» Poradna » Web a internet

Modem Zyxel VMG1312-B30B ASAP!!

Podle popisku soudím, že poznáte o co mi jde a doufám, že se mi stejně jendoduše podaří popsat můj problém. Stalo se to, že jsem u hosta rok zpět blbě nastavil wi-fi tak aby nebyla rozpoznatelná pro ostatní zařízení a když sem si koupil mac book tak sem si už klasiky nepamatoval přihlaš údaje a název sítě.Nenapadlo me nic lepšího než resetnout model, ale u poradny jsem si v čas nevšimnul,že se držim blbý ip adresy ze který sem zadal nový název sítě a heslo, když sem to Savnul tak to po me chtělo znovu přihlaš. udaje ale nepustilo me to dál, Takže se ptám,. Jak se mám vrátit ke starý ip adrese?nebo se přihlášit? Mám zkoušet další reset?Ps: když už sem to znovu resetoval tak se mi pořád nedaří přihlášit přes defaultní přihlas. udaje ADMIN ADMIN atd. Pokud s tím máte zkušenosti, budu rád za každou radu.

Odpovědi na otázku

"... že se mi stejně jendoduše podaří popsat můj problém." - Tak to se Ti fakt nepodařilo. O jakou IP adresu Ti vlastně jde? IP WAN rozhraní, IP LAN přidělenou PC nebo administrační IP toho modemu/routeru?

Trošku spěchám, pardon, ale chapu to jsem sám proti sobě :Dhttp://192.168.1.1/ o tuhle jde, když sem se do ní dostal přes přihlašovací udaje tak ty udaje o tom modemu vůbec nedisponovaly s názvem toho mého a hlavně to byl tp-link, vůbec tomu nerozumim, každopadně do téhle ip a ani do 10.0.0.138 se mi nedaří dostat, možná dělám špatně ten reset. když držim to tlačítko tak musim mít zapojený všechny kabely ne? pak běžim k pc a zadám danou ip? nebo je to omyl a mám modem vypojit a zapojit? Děkuju za odpověd'

a jde mi o WAN, o bezdrátové připojení.

V modemu nech jenom napájení, pak ho zresetuj. Připoj se k němu kabelem modem <- rj45 -> počítač. Podívej se jaká se ti nastaví výchozí brána sítě (nastavení nech dhcp) na tu adresu brány se připoj přes prohlížeč, to bude ten modem. Takhle to vypadá že se připojuješ kdo ví kam. Výchozí adresa by měla být 10.0.0.138, ale musíš být připojený do správné sítě (proto ten kabel, mě přijde že jsi se připojil na wifi někam jinam).

No modem je 4 slotovej, mam ho zapojenej ve slotu 4, byl takhle připojenej od začátku. Hlavně ten modem neni připojenej k pc, ale s tv routerem jenom, jinak se pc používaj jen přes wi-fi. Ten šedivej kabel mám zapojit k notebooku jo?

Z totalni zmatenosti dotazu, michani jablek s kockama atd. doporucuji at si nekoho znaleho pozves, usetris cas a nervy vsem vcetne sebe ;).