Modem se nepripoji

Preju dobre odpoledne, mam nasledujici problem:Pri vytaceni pripojeni se po chvili ozve prerusovany ton a za nejakou chvili se objevi chybova hlaska (Error 777?) - chyba otevirani portu (uz si presne nepamatuju).Pritom diagnostika modemu jde, pri zapnutem zvuku je slyset vytaceni a chvili snad i pripojovani. Pak se do toho vlozi jeste prerusovane pipani a pak to hodi chybu.System: WinXPChipset: VIA KT400, vyrobce presne nevim (asi MS)Modem: Paegas 56kb USB (well)BIOS: vyrobce PhoenixMys, klavesnice na PS2.Deska nema integrovany modem ani sitovou kartu. Modem sem zkousel na porty com 1, 2, 3... zkousel sem v BIOSu zakazat porty com1/com2 i povolit, zkousel sem vypnout i "PnP OS Enabled", nic nepomohlo.Uplne presnou konfiguraci nevim (taky to neni muj pocitac...), ale muzu ji zjistit.Ma-li nekdo s timto nejake zkusenosti a vi, jak na to, moc by mi to pomohlo. Respektive jak to mam nastavit v BIOSu?Jako posledni reseni bych asi zkusil default nastaveni BIOSu a reinstalaci Win, ale pouze jako posledni moznost.Martin

Odpovědi na otázku

Zkus se podívat na "klasiku" : Zruš zatržítko Počkat na oznamovací tón,to je nutné jen v USA atd ...

Tim to neni. Ze strany "konfigurace pripojeni" je vse v poradku.

V XP nedelam, ale modem by jsi mel mit na com3 nebo 4. Nemas zapnuty firewall, ktery je soucasti XP? Simon

analogový modem COM 3. Ne com1 ani 2

Problem vyresen.Nastavil sem default nastaveni v BIOSu (+ trocha uprav), preinstaloval XP, stahnul nove ovladace pro motheroard, nove ovladace pro modem a najednou vsechno jede...