» Poradna » Počítačové sítě

Mod klient u routeru Tenda

Ahoj všichni. Pořídil jsem nový router (starý ZCOMAX odešel) a jsem bohužel bezradný s přepnutím do módu klient. Jde o značku Tenda F303. V nastavení nemá mód Klient, ale pouze se dá přepnout z AP na WDS Bridge. Můžete někdo pomoci? Potrebuji ho nastavit jako druhý router v síti pro propojeni a streamování na tv (přes lan port). Díky moc předem.

Odpovědi na otázku

1. Je ti zcela jasné co je to režim client a k čemu slouží?2. Potřebuješ vůbec k danému účelu mód client?3. Umí vůbec router tento mód?4. Pokud potřebuješ dvě oddělené sítě, zapoj router klasicky, pokud ti stačí jedna síť, přepni ho na AP.

Chápu to tak, že potřebuje do televize dostat internet přes LAN, ale v místě nemá kabel, jen wifi. Takže asi opravdu potřebuje režim klient. Ovšem ten router to asi neumí.

Jedine ak TV ovlada rezim WDS, inak vymenit za taky, ktory mod klient ma v zakladnom menu. WDS je podobny bridge, kde treba nastavit MAC adresu protistrany a to asi TV nema moznost nastavit.

Tak asi klient neumí, když není v možnostech, ne? :) Ne, to opravdu neumí všechny routery, zvlášť ne ty levnější.

Dokonce to neumí ani všechny routery s wifi.

Režim Klient není u všech routerů samozřejmostí. Některé ho prostě neumí, jako ten tvůj. V tom případě ho můžeš vyhodit (nebo s ním dělat co chceš) a koupit jiný, který režim klient podporuje.

Do režimu Klient jdou přepojit všechny access pointy, naopak u wifi-routerů je tato možnost málo častá.

Děkuji všem za odpovědi. Moc jste mě nepotěšili. Říkal jsem si, že když ten mód klient má 10 let starý "neznačkový" ZCOMAX, tak nová Tenda ho bude mít. Budu ho muset tudíž vrátit nebo ho použít jako repeater. WDS asi starší TV Samsung (ještě hloupá) nemá. Pár nastavení jako IP, Mac, ale má. Tak ještě zaexperimentuju, ale vidím to bledě.