» Poradna » Počítačové sítě

Modem UPC - ADSL router ZyXEL

Zdravím,
Chtěl jsem se zeptat zda li mi bude fungovat zapojení Modem od UPC (motorola) - modem/router ZyXEL P660HW - T3 - pc pres LAN a druhý ntb přes wifi. Trošku jsem to zkoušel a na pc přes kabel (winXP) se mi internet rozjel ale na ntb(winVista) se po připojil na internet asi na 20s a po té se již nepřipojí. Neporadil by někdo zda to takhle bude fungovat popř. co nastavit?

Odpovědi na otázku

na kompech zapni aby si brali IP z DHCP serveru a na tom Zyxelu zapni to Wifi a zabezpeči ho , protože bývá standartně vypnuto, jinak mě nic nenapadá takhle obecně

To všechno mám, jen mi nejde přes to wifi net na ten ntb

a mas tu wifi zaplou?? prideluje ti ten modem IP adresu přes tu wifi??

Samozrejme, ntb se k routeru normalne pripoji ale win mi ukazuji- pristup: jen vnitrni sit

tak dej start/spustit nebo tam je takova kolonka do ktery se dá psat tam napiš "cmd" , pak dej enter, napiš ping seznam.cz, pokdu to projde tak seš připojenej k netu a problem může betj třeba v prohlížeči, tak zkus jinej

ping skonci na ip routeru. proste jakoby pres wifi ten router neumoznil pripojeni k netu. ale pres kabel to jde.

ty si zkoušel tracert??? protože podle pingu to nepoznáš kde skončí

jedině že by si to pingnul zvlášt, a zkus pingnout tohle 77.76.72.3

jo tracert, uz sem z toho zblbly. potom to vyzkousim ted jsem v praci. diky.

to je stejny jako kdyz napisu www.seznam.cz ne? akorat to nemuseji DNS prekladat. to myslim ze pujde v poho. ja bych to videl an spatny nastaveni v tom routeru

no ja jen jestli neni problem v DNS ale vlastne mi ted doslo ze ti ten druhej komp běží v klidu

Tak vubec nic nepomáhá, pc s XP přes kabel v pohode slapou ale ntb s vistama pres wifi mi ukazuje pristup: pouze mistni sit.

mal som podobny problem ale s routrom inej znacky. skus zresetovat vsetky sietove nastavenia v PC, pripadne znova nastavit router. mne to pomohlo...

Ok díky,zařízení jsem resetoval, jen jsem nezkusi ten reset sitovek ( netsh winsock reset)

koukám, ze kdyz na tom NTB dám ipconfig tak mi tam vyjede uplne jina ip adresa a výchozí brána žádná

nastavím napevno v oknech a kulový, sice se mi to tam ukáže, ale přístup je jen místní síť

Tak to vypadá na problém ve vistách, protože ani po zapojení ntb kabelem to nefunguje, naprosto stejná věc...firewall jsem vypnul

no u vist byl problem , pokud nemáš SP1 tak to může dělat problémy

Vidis SP1 tam nemám! uz se stahuje...

Tak SP1 nepomohl s vistama nemam sanci pritom k jinym wifisitim se pripoji v pohode.

tak to je divný, možná že je špatná ta wifina na tom Zyxelu, svítí ti vůbec kontrolka WLAN???

jasně že svítí. k modemu se připojím. ale na internet ne, proste kdyz mam nastaveno pridelovani z DHCP automaticky tak to prideli nejakou ip adresu uplne jinou nez mam nastavenou a vychozi branu zadnou. a kdyz to nastavim rucnne tak jak by to melo byt tak ipconfig ukazuje vsechno dobre ale na net to proste nejede. po zapojeni kabelem je to porad stejny.

A máš vůbec u UPC objednané dvě IP?

myslis ip nebo mac adresy? mac adresy se pry uz registrovat nejakou dobu nemusí. a když přehodím kabel rovnou z motoroly do ntb/kompu tak to funguje v pohode. problem by mel byt mezi ntb a routerem. jinak teoreticky kdyz mam komp vypnuty azkousim se pipojit jen s ntb tak by to melo jit....?

Víc IP vnějších IP nepotřebuje, za routrem je na vnitřní síti, tam si může dělat co chce...

Ten router je ale ADSL-router. Z LAN na LAN nebo wifi "neroutuje" ale chová se jako switch nebo AP.

jj, ale aspon pokud je zapnuty jen jeden pc tak by to aspon na jednom fungovat melo?

to neni potřeba stačí jedna ip , kterou dostane modem , pak je vnitřní sít

Pokud mas poskytovatele UPC a chces routrovat tak jedine zyxel p-335 ten mas WAN port, nesmi mit DSL port
P660hw-t3 je pro adsl linku coz nemas takze ti to ani nemuze chodit.

Já to jen zkusil, mám to takhle: kabel od modemu z upc mám do lan portu 1 v zyxelu, v portu 2 mám kabel k pc s win XP - tam internet funguje. Kdyz ten samy kabel dam do ntb s vistama tak to nejede, nemluve o wifi.

tak to bych resil jedine v tom notebooku , ty visty to tam maji docela obtiznejsi , jeste zkus aktualizovat ovladace v sitovce v notasy. a co mas za znacku ntb.?

