» Poradna » Ostatní

Mobilní tel. s min 5 MPx foťákem do 6000,- ?

Ahoooj...
mobilní telefon s min. 5 MPx foťákem do 6000,- ?
stačí jen název mobilu....
dotykovy, nebo s vysouvací klávesnicí...
vaše návrhy
a kdo má tak i zkušenosti..
děkujiii...

Odpovědi na otázku

Prison ! Give up ! Get hands over the head !

Aha ženská. To jsem přehlédl.
Takže posuzovat fotoaparát podle pixelů je nesmysl a více méně to nevypovidá nic o kvalitě fotografií, jako spíše o jejich výsledné velikosti.

chci dělat kvalitní fotky...
ono nezáleží na tom kolik je tam pixelů? ja myslela že čim víc pixelů, tím kvalitnější...

Tenhle splňuje Tvé požadavky , dělá velmi obstojné snímky, v možnostech mobilního telefonu, pochopitelně. http://www.mobilky.cz/p-37975-LG-KC910-Renoir.html...

Zalezi aj od pixelov ale aj od pouzitej optiky, pouzitej kompresie obrazkov ako aj od softveru ktori to nastavuje. Cize ci sa nastavuje vsetko automaticky a ako kvalitne pripadne ci mas moznost aj rucneho nastavenia...

Este doplnim ze ja mam napriklad LG KU990i a ma mizerny fotoaparat
http://www.mp3.sk/lg-ku990i-viewty-blackcie... ...

Ony ty holky jsou asi fakt blbý.

Vysvětlim- prosím rozešlšte to všem blonýnám

samozřejmě že záleží, ale od dejme tomu 4Mpx postačující pro běžné použití - uložení a tisk (odbočka na tisk A4 prý stačí 2mpx, pokud se na ní bude tívat jako plakát). Osobě 4Mp vidím jako optimum.
Minimální hranici bych dal 2 Mpx. Teď myslím digi foťáky. Viz níže
Teoreticky, kdyby víc mpx znamenalo lepší fotky (víc detailů = větší rozlišení), kčemu by vám to bylo? koukáte na fotky ve zvětšení 1000%? K čemu jsou tedy ty mpx?

Samozřejmě i kdybyste chtěli dělat hyperzvětšeniny (nebo nevím proč)je zde překážka fyziky:
čím víc Mpx, tím menší plocha jednotlivé buňky (lze přirovnat k pixelu pro lajky) je MENŠÍ (při stejné ploše čipu (taky záleží na mezery mezi buňkami)
NÁSLEDKY:
a) nelze více clonit - vznikne difrakce(tedy bude se projevovat znatelněji)(bod se nezobrazí na bod ale na rozpiý kruh) a stane se přesný opak než čekáme fotky bude méně ostrá (teď nemyslím hloubku ostrosti). Toto nastává u kompaktů asi při cloně vyšší než 8, ale trend 15mpx je tady
b) na buňku dopadne méně světla- tzn zisk bude nižší, víc se projeví šum. Čipy více "odolné šumu", jsou dražší a šum nelze zdaleka odstranit celý (1. z fyzikální podstaty i z 2. technika nedospěla na maximu),. Takže fotky budou více zašumněné nebo ty slavné moderní algoritmy potlačující šum (jak je dnes v módě) se snaží ten šum nějak najít a "eliminovat", ale to není možné - jak se pozná co je šum a co ne, takže výsledkem je "rozmazaná fotka ", " rozpitá fotka, nebo fotka z vodovek. . Pomohlo by jen aby na čip dopadlo víc světla, ale to bychom potřebovali větší světelnost, težší aparát a větší.
c) Čím větší rozlišení, tím více nároků je kladeno na sklíčka- pardon objektiv. Pro představu, když se díváme skrz okno na silnici hned u baráku, uvidíme asi to samé z okna z křišťálového skla nebo plastové desky průhledné (ještě kombinace vyleštěné a zašpiněné). Když se chceme podívat na kapličku za řekou z toho okna, začnem vidět rozdíly.

