» Poradna » Mobily

Mobilní aplikace

Dobrý den všem,mám nápad na návrh mobilní aplikace. Bohužel nevím na koho se obrátit s pomocí vývoje appky.I přesto, že jsem z oboru IT, tak s vývojem mobilních aplikací jsem se ještě nesetkala a nemám moc představu, jak to funguje.Věděl byste někdo, na koho se obrátit? Máte třeba někdo dobrou zkušenost s nějakou firmou, která vyvíjí mobilní SW?Předem děkuji za odpovědi,Nicole

Odpovědi na otázku

Hlavně pozor na ukradení nápadu.Vývojář nebo firma Tě mohou odmítnout a nápad později realizovat nebo předat třetí osobě.

Dobrý den,děkuji za upozornění, jsem si toho vědoma a budu si na to dávat pozor.Díky,Nicole

A ten vývoj si jsi ochotná zaplatit, nebo čekáš, že to někdo udělá zadarmo - resp. za podíl na budoucím zisku? V tom prvním nebude problém, jen to chce smluvně ošetřit, kdo je autorem nápadu, kdo dostane zdrojáky ap.

Jsem ochotná do toho investovat určitý obnos. Bohužel jsem zase na začátku, nemám představu jak velká investice by to pro mě měla být. Pohybujeme se v desetitisících?Ohledně smluvního ošetření, jedná se o smlouvu ošetřenou advokátem? Předpokládám, že to by měla být investice cca do 5000 Kč, pokud se nemýlím? Jelikož jsem takový samouk, ráda bych se o programování aplikací něco dozvěděla a naučila. Popřípadě bych byla ráda kdyby se mohla víc podílet na vývoji appky. Znáte třeba nějaké kurzy/semináře, kde s tím dokážou seznámit začátečníka?Mám základní znalosti DB jazyka SQL, možná by to byl dobrý start.Moc děkuji za jakékoli rady!!

Ptal jsem se svého času na celkem jednoduchou appku a dostal jsem nabídky kolem 50 000 Kč. Pokud to bude něco herního, bude to asi ještě dražší.

Nene, herní aplikace to nebude..Mohla bych se zeptat, u jaké firmy jste se poptával?Díky

cena bude asi i o rad vyse, pokud aplikace potrebuje i praci na strane serveru, pak byva pro android i iphone, to je treba prace 3 vyvojaru + analytika a obchodaka, kdyby to byla prace na 10 dni pro 4 lidi kazdy za 30000, tak to da 120000, a to by byl dost maly projekt, bez vetsich oprav a testovani a relativne levni lidi.

Dobře, děkuji za info..

Asi takhle, záleží hodně na aplikaci, co má umět a jak to má umět. Do vývoje si započítej všechno - kromě programování samotného i tvorba a test UI, serverové prostředí (pokud bude aplikace pracovat třeba s databází), promoce a obchodní model celkově (pokud bude žádoucí, aby aplikace na sebe vydělávala), testeři, tvorba backendu. I při relativně jednoduché aplikaci to tak mohou být statisíce.Určitě bych se vývojářům do toho nesr ... nemontoval, základy SQL nejsou nic přínosného a pokud by byl požadavek, aby ses naučila zároveň i programovat, určitě částku znásob. Určitě ti do karet hraje současná bublina startupů, kdy jsou schopní lidé dělat i za malé částky. Bohužel nějaké centrální tržiště není.

Díky za info

Mohlo by pomoci.https://webtrh.cz/

Díky

jste z oboru IT a "nemáte moc představu, jak to funguje" .... no já nejsem z oboru a vím to dost přesně.

A přesně takového člověka jako jste vy potřebuji v této diskuzi pro načerpání nových zkušeností

v tom případě doporučuji KNIHU