» Poradna » Web a internet

Modem O2 se SIM Vodafone nefunguje

Zdravím, mám tarif od Vodafonu s datovou Sim a doma mám LTE modem od O2 - Huaweii E3372. Bohužel sim s tímto modemem nefunguje.. ovládací program v notebooku píše připojuji, ale nepřipojí se... Lze to nějak zprovoznit? Předpokládám, že by třeba stačilo stáhnout jiný ovládací software.... Nechce se mi kupovat nový modem od vodafonu, navíc úplně stejný jen s jiným logem...

Odpovědi na otázku

Mám obavu, že to spolupracovat nebude. A ano, zřejmě by stačila nějaká úprava firmware modemu, ale kde ji chceš vzít, myslíš že by ti ji Vodafone poskytnul - to bych se divil...

Zkus stáhnout firmware ze stránek Vodafone a flešnout firmware. Ale za tento postup neručím.

Jak jsi došel k tomu o čem píšeš?

Podívej se jestli jde ve vytáčecí aplikaci změnit nastavení, např. podle https://www.lukas-vlcek.cz/nezarazene/nastaveni-mobi...

PS: ale blokaci ve firmware modemu tak neobejdeš

bohužel, žádné takovéhle nastavení jsem v ovládací aplikaci od o2 nenašel...

Bohužel sim s tímto modemem nefungujeProtože má jinou velikost? Požádej operátory o nové SIM.Příště buď konkrétnější .. nefunguje s tvým postupem. Máš dva modemy .. nepíšeš o kterém píšeš.

Máš správně nastavené APN?Pokud mám info, tak modem od O2 by neměl být blokován pro jiné operátory. Mám stejný od T-Mobile a funguje se všemi operátory.

Mám také od T-Mobilu a chci v něm používat simku od Vodafonu a mám stejný problém jako tázající. Nevíte kde by mohl být problém ?

Nastavení APN.T-Mobile má APN: internet.t-mobile.czVodafone paušál: internetVodafone předplacenka: ointernet

Taky záleží co máte za tarif. Jestli máte připojení bez kabelu, tak to nerozchodíte na tomto modemu i kdybyste se postavil na hlavu :) Pokud máte klasickou GSM SIM kartu, tak pokud není modem blokovaný O2, tak by měl jít použít.