» Poradna » Mobily

Mobilní síť

Dobrý den, bydlím poblíž polských hranic a dnes mi naskočil polský signál a roaming. Nikdy se mi to nestalo a dneska kolem 14:00 jsem to tam měl a stále to zůstalo. Zkoušel jsem vyjmout SIM kartu a dát jí zpět a žádný pozitivní výsledek. Děkuji

Odpovědi na otázku

Jediné co s tím můžeš udělat je přestěhovat se

Za měsíč už mu to bude jedno.

Každý normálny telefón má možnosť voľby siete - automatická/ručná. Pokiaľ si zvolíš ručný výber, tak si mobil "drží" zvolenú sieť pokiaľ má signál. Po strate signálu zostane jednodnucho mimo a nesnaží sa pripojiť na inú sieť. Samozrejme, nevýhodou je ale zámerný roaming. Keď pôjdeš do zahraničia tak si budeš museť zase zvoliť automatický výber siete.

A nastavit si napevno českého operátora tě nenapadlo?

Zřejmě Poláci uvedli do provozu BTS, která tam dává silnější signál, než má český operátor. Nutno zadat svého operátora ve volbě sítě a vypnout "automatické přihlašování do sítě".

Chvíli počkej a pak přejdi na tarif bez roamingu a nebude tě to trápit.

No když bydlíž poblíž hranic, a nemáš pevně nastavenou síť svého operátora, tak ti musí cizí signál naskakovat často, aniž by sis toho všiml.

To je věc nastavení telefonu, to se řeší všude kolem hranic. Lze si zvolit, aby se telefon do jiné sítě nepřihlašoval. Takže buď bude v té "domácí", nebo v žádné. Pochopitelně, že když budeš chtít roaming používat, budeš to muset zase přepnout.

Osobně bych toho využil a popadl Polský tarif (našel jsem dokonce tarif za 0.- kde je pár minut a sms zdarma každej měsíc)...Jak píšou kolegové:- přestěhovat se- nastavit si svého operátora natvrdo- pořídit si repeater (ale to bude drahý) pro zesílení potřebné sítě....