» Poradna » Počítačové sítě

Moc NTB na Wifi

Dobrý den. Mám takový malý problém. Mám v domácnosti 3 NTB, kteří používají členi naší domácnosti, kteří jsou připojeni k internetu. Můj problém je, že jsem nejvíc od TP-Linku vzdálený a proto mi ( nejspíš ) berou ostatní vlny a signál. Když se přesunu do místnosti s TP-Linkem, internet a vše jede jako dráha bez sebemenších problémů, ale internet zase nejde tomu nejvzdálenějšímu členu rodiny od TP Linku. Nebylo by tu nějaké rozumné řešení, které by mi rychle pomohlo?Děkuji Rider

Odpovědi na otázku

Přesný typ routeru? Jinak to vypadá, že je zahlcený a nestíhá. Chtělo by to nějaký lepší.

Model TL-WR340GD54 MBpsProto se ptám, jestli byse to nedalo vyřešit bez investicí.

Kabel (50 Kč)

Děkuji, o tom sem již přemýšlel a nejspíš to i udělám, ale ještě se radši ptám, jestli neexistuje nějaké další dobré řešení, možná ještě jednodušší než, co již tu bylo napsáno.

Jestli chceš ještě jednodušší a bez investic, tak doporučuji smířit se se stávajícím stavem. To je zase materiál!

Tak to se tedy omlouvám že jsem vás naštval! Příště se tedy zeptám někde jinde, protože tu vidím, že tu daleko nepochodím. Přesto děkuji těm, kdo mi pomohli.Nashledanou Rider

Můžeš se ptát kde chceš, žádné jednodušší a levnější řešení neexistuje. Capiche?

Co se hned urážíš? Jiné řešení není - zadarmo! Buď kabel, nebo nový router ! A hlavně nebuď mrzký, nerozumíš tomu a ještě se durdíš!

Pokud nejde AP posunout wifi blíž, tak buď lepší AP (54Mb/s už dnes může internet dost omezovat, takže výměna neuškodí) a nebo si natáhni kabel k sobě a máš klid.

Vlny a signál ti nikdo brát nemůže, to nejde. Jsi přiliš daleko, proto míš slabý signál a proto ti internet nejde nebo jde špatně. Druhá věc, pokud tomu nejvzdálenějšímu členu rodiny internet jde dokud se nepřiblížíš k routeru, tak ten router nejpíš nestíhá. Tohle bez investic opravdu nevyřešíš (kabel, nebo pořádný router se dvěma anténama).