Lenovo T61, mám takový pocit, ze se tam automaticky daji stáhnout nové ovladače přes prográmek od výrobce. Myslím, že jsem to dělal minulý týden.

to je pravda nedoslo mi ze to je uPC a tudiz to neni DSL to sem deb..

Toony: můžeš mi prosím napsat jak přesně si rozjel ten router ve spojení s modemem od UPC(motorola), mám totiž úplně stejnou situaci a mě se to nepovedlo, moc by mi to pomohlo...

Ahoj, nakonec sem to vůbec nerozjel, tak jak jsem chtel. Asi měsíc na to jsem se odstěhoval tak jsem se tím už nezabýval. Každopádně bych chybu viděl asi ve Vistách.

...rozumím , ale o to mi nejde, já potřebuju vědět jak si propojil modem a router...

Viz.: Příspěvek ze 17. 9. 2008 :

Toony [91.195.106.xxx] | 17. 9. 2008 15:14
Já to jen zkusil, mám to takhle: kabel od modemu z upc mám do lan portu 1 v zyxelu, v portu 2 mám kabel k pc s win XP - tam internet funguje. Kdyz ten samy kabel dam do ntb s vistama tak to nejede, nemluve o wifi.

...jj, to jsem se dočetl, ale mě to nešlo i tak, takže jstli tě moc nezdržuju můžeš popsat jak si to nastavil?...dám kabel do Lan1 a vypnu na 30sekund modem(aby si načetl IP z Lan 1....?)..?,,nebo jak?

No, nejdříve jsem vypnul modem od upc, asi tak na minutu. Potom zase zapnul, a až se diody ustálily tak jsem zapnul router. Na win XP ZyXel fungoval v pohode bez jakkéhokoliv nastavení (v defaultu). Na vistach sem to nerozjel ani za nic.

Pokud jsem tomu správně rozuměl, tak ten router nemáš zapojen jako router (protože jeho wan vstup je ADSL), ale jako switch. Bavme se tedy o něm jako o switchi.
V tom případě můžeš mít k internetu připojen pouze jeden jediný počítač a to ten, který se přihlásí jako první k modemu po jeho restartu. Na operačním systému vůbec nezáleží, má to snad jenom vliv na rychlost, s jakou se hlásí o svá práva (a vyhraje ten rychlejší, což jaxi Vista... ehm). Tak nějak automaticky předpokládám, že na všech počítačíč máš nastaveno automatické zjišťování IP adresy (pokud ne, tak běž za dveře dát si pár facek a divím se, že se divíš ).
Připoj ke switchi pouze Visty a restartuj modem. Visty by měly vidět na internet a ostatní, později připojené počítače ne (bez ohledu na to, že by jsi případně Visty vypnul). Připoj k switchi pouze jiný počítač a restartuj modem - a bude to totéž. Ven uvidí pouze tento počítač a žádný druhý.
Když budeš mít ke switchi při restartu modemu připojeno více počítačů, tak těžko říct, který počítač bude vidět ven, ale bude to ten, který se přihlásí k modemu jako první. Ostatní ven nebudou vidět.

...ach jo to mi mohlo taky dojít....takže ten krám je k ničemu, dneska už to ani neprodám, O2 to snad dává zákazníkům zdarma(možná už i jiný typ)....

Nj tak je to primárně na ADSL:D mě funguje skvěle právě že mám jěště jeden ADSL router - edimax a přípojku na net od jiného poskytovatele (optika) a na dva kompy rozdvojit zvládá (vista + XP) - proto sem ten zyxel zkoušel na UPC... asi ZyXeL toto umí jen s xp... Těžko říct

No už je to celkem zmotané.
Prostě 1pc zapojenej v tom ZyXelu s win XP fungoval, ale kdyz sem tam dal jen pc s Vistama tak proste nejel. Když sem zapojil dva pc s XP tak šli oba (asi zázrak) DHCP bylo somozřejmě zapnuté. Třeba to noumik rozjede.

..no ještě to zkusím.. a dám ti sem vědět..

Tebe u tvých počítačů nezajímá ani tak zapnuté/nezapnuté DHCP (to jezáležitost routeru), ale jestli je na počítačích yapnuté automatické zjišťování IP adresy ze serveru DHCP. Když ti to nejede - máš přidělené nějaké IP adresy? (příkazový řádek, příkaz ipconfig). Každý počítač by měl mít přidělenu IP adresu a ta adresa by měla být z určitého rozsahu, typicky 192.168.1.x, kde x je číslo 1-255 (u některých routerů to není 192.168.1.x, ale jiné - teď ti z hlavy nepovím jaké, ale vždycky se to liší jen tím x).

Zdravím, Chtěl jsem se zeptat zda li mi bude fungovat zapojení Modem od UPC (motorola) - modem/router ZyXEL P660HW - T3 - pc pres LAN a druhý ntb přes wifi. Trošku jsem to zkoušel a na pc přes kabel (winXP) se mi internet rozjel ale na ntb(winVista) se po připojil na internet asi na 20s a po té se již nepřipojí. Neporadil by někdo zda to takhle bude fungovat popř. co nastavit?

pino003 ine poruchy spravania nemas ?