» Poradna » Web a internet

Modem>poskytovatel

Ahoj mám dotaz mám modem od O2 nějaký zyxel poskytovstele mám Mikrotik potřebuji se dostat do nastavení routeru zyxel ovšem když zadám ip gateway hodí mě to na stránku mikrotiku jde nějak nakonfigurovat ten modem zyxel ? Nebo toje prostě tak že bych musel mít jiného poskytovatele abych se do nastavení dostal mikrotik svá hesla totiž tají a nelze se dostat do nastavení pouze ve winboxu menit určité parametry, já potřebuju vytvorřit nat server(virtualní server) díky

Odpovědi na otázku

Jak máš ten modem O2 zapojený, když máš od poskytovatele mikrotik?

Předem se omlouvám píšu z tel, na střeše mam satelit pres ten satelit vede kabel potom nejaka redukce a klasický adsl kabel nikoliv dsl takze kabel mam zapojeny do lan1 a počítač do lan2 kdyz zadam do příkazového řádku ipconfig vyběhne mi stejna ip jako u modemu mikrotik takzr me to haze porad na stranky mikrotiku takze se do nastaveni routeru nedostanu

A tohle je skutečně od O2??Jak se liší podle Tebe ADSL a DSL kabel?

Použij google adsl a dsl je velky rozdíl

Použij google sám, ty vůbec netušíš, o čem je řeč...

Rozdíl v kabelu ADSL a DSL?? Obávám se, že tohle fakt googlem nenajdu.Tak mne prosím pouč.

Řekl bych, že v tom máš naprostý zmatek. Žádný DSL a ADSL kabel neexistuje. Do xDSL modemu se připojuje klasická telefonní linka. DSL/ADSL je totéž, respektive ADSL je podmnožina DSL připojení.

urcite nemas satelit, na to nemas prachy. takze mas evidentne wifi s mikrotikem a pod tim, z nam neznameho duvodu, mas stary adsl modem. mozna zkus popsat, co potrebujes nastavit.

Reagujete na něco co je v tomto tématu nepodstatné,mám modem od mikrotiku i od o2 zyxel, mikrotik hesla tají takže se nedostanu do nastavení routeru, když zapojím modem od O2 tak mě to háže pořád na stejnou stránku mikrotiku jako s routrem který byl zapojený před zyxelem

Nereagujeme na nepodstatné. Ty píšeš nesmysly:>modem od mikrotikuNevěřím - to není modem. Ještě jsem neviděl modem od mikrotiku.>Satelit na střešeNevěřím - podle mne je to WIFI> Kabel ne DSL ale ADSLNesmysl - jaký je v tom rozdíl?Atd. Atd.Zatím jsi nenapsal nic co by bylo relevantní. Za to sebevědomí máš jako kdybys vymyslel internet

Ty to máš fakt totálně pomotané. Mikrotik určitě není poskytovatel, to je router nebo nějaké jiné síťové zařízení, kterým nejspíš přijímáš internet od poskytovatele. A už vůbec nechápu, proč do toho pleteš xDSL modem od O2, kam ji zapojuješ, když nemáš xDSL přípojku?

Podle popisu to vypadá, že bývalý adsl modem se používá jen jako switch, takže na něm nic nenastavíte.

A i kdyby se do toho xDSL modemu dostal a zvladl si nastavit presmerovani portu, tak mu to bude uplne k prdu

To už jsem mu radši ani nenaznačoval, protože pak tu zas psal z mobilu, že mu nejde internet.

Dle veškerých indicií, které si zde uvedl, máš ten původem O2 modem ZyXEL zapojen jen jako switch s Wi-Fi AP a na něm není co nastavovat. Pokud potřebuješ virtual server (port forwarding), tak nejprve budeš potřebovat veřejnou statickou IP adresu od ISP, kterým rozhodně není MikroTik. ISP Ti pak bude muset forwarding nastavit sám, pokud je router MikroTik v jeho režii, heslo Ti k němu určitě nesdělí.

Nej reseni je toto. Xdsl modem zyxel prepnout do rezimu bridge a mikrotik nechat delat vse. Jinak pokud mas satelit, nebo spise paraboju, urcite nemas adsl/vdsl. Dale pokud bys napsal presne typy zarizeni, byli bycjom chytrejsi.