» Poradna » Mobily

Mobilní data iPhone

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně mobilních dat na iPhonu 6s. Každý měsíc se mi mají načítat nová data ale iPhone mi ukazuje vypotřebovaná data už za 3 měsíce. Samsung mi každý měsíc hodnoty vyresetoval abych měla přehled. Když jsem resetovala data tady, na novém mobilu tak jsem musela platit navíc. Nevíte někdo co s tím abych měla lepší přehled ? Dekuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Lepší je se dívat na stránky operátora. O2 to má a předpokládám , že ostatní operátoři to mají taky.

Po každém měsíci to musíš vyresetovat.

To znamená poslední den měsíce nebo první den měsíce?

Není to většinou ani první ani poslední den měsíce, ale den zůčtování. To může být libovolný den v měsíci. Zpravidla je to den, kdy jsi uzavřela smlouvu s operátorem. Najdeš to na faktuře, kde budeš mít zůčtovací období třeba od 10.9. do 9.10. V tomto případě tedy musíš resetovat data 9.10, protože 10.10. začíná nové zůčtovací období.

A také si můžeš vypnout automatické navýšení dat. Takže až ti dojdou data, tak to poznáš tak, že ti přestane jet internet. A pak se rozhodneš jestli chceš navýšit data nebo ne.

A to se dělá jak prosím?

Tak snad máš od Applu nějakej návod, ne? Když už za ten neschopnej šunt chtěj 40 papírů.

Asi stejne jako u Andoid telefonu... navod vetsinou neni, mozna elektronicky...Jinak se porad bavim tim jak nekteym lezi v zaludku cena iP Xs Max 512GB. Tazatelka ma iP 6s, to uz opravdu tak drahe nebude ;)Jinak co se pocitadla dat/hovoru primo v nastaveni iP tyce, zde neni mozne nastavit automaticke resetovani za obdobi, bohuzel. Jak zminuji ostatni, na presny prehled dat v zuctovacim obdobi pouzijte aplikaci od operatora.

navysenie dat sa robi cez operatora, cize naco to bude hladat v navode k iphone za "40 papírů". Tebe ta zavistlivost uz odpalila centrum pozornosti.

Vypínání navýšení dat a navyšovaní dat se děla buď přes aplikaci od operátor, kterou si může nainstalovat. (O2 ma třeba aplikaci Moje O2) Tam i vidíš, kolik jsi vyčerpala a kolik zbývá a kdy je konec zůčtovacího období.Nebo holt musíš zavolat na operátora a telefonicky navýšení dat zrušit.

To, kolik ukazuje iPhone spotrebovanych dat za periodu X vubec nesouvisi s tim, co Vam uctuje operator.

Prečo musíš resetovať data na ajfoune? Bez toho Ti nejde net? Nikdy aom reset dat v mobile neriešil

No šlo mi o to, že když den mi data sčítají za každý měsíc tak pak netuším, kolik dat mi jeste zbývá 😏 a dekuju mockrát za pomoc