Modem VR-3026e - Vzdálená správa modemu

Ahoj,nastavil jsem si vse dle navodu:https://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pr... Ted bych potreboval vasi radu.Kdyz bych chtel vzdalene napr. z jine zeme spravovat muj modem, co musim zadat, abych se tam dostal?Kdyz zadam http://10.0.0.138 a me heslo, nedostanu se do nej.Kde delam chybu?Dikyiww

Odpovědi na otázku

A veřejná IP adresa je?

Omlouvam se, jsem uplny zacatecnik. Jak moji adresu zjistim?

Vzdálená správa je myšlena správa z Internetu né z Vaší interní sítěPokud nemáte veřejnou IP nepřipojíte se Vzhledem k zastaralosti a zabezpečení ch opravdu modem do Internetu neotvíral Návod: https://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pr...

Jak v uvodu pisi, chci se dostat do modemu ze zahranici.I nastaveni mam, dle stejneho navodu - viz muj dotaz v uvodu.

Tak znova víte jakou má Váš modem veřejnou adresu ?

No a co si od toho slibujete? Nejak me nenapada duvod proc jej potrebujete vzdalene spravovat. A vystavovat ho jen tak do internetu ze by to bylo mozna nekdy potreba, neni uplne rozumne.

Ok, verejnou adresu jsem si zjistil...co dale?

-nastavit třeba podle toho návodu od O2 to samo vzdáleně nejde .-následně místo na adresu lokální sítě se z internetu budete připojovat na onu veřejnou adresu.

Nasteveno to mam presne podle navodu.Kdyz zadam na mobilu pres jine datove sluzby, tedy ne pres moji domaci sit, moji adersu http:/107.178.xx.xx, tak mi to hlasi, ze tento web mi neni pristupny..

Opravdu jste si jistý, že to je veřejná adresa kterou Vám přiděluje Váš poskytovatel pro ten modem ?

V tom případě to není tvoje veřejná adresa, ale ta, kterou se tvůj operátor připojuje do internetu.

Podívej se na https://www.mojeip.cz/ co tam je za IP. A pak někde v modemu bude status WAN co za IP dostane modem, nebo tak nějak. IP by měl být stejné.

Mnoho diku, Vase rada mi pomohla. verejnou adresu jsem nasel a pres jinou sit jsem se skutecne dostal do modemu. Diky jeste jednou a take vsem, co se snazili mi poradit.

No, ještě restartuj modem jestli ti zůstane stejná IP.

Zustala. Diky!

Asi bych začal tím, že adresou 10.0.0.138 se ze zahraničí nepřipojíte (pokud nemáte VPN), k tomu potřebujete veřejnou ip adresu začínající jinak než 192, 172, 10... např. 88.36.204.102 .. To co zadáváte je lokální IP.. Většinou bývá uživatelské jméno a heslo do modemu jako samolepku.. Pokud jste heslo změnil, jedině resetovat modem a celý ho znovu nastavit

A proč by asi nemohla veřejná IP adresa začínat 192 nebo 172 ? Privátní rozsah IP je 192.168.0.0/16 a 172.16.0.0/12Tzn. např. IP 192.153.26.10 nebo 172.68.68.68 jsou veřejné IP adresy.