Modem Huawei E160 nenajde SIM kartu

Dobrý den, koupil jsem si modem Huawei E160. Po připojení do notebooku s Win 10 se nainstaluje program, ale po spuštění vyskočí okno: SIM/USIM karta chybí, není detekovaná nebo je neplatná. Mám tam kartu od Kaktusu. Na telefonu funguje normálně. Prosím poradíte někdo? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Buď jsi ji tam vložil špatně nebo má špinavé kontakty (pořádně SIM vyčisti) a nebo je modem vadný.

Asi to bude špatným modemem . Karta je vložena podle obrázků v příručce a SIMka je v pořádku, na telefonu funguje.

Alebo treba vypnut pin na simke

Na SIMce je PIN vypnutý. Po vložení do telefonu PIN nechtěla.

A neni ten modem nahodou blokovany?

Pokud píše, že není vložena SIM, tak prostě nemůže s ní hardwarově komunikovat. To není žádná blokace.

“SIM/USIM karta chybí, není detekovaná nebo je neplatná”Pise ze mu tam vyskocila hlaska a tato cast “nebo je neplatná” je presne stav, ked je modem blokovany na operatora.

Podle toho co jsem zjišťoval, tak blokovaný není.

Není, blokace se projevuje jinak, než hláškou, že není vložena SIM.

Tak asi zkusím reklamaci

A inu simku nemas?

Mám ještě SIMku od Vodafonu na volání a SMS, ale ten samý výsledek.

Funguje normálně včetně dat?

Ano, funguje.

“koupil jsem si modem Huawei E160”Kde si to kupoval?

myslel som si ze je blokovany na O2, tak ze si to overis kartou od O2.

Tak jo. Dnes jsem vyzkoušel i SIM kartu od O2 a stále stejná hláška

Najlepsie sa spytat v O2, ci netreba nejaku “specialnu” kartu, ktoru opovia oznacuju ako datovu, alebo co je to za problem s tym ich zariadenim.

Jaký program ??? Pokud to je "driver" od O2, tak cizí karty nejspíš nebere. Zkus najít nějaký "obecný" program pro ten modem.

Ten modem pojede jen se sim od O2 a s aktivovanými mobilními daty.

Ještě mne napadlo: existují SIM do mobilu na volání a ev. s daty, a taky existují SIM "do tabletu" nebo NB, kde jsou jen data (nedá se volat). V podobném modemu jsem kdysi měl právě takovou SIM "bez volání".