» Poradna » Web a internet

Modem s wan

Omlouvám se za nejspíš hloupý dotaz, ale jsem naprostý laik.Dostala jsem modem Zyxel NBG6604, který má připojení wan, ale já jedu na O2 s připojením adsl, takže mi to nefunguje. Je nějaká šance modem zprovoznit?! Děkuju za radu

Odpovědi na otázku

Není. Není to totiž modem, ale pouze router.

V tom případě Vám zapomněli ještě dodat modem.

Jednoho casu dodavalo O2 modemy ZyXEL s A/VDSL i s WAN. jen ne nastavila ve web rozhrani sluzba. Ale tento vami napsany je jen router, takze je treba sehnat modem, ktery pak staci nastavit do dridge rezimu a vse pak bude mit pod spravou tento vas ZyXEL.

Lze zapojit za xDSL modem, ktery bud ponechate tak jak je nebo prepnete do bridge rezimu a spojeni se bude inicializovat z toho Zyxelu. Ale popravde, toto vam bude muset nastavit nekdo znaly problematiky.

"Dostala jsem modem Zyxel NBG6604"NBG6604 neni modem. Je to Wifi router. Nema funciu modemu, ktoru potrebujes na prevod z xDSL signalu (telefonna linka > LAN).NBG6604 sa da pouzit, ale pred nim musi byt zaradeny xDSL modem.