Modem ESS PCI 2818 (FM-3621-21) a W2K

Nepovedlo se mi rozjet modem ESS PCI 2818 (FM-3621-21) pod W2K. Vyzkoušel jsem originální ovladače, ovladače z W2K i nejnovější ovladače stáhnuté z internetu.
Ať dělám co dělám, modem nevytáčí a končí s chybou č.777 (závada na vzdáleném počítači (?!)
Když to zkouším třeba přes hyperterminál "pěšky" přes AT příkazy, tak mám úspěšnost vytočení : nevytočení asi tak 1 : 4. Někdy vytočí, jindy (a častěji () vrátí zpět "DELAYED". Přes "telefonické připojení" nevytočí nikdy.
Při instalaci W2K modem korektně rozpoznají a "diagnostika" modemu proběhne taky tak, jak má... Kde může být chyba? Podotýkám, že nastaveno nečekání na dialtone mám...
Díky za rady¨
Vilda

**************************
Vilda Kužel
vilem.kuzel@seznam.cz
**************************

Odpovědi na otázku

skus najnovsi patch na strankach ess

ghjyghjgj

nastav specialni inicializacni prikaz:AT*NC1X3pak to najednou zacne fungovat i bez nej Ozkouseno na Win2K a WinXP.

To nezačne fungovat najednou, ale nastavil sis konfiguraci pro jiný stát, než byl přednastaven,

Pak je jen otazka, CO a PROC tu konfiguraci menilo, ze byl nutny tenhle AT prikaz... (pravdepodobne nejaky ovladac ve W2k)

Já měl přesně tenhle modem a fungoval ve Widows XP úplně v pohodě , Windows si ho našel sám a nainstalovali vlastní ovladače . Po výměně desky za čipset N Force 2 ,se vůbec nechytal a vytočil připojení 1x z 50 pokusů . Podle mého názoru se modem asi nesnese s tímto čipsetem .Já ho prodal a koupil Microcom IN Pote . Pěkný to šmejd