našel kde? Fotokrám se možná spustí i na netbooku, ale pracovat na tom?"Jak jinak by mohly existovat Macbooky ?"Apple sem nemíchej, jeho uživatelé jsou dosti specifická sorta. Už jen to, že když Apple vydá nový telefon, tak nemalá část z nich jde kempovat před Apple store, aby mohli svůj telefon vyměnit za nový model a to i když se nový model od starého moc neliší....Spousta těch řečí jak je Apple vhodný na grafiku je už dávno pasé, zvláště od přechodu na x86 architekturu. Jenže uživatelé Apple si to nepřiznají a lidi co upřednostní design před funkčností se rádi nechají přesvědčit.

MSI Dell ToshibaStříbrný je světlý ale nematle seNebo černý, některé se matlou otiskama, ale ty svůj synek to budeš jistě leštit v té ceně.

Dell, MSI i Toshiba jsou pouze výrobci, nikoli notebook samotný.Nejde o barvu ale hlavně o materiál. Šedá se může taky docela hezky zapatlat z vlastní zkušenosti.

Po přečtení poradny jsem pochopil, že tady jde hlavně o vzhled a reprezentaci, tak že https://www.alza.cz/macbook-12-cz-silver-2016... např. Photoshop na na to spustí a obrázek i základně upraví. Úpravy videa ale moc ne . Hlavně ale bude frajer.

Děkuji, úprava videa není nutná, ale děkuji, tento notebook se mi líbí, zvážím ho při finálním výběru.A ještě jednou děkuji za první z 30 příspěvků který odpovídá na můj dotaz.

jsi měl napsat hned na začátku, že jdeš po vzhledu a že je ti šumák, jak dobře na tom ten fotokrám pojede. Spustit jde na kdečem, pracovat s tím na kdečem nejde.Jo a to se synem ti už asi nikdo nevěří, protože vybírat tahle notes pro někoho komu je 18 let a má zcela určitě vlastní představy o tom, co chce, by byla přinejmenším pěkná kravina.Není žádná potupa přiznat, že si chceš ten notes koupit sám.

akorát jestli nebude kapku překvapen Masoxem...

Je to vyloženě stylovka. Má poněkud neprakticky slabou portovou výbavu.Spíš bych šel do MacBook Air 13", když už by to mělo být Jabko.Pokud by to nemuselo být Apple, pak by mohlo zaujmout Xiaomi Mi Air https://notebooky.heureka.cz/xiaomi-mi-air-13_3/ .Chybí tu otázka na jeden parametr. Jak má být obrazovka velká?

"...Chybí tu otázka na jeden parametr. Jak má být obrazovka velká?..."Na to kálí pes Goro! Musí to být tenké, tenké, TENKÉ!! O funkčnost vůbec nejde!

Myslis nieco ako zrulovany list papiera, previazany cervenou stuhou?

možná, že by mu na honění ega stačil Asus Zenbook, výkon je stejně zjevně šumák. Ale před holkama s tím může machrovat a možná je to dost tenké i na to aby s tím nějakou přefiknul

Hochu drahy, kdyby sis peclive precetl uvodni dotaz zjistil bys ze je tam napsano: "Představoval bych si něco menšího a lehkého", tedy pan nejspis nebude mit na mysli 19" notebook vime?

Číst si úvodní dotaz nemá smysl, protože "pán" už má dávno vybráno, a jen se snaží různými jemnými popošťouchnutími dotlačit ty, kterých se ptá, k tomu, aby mu "doporučili" to, co on už si dávno vybral.Buď je tedy tento dotaz pouhým cvičením v manipulaci se "vzorkem", nebo snaha o alibismus v případě, že se synkovi nebude to, pro co on se rozhodl, líbit (ve smyslu "poradili mi to jiní").

"...a taky se mi líbí jak jsou dnešní mobilní telefony tenké, tak jestli jsou i noteboky tak tenké..." + "...Přiznám se že celou dobu jsem se snažil naznačit cestu k Zenbooku 3. A neboť takovýto dotaz zde přímo nebyl, říkal jsem si že pokud by zde byl tento tip mohl vyústit v debatu proč ano a ne Zenbook 3..."A viz jeho předchozí "dotazy" na telefény, ač se urputně snaží tvrdit, že ono to není.Dost s norskou "výchovou" a řezat to od rána do večera.

Předpokládám, že syn tomu rozumí víc než ty. Tak bych ho nechal, ať si koupí takový po kterém jeho srdce touží a ty to akorát financuj.A pokud tomu nerozumí ani on, kup mu nějaký levný, třeba tenhlehttps://www.pocitarna.cz/notebooky/hp-chromebook-1... a až si vyzkouší, co by po tom NB vlastně chtěl, tak teprve pak ať si nějaké výpočetní dělo koupí za ten zbytek peněz.

Jestli chcete větší 15 s lepším grafickým výkonem, tak toto:https://www.alza.cz/dell-xps-15_1

Něco pěkného a alegantniho dell XPS 13. Cena není v železe, ale je to mazel.Chromebook.

Toto mi připomíná jednoho kámoše co před x lety řešil téměř totéž. Výsledek? Nakonec dostal vynadáno co je to za šrot. Moje odpověď byla: "Juro, kašli na to, stejně tě děcka jebn-u do domova důchodců".

dobrý kompromis je napr DELL XPS https://www.dell-shop.sk/dell-xps-15-9560-9560-spec2 alebo Razer Blade 14 (ideálne gtx 10xx verzia) ktorý sa v česku bohužial nepredáva.Oba notebooky sú tenké a ľahké ,majú dostatočný výkon na úpravu fotiek v Adobe Photoshop CC, Strih 4k videa ale aj na nové hry atď

Jak to tady čtu, tak jsou tady 3 vlákna.V jednom se to již uzavřelo s tím že šlo o nějaký pokus pana Prchlivého o něco.V druhém debatuje pan "ms" a pan "Al cosi" o tom že pán je idiot a vnucujete mu ošklivé (očividně jeho názor) pracovní stroje když zjevně chce něco elegantního, nejde mu o cenu. + chce něco kompaktního a nejde mu o výkon, tak proč mu pořád sakra cpete pracovní profesionální stroje když chce stylovku ? Připadáte mi jako hodně hloupí chytří lidé.A pak tady dorazili rozumní pánové s výbornými tipy které jsou možná i lepší než zmíněný Zenbook 3 a pak rozumný názor ať to vybere se synem.

"...Hry pouze nějaké starší, moc je už nehraje...""...Také nám upravuje fotky v nějakém programu, tak by to měl notebook taky zvládat...""...Jedná se o program Adobe Photoshop CC..."Zato ty jsi, tak "chytrý". Pardon, jsi opravdu idiot, pane převlečený...

To, že syn asi ví nejlépe, co by využil mu tady řeklo několik lidí hned na začátku.Ono to totiž vypadá divně už ten dotaz:1) 18leté dítko ví sakra dobře co chce, minimálně lépe, než otec, který v dotazu říká "nějaký super notebok, ale vůbec tomu nerozumím" a přitom pak tady argumentuje, jak to či ono určitě stačí2) údajný otec tu dává hrozně velký důraz na elegantnost, kterou 18 leté dítko příliš neřeší - dá se to chápat i tak, jako že despotický otec nechce aby mu syn s herním notesem agresivního designu nekazil image hustého manažera - což je hnus3) mluví se tu o "práci s Photoshopem" - pokud v něm dotyčný opravdu pracuje a dělá v tom něco, co si využití toho SW zaslouží a ne jen jednoduché úlohy ala Irfan, tak sakra dobře ví, že potřebuje výkon a slušný displej - tudíž ne nějaký ultrabook4) pokud je to fakt otec a fakt vybírá notes pro syna, tak mi to přijde, jako že on se rozhodl, že to musí být malé a tenké a chtěl slyšet, jak je machr, jak to dobře vybral - podobně jako ten blbec, co nechtěl slyšet, že MacBook Air opravdu není videostřižna a hrozně se vztekal, že mu lidi "cpali" mobilní pracovní stanice.Taky je otázka, zda si z nás prostě jen někdo nedělá (_!_)

notebook znacky Apple, inak bude sklamany

kdyz jsem vybiraral pracovni notobook v 2/3 cenove hladine: Chtel jsem ctecku otisku prstu abych nemusel zadavat pokazde pri zapnuti/ zamknuti heslo.Chtel jsem podsvetlenou klavesnici.