» Poradna » Počítačové sítě

Mobilní internet v zahraničí

Možná to sem přímo nepatří, ale jsem zděšený, že v 21.století komunikace jsou pořád předražené datové Roamingy u všech našich mobilních operátorů. Je to snad tolik technologicky náročné na zatížení vysílačů, že je k tomu nepřímo úměrná cena za stažená data? Nebo je to jen nástroj, jak cucat z lidí peníze ? Co je dneska nejvýhodnější pořídit si na občasné surfování u našich sousedů např. v Německu, nebo na Slovensku? -- Nemyslím tím upsat se smlouvou nějakého zahraničního operátora... Zajímá mě Váš názor a díky za Tipy

Odpovědi na otázku

B/ je správně. Takže když jedu mimo republiku, nechám GSM modem doma, v mobilu mám jakýkoli roaming preventivně zablokovaný a pokud potřebuji na net, tak jedině přes wifinu.

Taky řešení

Nejjednodušší a nejlevnější.

pokud najde free wifi...

Předplacenka 7€ 500MiB na 30 dní. Německo. Aldi Talk a několik dalších. Cena SIM 13€ včetně již 10€ kreditu.

Ti vypadá celkem zajímavě. A dá se to koupit třeba rovnou v Aldi, nebo se to musí objednat přes net?

SIMku a kredit dostaneš na každý pokladně. S tím že kredit dostaneš jako účtenku na který je kód.

V Aldi stojí net 15eur s limitem 5giga na 30dní nebo 2eur na 24hodPoužívám ho už dva roky a bez problému.Vždy si jen koupím kredit na pokladně jákékoliv Aldi.

Tohle řeším docela často, s tuzemskými operátory to jaksi nejde. Na hotelích a penzionech bývají wifiny, to ověřit jako první. Jistotou je koupě předplacené karty, obvykle za pár stokorun na měsíc ale několikrát bylo (např. v Asii) připojení pomalé, téměř nepoužitelné, tedy záleží na potřebách - do mobilu je to vcelku jedno, pokud posíláš nějaký fotky nebo soubory, volit kompromis. V každém případě přepnout na hranicích českou SIM pouze pro kontrolu příchozích hovorů a SMS (tedy druhý telefon nebo modem je ideální). Proč je to u nás drahý roaming? Operátoři ročně vydělají desítky miliard, ČTÚ nefunguje, spokojenost zákazníka/občana v tomhle světě nikoho nezajímá

Opravdu díky moc za Vaše názory. Náhodou, nezkoušel jste někdo tu Simkartu použít v nějakém wifi routeru ? Jde mi o to, že nepotřebuji žádný USB stick, ale chtěl bych tuhle simku využít v kapesním 3G routeru HUAWEI E5830 Mobile WiFi (3G modem + Wi-Fi router)...A na Slovensku je něco podobného ?

vodafone, za 50 Kc na den nebo 350 Kc za mesic muzes v roamingu pouzivat bezny datovy tarif co mas v CR. pokud nestaci, pak jedine mistni SIMka. vsude lze i na prepaidu dostat za 10 Eur aspon 1 GB dat.

Jj, toto je docela dobra volba. Ted mi dokonce tmo nabízí to samé, ale bez extra poplatku - tj. roaming data funguji stejně jako v ČR. Háček? Oboje je jen v rámci EU. Bohužel pro cely svět jsem zadnou zvýhodněnou nabídku nenašel :(

taky kroutim hlavou. Vsechny ceske firmy hrabou jen pro sebe. V jinych vyspelich evropskych statech jsou ceny mnohem nizsi. Napriklad v norsku, kde je vse minimalne 3,5 krat drazsi nez u nas maji paradoxne mnohem levnejsi volani a datove sluzby. Puvodne tam byla stejna situace jako u nas. Tri velky operatori, kteri ovladali trh a drzeli ceny vysoko. Novi, mali operatori nemeli finance na vybudovani vlastni site a nemohli tak vubec fungovat, tamnejsi vlada, ale ma rozum, nehrabe pro sebe, a tvori pro lidi, takze vydali zakon, ze velci operatori musi malym umoznit vyuzivat jejich site. Dali tak sanci konkurenci, ktera ceny nekolilanasobne snizila. Dnes je v norsku vice nez 10 operaroru a veny jsou hodne zajimave i pro nas. Natoz pro Nory, kteri maji nekolikanasobne vyssi plat a cena za pausal je pro nej zanedbatelna. Myslim, ze se se situaci u nas musis smirit, nebo se zacni ucit norsky a emigruj...

Tak zatím v Německu jsem si pořídil Aldi Talk simkartu s internetem. Simkarta stála cca 13€ s 10€kreditem. Internet na měsíc stojí 4€ - sice s datovým omezením 150MB , ale to na emaily v bohatě stačí - když tam nejsem každý den..Ale zase musím uznat, že díky O2 jsem použil jejich dotovaný kapesní router s baterkou. Takže ten router s Německou simkartou šoupnu do kastlíku a v klidu se v autě připojím telefonem , notebookem a pod. .Teď už by to chtělo doporučení nejvýhodnějšího mobilního internetu na Slovensku.