» Poradna » Počítačové sítě

Moderate NAT, český překlad?

Anglický výraz https://www.ecosia.org/searchPodle https://www.deepl.com/translator je překlad "Mírná NAT".Existuje vhodnější nebo dokonce běžně používaný český překlad?U Strict NAT je vhodný překlad Striktní NAT?děkuji

Odpovědi na otázku

Tohle je nesmysl překládat. V češtině to odborný ekvivalent nemá. Potřebuješ akorát vědět, co to znamená a k tomu to nemusíš překládat.

Jinak v překladu je to něco jako ten mírný, ale v češtině se to nepoužívá v tomto spojení. Ono to ani nevystihuje správně smysl.

Navíc je nutno vzít vúvahu, že mnoho anglických slov může mít rozličný význam podle kontextu ve kterém jsou použity. A často jsou to významy dost odlišné a někdy i vzájemně si odporující. Otrocký překlad podle slovníku bez pochopení souvislosti v dané větě nebo pojmu je bohužel dost rozšířenou hloupostí.

To má být inovativní pokus o reklamu na podivný web?

IT technická angličtina se nepřekládá.Nikdo nepoužívá slovo "přepínač", všichni používají switch. Nikdo nepoužívá "směrovač", všichni používají router.Nevymýšlej prosím blbosti...

Tak "moderate" je běžné anglické netechnické slovo. Uvidím jestli ještě někdo nenapíše že zná českou verzi. Zatím to vypadá, že použiju anglickou a nebudu vytvářet "novotvar" . Děkuji za minulé i budoucí nápady k tématu.

Žádné budoucí nápady nebudou, tohle se prostě nepřekládá a překladem nevytvoříš novotvar, ale maximálně tak nějaký patvar. Nevymýšlej teplou vodu...

Ja bych tomu rikal "umirneny preklad sitovych adres", pripadne "prisny preklad ..." zni to vcelku dobre, sice to ani cesky laikum nic nerekne a odborniky tim radne zmateme, ale je jiste "chladne" mit vlastni cesky nazev pro vec, kterou jsme zvykli nazyvat anglicky

umírněný NAT, přísný NATzní to dobře, ale když to možná nikdo nepoužívá tak to pro to promile uživatelů, kteří ví o co jde, může být matoucí více, než nehezký anglický název "moderate NAT" uprostřed českého textu. Cílová skupina je průměrný uživatel internetu až mírně power user.Oni si můžou rozkliknout a zobrazit vysvětlení o co jde.našel jsem i open/otevřený natNevím, jestli to dává smysl

To máš úplně jedno, člověk který neví, co to znamená v angličtině, nebude vědět ani v češtině. Proto se to prostě nepřekládá. Kdo ví o co jde, zná to anglicky a kdo to neví, tomu český překlad nepomůže. Už to neřeš, je to blbost.

Tohle se proste nepreklada. Preklad nedava zadny smysl, protoze nikomu nepomuze.Prumerny uzivatel internetu (ani vetsina power useru) netusi bud vubec, co je to NAT, nebo o nem ma velmi zkreslene predstavy. Takze je silne kontraproduktivni je jeste zbytecne mast vymyslenim vlastnich zbytecnych prekladu.

Umírněný? Moderátora v televizi byste tedy přeložili jako umírňovač? Přestaňte to překládat doslova podle slovníku, ale řiďte se podle významu.Když už to chcete překládat, tak já bych to nazval řízený NAT.Moderátor v televizi sice taky někdy umírňuje diskuzi, ale hlavně ji řídí, dává jí směr.

Nebylo by na čase toho trolla dokrmit a tuhle hovadinu zamknout?