"...chci dělat kvalitní fotky..." : http://www.fotoskoda.cz/eobchod/digitalni-zrcadlovky... - pomíjím kompozici, zdůrazňuji technický aspekt.
I když...kdo se dokáže takto ptát...

Kup si raději za 3500 foťák a za zbytek mobil .....

kdyz uz je tu zalozene tohle tema, nevite ktery z techto dvou ma lepsi fotak 5800xm nebo 5530xm?
pripadne nejaka jina nokia s dobrym fotakem a podporou novych ovi maps. dik

dobře, všem děkuji za reakce... tak me teda navrhněte mobil se kterým budu dělat dost dobrý fotky.. nejlepe do těch 6 tis... nechci digitální fotoaparát, chci to v mobilu... ? děkuji

Tohle je nejspíše provokace, snad někdo tak (politicky nekorektní výraz)! !
"...mobil se kterým budu dělat dost dobrý fotky..." - pokud opět opomíjím kompozici, pak ŽÁDNÝ! !

neni to žádná provokace, ale normální otázka... kdyz se v tom nevyznám, a potřebuju dobrej foták v "mobilu" a žádnej digitální fotoaparát nechci, tak si snad logicky nechám poradit od těch kdo tomu rozumí...!

Co myslis, ze s tou fotkou udela ten mini objektivek (je jedno, jestli uz 2MPx, nebo treba 6MPx).

Porovnal jsem kvalitu z prastarého 3Mpix automatu a 3Mpix fotoaparátu z MT (o mnoho novější), jistě nemusím dodat, jak to asi dopadlo...
Jen by mě zajímalo, co dotyčná si myslí, že digitální fotoaparát v mobilu je, když ne digitální fotoaparát.

ale když vy nevite co myslim...jasně že v mobilu digitální fotoaparát... ale ja tim ze nechci digitální fotoaparát sem myslela zvlášt jako normální velkej cestovní foták ten nechci...v mobilu samozdřejmne dig. fotoaparát chci...

a co si myslíte o mobilním telefonu "Samsung F480" ... ? ...po všech stránkách... klady, zápory... prosím...

iphone nebo nikon d70

Ahoj, jsem na tom podobně, jako zakladatelka Pavlína, tak mě hned nekamenujte, jo?

Mám normální mobil i normální digi foťák, ze kterého lezou fotky únosné kvality. Chtěla bych ale mobil, ze kterého polezou taky fotky únosné kvality, aniž bych musela všude, kam jdu, s sebou tahat zvlášť ten foťák.

Pro přesnost: za fotky únosné kvality pro svou potřebu považuju takové, které půjde vytisknout aspoň ve standartní velikosti cca 10x15 cm a nebudou přitom na první pohled k rozeznání jako "mobilové".

Nechci do toho vrážet žádné velké peníze, takže by mi stačila nějaká ta "střední třída", kdyby mi někdo poradil

běžně používám jak na telfonování, sms atd tak i na focení a tisknutí na pc nebo další úpravě fotek Nokia E51 - použitý lze koupit za 1000 - 1500Kč a stačí to. Když za den udělám 100 fotek, tak vydrží baterka 2 dny, jinak týden. Jen nemá blesk (podsvětlovací diodu), takže se s ním ve tmě fotit nedá. Ale to mě nevadí. Mám ho 2 roky a spokojenost :)

javascript:void InsSmjavascript:void InsSm('', 'ctl04_1074_1029_ctl00_tbMessage')('', 'ctl04_1074_1029_ctl00_tbjavascript:void InsSm('', 'ctl04_1074_1029_ctl00_tbjajavascript:void InsSm('', 'ctl04_1074_1029_ctl00_tbMessage')vascript:void InsSm('', 'ctl04_1074_1029_ctl00_tbMessage')Message')Message')javascript:void InsSm('', 'ctl04_1074_1029_ctl00_tbMessage')

njj,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm