» Poradna » Počítačové sítě

Mobilní datové služby, jaký je rozdíl?

Mám mobilní telefon s Windows Mobile, HTC Diamond, používám tarif s neomezenými daty od O2 a jsem trvale připojený k firemnímu exchange serveru a dalším službám, ICQ, skype atd. OK, všechno funguje jak má, s tím není problém.

Chci se zeptat, co znamenají jednotlivé typy připojení? V mém bydlišti je na displeji H, to by mělo být HSUPA, to chodí docela parádně, někdy se objevuje E, což je Edge a je to o velké poznání horší, nejpomalejší je G, což je GPRS. Nově se mi tam začalo občas ukazovat 3G a párkrát jsem zahlédl U, což je UTMS.

Nikde jsem nenašel, jaký je praktický rozdíl mezi H, 3G a U, to by snad mělo být víceméně totéž, sítě třetí generace, proč se to pokždé hlásí jinak?

Navíc se mi v bytě stále přepíná H a E, což zjevně snižuje výdrž na baterie, telefon se neustále znovu a znovu připojuje se službám. Dá se nějak nastavit, aby využíval klidně i pomalejší síť a neustále se nezkoušel přepojit na tu rychlejší?

Odpovědi na otázku

dá sa len úplne vypnúť používanie 3G/UMTS/HSUPA a ponechať len gprs/edge,medzi jenotlivými typmi sa telefon prepína automaticky podla dostupnosti,sily a kvality signálu v danom mieste a okamihu a to sa nedá užívatelsky ovplyvniť