» Poradna » O Živě.cz

Mobilní verze zive.cz mne donutila několikrát restartovat telefon?

Zdravím,nevím jak Vám, ale velice často (ne pokaždé) na mém mobilním telefonu (Android, Sony Ericsson Xperia Mini Pro) když se snažím načíst stránky zive.cz , tak se mi zasekne celý prohlížeč, telefon nejde zamknout (zhasnout displej) , stáhnout notifikační roleta, prostě nic.Vždy musím počkat na vycachování RAM (cca 5 minut) a poté musím rychle prohlížeč vypnout přes multitasking menu (podržení kontextové klávesy) . Problém nastává v tom, že při tomto procesu si Android nejspíše povypíná z důvodu navýšení RAM i nějaké pod procesy. Jelikož mi poté nejdou některé aplikace tak jak mají (např. aplikace přepínačů přestane reagovat a nezapne např. BT, wifi, blesk, ... ) .Tento problém se mi děje POUZE u mobilní verze zive.cz a mobilmania.cz . Po načtení webů se mi nahoře zobrazí velká reklama, poté vyjede reklamní proužek a dále je s prohlížečem a telefonem šmitec.Po restartu telefonu je poté vše OK.A to nejzvláštnější na tom je, že např. fulltextová verze poradny mi jede (ovšem občas se zásekami, ale bez freeznutí telefonu) v pořádku .Docela by mne zajímalo čím to je, jako kdyby byl na mobilní verzi nějaký škodlivý javascript, který se při zaseknutí (zacyklení) chová jako mallware.Máte někdo podobné problémy? Když už mi nejdou videa (z důvodu zavedení toho super mega přehrávače) , tak bych si rád alespoň pohodlně přečetl články. Ovšem s tímto nemohu. A to navštěvuji nespočet webů, i zahraničních a mnohem náročnějších s video obsahem. Nikde tento problém nepozoruji, pouze zde na mobilní verzi .

Odpovědi na otázku

mě klasický web toto dělá, Na mobilní jdu jen když smažu historii v domnění, že by to mohlo být příčinou seknutí se, ačkoliv pak dělám i restart, ale zřídkaMobilníí je zajisté http://m.zive.cz/poradna/sc-20/

Nemyslím mobilní verzi poradny, ale http://m.zive.cz úvodní stránku.

Taky zive, dole pak nabídka na klasický

Z mobilu sem nelezu.

Lezu přes mobilní firefox s blokátorem, není problém.

Ten telefon je už totálně za zenitem. NEMÁ vůbec dostatečný hardware pro používání webového prohlížeče na trochu náročnějších stránkách. Tím se nikdo už zabývat nebude :)

A este to ma 0,5 GB RAM

No občas se mi mobilní verze škubne i na notebooku při načítání reklamy, něco tam bude nejspíš špatně s javascriptem.

A že je telefon za zenitem? Mám jej rootnutý a upravený tak, aby běhal svižně, tzn. zakázané Služby Google Play, použití swapovací aplikace a pod. . A jak jsem napsal, tak na jiných, leckdy mnohem náročnějších stránkách, nemám žádné podobné problémy.

Web živě není zrovna dobře optimalizovaný, to je fakt. Dokonce byly doby, kdy jsem ani na poměrně výkonném mobilu nemohl chodit do poradny, protože nejpozději po nahlédnutí do několika témat se prohlížeč totálně zasekal a musel jsem ho vždy ukončit. Dělal to asi nějaký script. Ale už několik měsíců se to nestalo a chodí v pohodě. Ale že to blbne v prohlížeči na jednojádrovém procesoru na nízkém taktu a s maličkou RAM, to bych se fakt nedivil.